• Reklama

Lenovo p780 vs Xiaomi red rice vs Jiayu G2f

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Lenovo p780 vs Xiaomi red rice vs Jiayu G2f

Postprzez arnoldi » 12 gru 2013, o 02:07

Witam. Od dłuższego czasu planuję zakup jakiegoś telefonu. Wytypowałem takie 3 które mi pasują.
są to:
-
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przemawia za nim mocna bateria i bardzo ładny wygląd.
-

Za nim przemawia ciut lepsza cena ale ogólnie jest brzydki.
-

Za nim nie przemawia czas czekania. Ale cała reszta ok.

Jest jeszcze wiele modeli ale takim moim wyznacznikiem stało się gorill glass. Ale zaczynam się zastanawiać czy to nie jest tyko bajer marketingowy. Czy to naprawdę daje realne korzyści w porównaniu z plastikiem. Mam do wydania jakieś 700zł i mam totalny mętlik w głowie. Znam większość modeli ale w jednym nie ma tego a w jednym tego. 5 cali to jest już maksimum chociaż wolałbym ciut mniej. Proszę o pomoc bo już sam nie wiem co wybrać.
arnoldi

Pochwały: 2

Reklama

Re: Lenovo p780 vs Xiaomi red rice vs Jiayu G2f

Postprzez KarlosW » 12 gru 2013, o 10:58

Weź ten, który Ci się spodoba najbardziej. Ja tak zrobiłem i kupiłem Jayu G3S. Zona zakochała sie w THL w200 i tyle. Reszta w środku to prawie to samo.
Wyświetlacz, bateria, procek, aparat - nie zauważysz większej różnicy między większością modeli w podobnych cenach. Z tych Twoich to ja osobiście wybrałbym Lenovo.
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez arnoldi » 12 gru 2013, o 11:21

Chyba wybiorę lenovo p780. Czy tę aukcje można nazwać pewną?
? Oraz jaki model pokrowca/etui polecacie? Co powiecie o takim
? Wydaje mi się że miejsce w którym usadzony jest telefon to silikon. Czy korzystał już ktoś z takiego i może powiedzieć coś o wygodzie stosowania? Chodź wydajnościowo chyba jest lepszy Xiaomi z 1,5 ghz. Czy to robi straszną różnicę?
arnoldi

Postprzez kapao0 » 12 gru 2013, o 12:45

Lenovo osiąga w antutu ponad 12k punktow natomiast xiaomi ponad 16k. Przy takich wynikach roznica jest dosc znaczaca.
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Postprzez arnoldi » 12 gru 2013, o 18:09

Jednak zdecyduję się chyba na xiaomi. Chodź przydała by się bateria 4000mAh. Czy naprawdę ten co chwile miui jest taki fajny? Oraz czy mają jeszcze wyjść jakieś konkurencyjne nowości i lepiej poczekać czy brać bez zastanowienia czerwony ryż? Czy warto jeszcze się zastanawiać nad telefonem bez GG II?
arnoldi

Postprzez arnoldi » 12 gru 2013, o 22:23

Czy na tę chwilę jest jakiś lepszy telefon od xiaomi w tej cenie?
arnoldi

Postprzez konradb » 14 gru 2013, o 03:20

kapao0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprawdzam w tabelce fake4ra - wedlug niej P780 - 12500, a Red Rice - 11500. Masz jakies informacje ze RR radzi sobie lepiej?
Sam sie zastanawiam pomiedzy tymi dwoma i przy podobnych osiagach te 4000 mogloby przewazyc.
konradb

Telefon:: Xperia

Postprzez zwyczajny » 14 gru 2013, o 07:39

Miałem podobny dylemat i wybrałem g3t;)

Zauważ, że na alim raczej cięźko będzie ci kupić oryginał Redrice, P780 przemawia bateria i większy niż w G3t wyświetlacz, a g2f już na allim są u niektorych sprzedawcow "in stock" ale nie wiem ile w tym prawdy.
G3t ma 4x1,5Ghz i 3000ah baterie więc dla ekranu 4,5' optimal. Nie mam go jeszcze w ręku bo leci z aliexpress, ale na papierze przy tych parametrach i za 170$ delasuje rywali o ktorych wspominasz.
zwyczajny

Telefon:: samsung
ROM: cyjan

Postprzez Punisher » 14 gru 2013, o 11:05

Dlaczego ma być ciężko kupić oryginał redrice ?

Wysłane z mojego X7 przy użyciu Tapatalka
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi MI3 White
ROM: MIUI

Postprzez kapao0 » 14 gru 2013, o 12:13

konradb napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Szczerze to nie wiem skąd te wyniki w tabelce :) Wystarczy przeszukać internet, aby znaleźć masę filmików i zdjęć, na których użytkownicy testują telefon w antutu.
Mała poprawka - Lenovo najczęściej miał wynik ponad 13k, natomiast jeżeli chodzi o Xiaomi to w większości testów które widziałem było to 16-17k.

Punisher napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po prostu na forum kilka osób dostało fejka (3?) w tym również ja :p I teraz ludzie sieją panikę, bo "WSZYSCY SPRZEDAJĄ PODROBIONE XIAOMI NA ALI!". Niestety był to mój pierwszy zakup i zamiast wybrać pewnego sprzedawcę i dopłacić kilka $$ wolałem zaoszczędzić i wybrać sprzedawcę z około 300 komenatarzami. Będę miał nauczkę na przyszłość :)

Znajdźcie kogoś z ponad 1000 komentarzy sprzedającego telefon w rozsądnej cenie (czyt. "nie za niskiej ;)") i powinno się obyć bez niepotrzebnych problemów :)
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Postprzez marx » 15 gru 2013, o 15:02

prosze wstawiać linki do stron innych niż telchina.pl w ramach znacznika [code] lub [quote].
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Porównania telefonów