• Reklama

Lenovo K3 Note vs Meizu m2 note

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Lenovo K3 Note vs Meizu m2 note

Postprzez bartazzz » 23 cze 2015, o 16:28

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tu widać co meizu myśli o społeczności
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Postprzez Albaris » 23 cze 2015, o 17:29

michaelred napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Porównanie wymiarów: (edit. porównywałem meizu z lenovo k3 na qualcomie, porównując go do właściwego modelu meizu rzeczywiście jest trochę mniejszy)
http://www.phonebunch.com/compare-phones/lenovo_k3_note-1998-vs-meizu_m2_note-2062/
Wygląd to raczej kwestia gustu, gdyby mi się któryś z nich nie podobał to nie brałbym go pod uwagę. Jeśli zaś chodzi o przycisk, to mi to zwisa, nie wiem czemu ludzie przywiązują aż tak dużą wagę do niego. Dla mnie wybór sprowadzał się głównie do: lepszy ekran vs lepsze bebechy i tu przekonał mnie post użytkownika Venn i brak hartowanego szkła przeboleje, oraz zaufanie do danej marki, wsparcie producenta, aktualizacje etc. i tu jak widać ile ludzi tyle opinii.
Albaris

Telefon:: Lenovo

Postprzez saperq » 16 lip 2015, o 20:31

Jak dzisiaj byście spoglądali na walkę owych telefonów?
Meizu m2 note czy Lenovo k3 note?
Którym wybrać? Cena ta sama, żona w gry nie gra :)
Chodzi o dłuższą pracę na baterii. Bo jakość wykonania chyba na podobnym poziomie.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Postprzez Quis » 16 lip 2015, o 20:51

Patrząc tylko na baterie to Meizu > Lenovo. Głównie przez ekran EGZO w Meizu telefon będzie trzymał dłużej na baterii.
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez saperq » 16 lip 2015, o 21:00

Czytam tylko że wartość SAR lenovo ma ogromne ...
"High SAR values 1.590W/KG for head and 0.688W/KG for body"
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Postprzez davneson » 16 lip 2015, o 21:05

Meizu oczywiscie. Lenovo bez stylu, majacy drobne problemy i taki nijaki. Zonie bedzie pasowal meizu. Jeden guzik do wszystkiego pomimo wielu negatywnych opinii sprawdza sie doskonale mi w ogole nie brakuje 3 ptzyciskow i napisze wiecej ze ciezko byloby mi wrocic do tradycyjnego obslugiwania systemu.

Wiadomość wytapna z rakiety Meizu
Jiayu G3----->Iocean X7 HD----> Meizu M1 Note
davneson
AKTYWNY

Pochwały: 1
Telefon:: Meizu M1 Note
ROM: Flyme 4.3

Postprzez saperq » 28 sie 2015, o 13:08

Jako że małem w ręku oba telefony ( żony ) to po czasie mogę stwierdzić że pomimo około 1h dłuższej pracy na wyświetlaczu meizu m2 note ( ok 6h vs ok 5h) nie miałem żalu jak go "sprzedałem". Jakość dźwięku tragiczna. Konstrukcja stwarza wrażenie "delikatnej". Zarówno m2 note jak i k3 note po lewej stronie obudowy są troszkę miękkie ( uginają się pod lekkim naciśnięciem palca). Natomiast jak ktoś zadzwoni do nas, i mamy ustawioną muzyczkę jako dźwięk połączenia ( do k3 note można systemowo przypisać 2 dźwięki do 2 kart, w m2 note nie dało się nawet aplikacją osobną) to nie ma wstydu że gra jakaś zabawkowa grajka z Chin za 3 dolary ;-) Sam kolor obudowy, pomimo że żółty wygląda pięknie. Nie świeci się jak "psu ..... ". Wygląd menu (ustawień) również przemawia za k3 note, w m2 note takie starodawne, byle jakie szare ...
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2015, o 13:46

saperq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tego co pamiętam, to dotyczy to aktywności obu SIMów. Szczerze wątpię, zeby Meizu z dwoma SIMami aktywnymi oferowało tu lepsze wartości, ale może mnie ktoś z błędu wyprowadzi.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez rychu147 » 31 sie 2015, o 09:23

Też mam dylemat jaki wybrać meizu m2 note 142$ czy lenovo k3 note za 131$ albo poczekać na Doogge f3 pro...
rychu147

Pochwały: 1
Telefon:: Htc one x
ROM: Stock

Postprzez zhongguo » 23 wrz 2015, o 17:14

Mam lenovo, brat ma meizu. Po jednym dniu z oboma telefonami....myślę o sprzedaży lenovo. Meizu ma niby gorszy procek, ale w 3d radzil sobie lepiej (asphalt), nie miał problemów i nie trzeba było z czegoś rezygnować na rzecz innego (romy do lenovo). Ekrany podobne, meizu robi lepsze zdjecia wg mnie (ostrzejsze i bardzo dobrze oddają barwy). Najpoważniejszą wadą meizu jest słaby głośnik, to jedyne w czym lenovo odrabia na tyle, bym go zostawił. Po raptem jednym dniu brakuje mi tego przycisku z meizu, jest genialny i daje poczucie obcowania z telefonem z wyższej półki. Lenovo to ultra porządny telefon, meizu oferuje to samo w lepszej oprawie, gdyby tylko nie ten głośnik, byłby hitem.
zhongguo

Pochwały: 2
Telefon:: Lenovo

Poprzednia strona

Powrót do Porównania telefonów