• Reklama

Lenovo S8 A7600 - kilka prostych informacji

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Lenovo S8 A7600 - kilka prostych informacji

Postprzez aleextrad » poniedziałek, 4 stycznia 2016, 14:45

Witam, jest mało informacji o tym telefonie, a ja miałem ochotę i go kupiłem.
Kupiony na http://www.aliexpress.com/item/Original ... 70446.html - po przeliczeniu łącznie 504zł, dotarł bez VAT (mieszkam obok Zabrza) - przesyłka doszła 29 grudnia, oplacona 9 grudnia (20 dni).

Telefon na starcie miał zainstalowane chyba 5 aplikacji które były adware/spam/sms thief etc. Nie dało się korzystać z telefonu, w każdej chwili trzeba było oczekiwać, że otworzy się jakaś zawirusowana strona czy coś takiego. Przeinstalowałem ROM - w tej chwili mam po angielsku - niby żaden problem, ale aplikacja wyszukująca aktywności wyszukuje po angielsku, nie po polsku - więc trochę lipa. Będę szukać lepszego romu, ale póki co nie mam na to czasu.

Najważniejsze:
Telefon teoretycznie obsługuje 32GB karty pamięci, ale dzisiaj włożyłem świeżo kupioną kartę 64GB SanDisk z biedronki (89zł) i działa:) Może to być przydatna informacja dla kogoś...

Bateria ładuje się całkiem szybko, dość długo trzyma. Obraz i dźwięk jest dobrej jakości, przy grze castle clash telefon nawet się nie zagrzeje - a ta gra to jest naprawdę spory pożeracz prądu/mocy. Filmy nagrywane są w 1080p, ale jakość nie powala, zdjęcia robi całkiem sporej rozdzielczości - to dobrze, bo nie są powalającej jakości, więc po przeskalowaniu w dół można na nie patrzeć :)
aleextrad

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Lenovo S8 A7600 - kilka prostych informacji

Postprzez Adiq » wtorek, 5 stycznia 2016, 21:11

też mam to lenovo jakiś czas i póki co nie narzekam.
Przesiadłem się z Lenovo A820 (który dostała siostra) i całkiem fajnie śmiga.

Jeżeli chodzi o rom to mam VIBEUI_V2.5_1511_5.412.1_ST_A7600, który jest spolszczony (wiadomo nie całkowicie).
Co do preinstalowanych apek to faktycznie porażka (choć chyba miesiąc zabierałem się za ich usunięcie - więc dało się przeżyć). Do pozbycia się tych rzeczy wystarczy programik do odinstalowania aplikacji systemowych i nadanie jej uprawnień roota.

Bateria przyzwoita i przy średnim użytkowaniu potrafi z 2 dni wytrzymać. GPS bez zastrzeżeń tak jak i LTE
Adiq

Postprzez aleextrad » wtorek, 5 stycznia 2016, 22:02

No ja nie mam zanotowane jaki soft miałem, ale poszukam Twojego. Może trafię na spolszczony. Orientujesz się może, czy da się wyeksportować ROM od Ciebie, żebym mógł u siebie zainstalować?

A tak w ogóle, to aparat w nocy nie radzi sobie, moze w moim sofcie tak to jest. Podgląd z flashem i widać wszystko, a zdjęcie czarne wychodzi.
aleextrad

Postprzez aleextrad » piątek, 8 stycznia 2016, 22:31

Nie mogę wyedytować posta.. Nie zmieniłem softu, aktualnie wisi mi informacja o aktualizacji softu do wersji: VIEUI_V2.5_1537_5.1978_1_ST_A7600_CU

Aktualnie system działa z interfejsem angielskim, locale pl_PL - apki które mogę to odpalają się z językiem polskim, nawet settings zaczął działać bez zakłóceń - z czego bardzo się cieszę. Jak znajdę czas to zrobię aktualizację proponowaną przez system... Podejrzewam, że też będzie tylko En/Ch - bo końcówka CU
aleextrad

Postprzez Maltis » wtorek, 12 stycznia 2016, 13:42

Powiedzcie coś więcej panowie jak wygląda sprawa aparatu w tym telefonie? jak w porównaniu do waszych wcześniejszych telefonów?

Ramka to metalowa jest czy plastik?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez aleextrad » wtorek, 12 stycznia 2016, 13:51

Ramka plastk, zdjęcia - ciężko się wypowiedzieć, dodam zdjęcia, to ocenisz. Dużej rozdzielczości, ale jak w porównaniu z innymi to nie wiem. W skali 1:1 kiepsko wyglądają :). Nocne to dramat, w ogóle chyba soft mój ma rozjazd i mi robi zdjęcie zanim flash błyśnie, albo po. Ale ja zmieniałem ROM, ze względu na chińskie wirusy.

Telefon oceniam bardzo pozytywnie jeśli chodzi o jakość i stabilność, nie grzeje się, bateria dlugo trzyma, do tego jest wymienna.
aleextrad

Postprzez Maltis » wtorek, 12 stycznia 2016, 14:26

Dzięki za odpowiedź.
Szkoda, że ramka nie jest metalowa. W takim razie będę szukał czegoś innego.

Co do kiepskiej synchronizacji flasha z aparatem, to też tak miałem jak sprzedawałem Ulefone be touch 2 (nawet opuściłem o dwie stówy wstępną cenę z tego powodu XD), natomiast kiedy pakowałem telefon do wysyłki to jako dobry sprzedawca postanowiłem go odpicować i naładować i wtedy problem z krakiem synchronizacji zniknął. Problemem było to że bateria była nienaładowana dostatecznie kiedy się nim bawiłem. Może i u Ciebie problem występuje tylko kiedy jest słaba bateria?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez aleextrad » niedziela, 5 czerwca 2016, 22:32

Ok, po pewnym czasie używania... Miałem włączone wibracje przy pisaniu, zepsuł mi się silniczek wibracyjny, usiadłem na nim, lekko się wygiął :) 8GB ROM to dla mnie jednak za mało :( Używanie link2sd to też nie jest wygodne rozwiązanie.
aleextrad

Postprzez Adiq » czwartek, 14 lipca 2016, 17:45

Po około roku użytkowania telefon oceniam pozytywnie. Przez ten czas śmigał płynnie i bezproblemowo. Jeżeli chodzi o wytrzymałość to też uważam, że potrafi dużo przeżyć. Raz spadł ekranem w dół na płytki w sklepie z wys. 1.3 m i niczym w starych tel. odpadła klapka z tyłu i wyskoczyła bateria, a po poskładaniu działał dalej bez problemu. Niestety ostatnio wyciągałem go z samochodu i upadł na drogę (znowu ekranem w dół) - częściowo przestał działać dotyk (jak się lekko ściśnie od góry i dołu - znowu działa) ale ekran cały.
Reasumując jak na nowy telefon kupiony w Polsce, za którego dałem 600pln to stosunek ceny do jakości oceniam na bdb.
Adiq

Postprzez citko » czwartek, 11 sierpnia 2016, 22:12

Witam stałem się posiadaczem tego telefoniku i mam problem mam nadzieję że mi pomożecie otóż, brakuję u mnie na pulpicie przycisku aplikacji tego z 3 kropkami w tej wersji androida czy ktoś wie jak go włączyć przywrócić ?
citko

Postprzez rybainna » piątek, 12 sierpnia 2016, 08:43

Witam. Odnośnie tego przycisku aplikacji- niedawno kupiłem Lenovo Vibe Shot i również nie mam tego ekranu/przycisku do aplikacji. Nie mogę również wysyłać mms, internet Lte działa ok. Myślę, że brak ekranu aplikacji dotyczy wielu modeli Lenovo.
rybainna

Postprzez citko » piątek, 12 sierpnia 2016, 11:14

Znalazłem infornację że to wina lunchera lenovo, który poprostu nie posiada tego menu i żeby mieć ten przycisk wystarczy instalacja innego lunchera. Niemam teraz tego telefonu przy sobie ale jak wrócę z pracy to sprawdzę to.

A mam jeszcze pytanie jakiego roota polecacie do tego modelu i może ma ktoś listę które aplikacje można usunąć bez problemu ?
citko

Powrót do Lenovo