• Reklama

Lenovo K900 vs Lenovo K910 (Vibe Z) vs Xiaomi MI3

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Lenovo K900 vs Lenovo K910 (Vibe Z) vs Xiaomi MI3

Postprzez SpiderSSJ2 » 8 lip 2014, o 19:44

Witam!
Postanowiłem zmienić mojego wysłużonego galaxy ace na telefon który będzie można naprawde nazwać smartfonem. Celowałem w Nexusa 4 lub Galaxy S3 jednak natknąłem się na to forum i coraz bardziej skłaniam się do sprowadzenia czegoś z Chin.
No właśnie tylko czego?

MÓJ BUDŻET TO MAX 300$

Chciałbym żeby telefon był szybki, miał niezły aparta i znośną baterie. Zależy mi na szybkości w grach/aplikacjach wygodnym korzystaniu z internetu i ogólnym komforcie z używania tel. (Stąd moja obawa przed 5,5 calowymi wyswietlaczami.)

Moj pierwszy typ to Lenovo K900 podoba mi się jego stylistyka, osiągi też ma całkiem niezłe martwi mnie tylko rozmiar nie wiem jak komfortowe będzie korzystanie z 5,5 calowej słuchawki. (ktoś się wypowie?) Telefon może dostać za +-250$

Mój drugi typ to K910 w cenie około 280$. Podobno jest troszke szybszy od poprzednika opłaca się dokładać 30$ do K910? Czym różnią się te telefony oprócz procesora i obsługą dual sim?

I na koniec, jak do tych dwóch telefonów ma się Xiaomi MI3? Trzeba wyłożyć około 300$ za niego czy warto? Czy jest lepszy od tych dwóch telefonów od lenovo?

Czy jest jakis telefon który byłby lepszy w kategorii cenowej do 300$ ? Przemyśle też tańsze propozycje, bo sam nie wiem czy nie zadowoliłbym się czymś tańszym. Czekam na pomoc. :) Pozdrawiam!
SpiderSSJ2

Telefon:: Galaxy Ace

Reklama

Re: Lenovo K900 vs Lenovo K910 (Vibe Z) vs Xiaomi MI3

Postprzez filozof71 » 8 lip 2014, o 20:41

MI3 jest Single SIM, nie napisałeś czy Ci na tym zależy.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez mrergie » 8 lip 2014, o 20:48

Bez wahania wybierałbym Xiaomi Mi3, jak najbardziej warto. Świetny smartfon mogący rywalizować nawet ze sporo droższą konkurencją. Jedyny jego problem to brat slotu na karty pamięci, ale to niestety w high-endach jest teraz niemal standardem... Nie jest też dual SIMem, ale to nie każdemu potrzebne. Na MIUIPolska jest dość dobra recenzja tego telefonu.

Opinie o K910 są mieszane, raczej większość tego co słyszałem była bardziej negatywna niż pozytywna. Narzeka się na różne problemy z systemem, z GPSem, z jakością samej konstrukcji, ale z high-endowych dual SIMów nie ma wyboru więc i tak jest chyba najlepszy w swojej klasie.

Można też rozglądać się za telefonami z półki cenowej ~~200$, ale przepaść między tymi telefonami a np. Mi3 jest wielka.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez SpiderSSJ2 » 8 lip 2014, o 21:11

Dual Sim traktuje tylko jako fajny dodatek który może by się przydał ale napewno nie jest to żaden priorytet.
Wynik a AnTuTu k910 i MI3 mają podobny, domyślam się że Xiaomi będzie działął troche płyniej z racji mniejszego wyświetlacza ale czy to będzie tak bardzo znacząca różnica? Możecie polecić mi jakieś modele które nie ustępują tym wyżej (w podobnej cenie)?

Wracając jeszcze do K910. Jakie są jego główne mankamenty? W cenie 270-280$ znajdę coś lepszego?
Nie ukrywam że Lenovo mimo wszystko jest troche bardziej rozpoznawalne w PL, nie jest to jakis noname. Oczywiście Xiaomi to też nie noname, chociaż dla przeciętnego "Janusza" już tak. :P

Z ciekawości co możecie polecić powiedzmy do 200 albo do 250 $?
SpiderSSJ2

Postprzez mrergie » 8 lip 2014, o 21:17

SpiderSSJ2 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ogólny wynik z AnTuTu nie musi znaczyć czegoś konkretnego. Wynik w teście syntetycznym to jedno a normalne użytkowanie to co innego. Jasne że jedno z drugim jest powiązane ale nie można się tym do końca sugerować. Mi3 jest lepiej zaprojektowane i zoptymalizowane, bebechy też ma minimalnie lepsze.
A jakie jest znaczenie wielkości wyświetlacza na wydajność? :-P Rozdzielczość w obu jest taka sama.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mało osób go użytkowało to i nie ma zbyt wielu opinii. Dokładnie to nie potrafię wymienić, pamiętam jedynie że po prostu telefon ten nie był zbyt chwalony biorąc pod uwagę jego cenę i rzekomą high-endowość.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od szpanowania marką to są ajFony :-P
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez Dablju » 8 lip 2014, o 22:57

Z wymienionych telefonów wybrałbym Xiaomi, może jest minimalnie droższe ale ma kilka niepodważalnych zalet:
1) MIUI - wsparcie developerów, update'y co tydzień, Miui samo w sobie jako system - kto miał do czynienia wie o co chodzi
2) Dużych rozmiarów bateria - myślę, że wystarczy na cały dzień bardzo intensywnego użytkowania
3) Dla fanów cyferek - w antutu ostatnio 37k pkt
4) Dla jednych zaleta, dla innych wada - dla mnie 5 cali to raczej max co można komfortowo użytkować
Co do szpanu to tym MI3 też spokojnie można ;) wygląd ma nieprzeciętny, pamiętam jak dziewczynie kupiłem INew v3 to wszyscy pytali co to za telefon i że pewnie dużo kosztował ;)
Co do jeszcze gier/apek to niektóre, zaznaczam niektóre potrafią nie działać na Atomie, choć jest ich coraz mniej.
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Postprzez SpiderSSJ2 » 9 lip 2014, o 16:40

Muszę przyznać że skutecznie wybiliście mi z głowy ten wynalazek od Lenovo. ;)
Wybór padnie na 99% na Xiaomi chyba że ktoś zaproponuje ciekawą alternatywe.
Możecie polecić jakąś aukcje na której MI3 nie jest piekielnie drogi a sprzedający jest pewny (aliexpres).
Mam jeszcze pytanie odnosnie VAT-u. Jak go najskuteczniej ominać? Co napisać Chinczykowi żeby wpadka w celnym miała jak najmniejsze prawdopodobieństwo? Ew. żeby Vat był od kwoty powiedzmy 100 zł a nie 900..
SpiderSSJ2

Postprzez kupiec1985 » 9 lip 2014, o 18:46

na ali są podróbki i łatwo się naciąć , kup na ibogou , masz pewność ze oryginał i 99% obejście urzędu celnego z racji tego iż jest dobrze opisany i zapakowany :)
jedno jest pewne MI3 jest rewelacyjny i wcale nie ustępuje np xperii Z1
a nawet jest od niego bardziej wydajny jedyną wadą jest tylko wbudowana pamięć (choć ja mam 64Gb) i jeśli komuś na tym zależy brak wodoszczelności
kupiec1985

Pochwały: 5
Telefon:: MI5 64Gb
ROM: MIUI Polska

Postprzez SpiderSSJ2 » 9 lip 2014, o 20:00

A co myślicie o spemall.com? Mają ciekawą promocję na MI3 :)
SpiderSSJ2

Postprzez Maltis » 10 lip 2014, o 00:08

Spemall jest ogolnie chwalonym sklepem. Telefony wysyłąją DHLem za 20$, lub zwyklym listem za 11$. Jest nawet ktos od nich na forum zarejestrowany.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez matixon » 10 lip 2014, o 04:18

Witam, chciałbym się podczepić pod wątek kolegi, bo tak jak on zainteresowany jestem Xiaomi MI3, tyle że wersją z 64Gb pamięci. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów co sądzą o zakupie telefonu na stronie producenta z EU Warehouse? http://www.xiaomishop.com/78-xiaomi-3-m ... rsion.html wybierając najtańszą opcję przesyłki daje nam to łącznie 409$ i na 100% brak jakichkolwiek opłat dodatkowych, dla porównania zamawiając w sklepie z wysyłką z Chin koszty spadają do ok 380$, ale pojawia się ryzyko Vat w wysokości ok 90$, a że posiadam sztywne ograniczenie budżetowe 1300zł, więc zależy mi na minimalizacji ryzyka dodatkowych kosztów.
matixon

Telefon:: LG

Postprzez kupiec1985 » 10 lip 2014, o 09:15

na Twoim miejscu kupiłbym na ibuygou , masz tam 384.99$ za tel z gratisem do tego 15$ w sumie przesyłka pocztą , przy kursie za jaki dziś możesz kupić $ daje Ci to na złotówki 1212PLN
ryzyko vatu jest znikome a jeśli mieszkasz w Polsce północnej to praktycznie zerowe,
przeszukaj forum miuipolska i zobacz czy miał ktoś vat z ibuygo ..
kupiec1985

Pochwały: 5
Telefon:: MI5 64Gb
ROM: MIUI Polska

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów