• Reklama

Lenovo K3 Note

Re: Lenovo K3 Note

Postprzez rrobsonm » czwartek, 30 kwietnia 2015, 16:03

Mam pod ręką ten telefon. Jakby miał ktoś jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Tak na szybko co wymacałem:
Głośnik bardzo dobrze gra, GPS dobry, jest kompas, ogólnie czujniki wygldają dobrze. Nie ma tylko temperatury, ciśnienia, wilgotności z listy Antutu. W Antutu robi 42k
Wygląda porzdnie, napewno "drożej" od Jiayu S3. Ekran ma przyjemną charakterystykę barwą, raczej ciepłą niż zimną. Kamera nie jest interpolowana(MTK Enginnering Mode wypluwa 13MPx zdjęcia)

Postaram się napisać jakąś podstawową reckę jak znajde czas.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

Postprzez rrobsonm » czwartek, 30 kwietnia 2015, 18:38

Proszę admina o złączenie postów, ponieważ nie można edytować to pisze pod pod postem

WiFi jest znakomite.
18MB/s w miejscu gdzie Elelphone P6000 robi 8MB/s. A wifi w Elephone nie jest jakieś bardzo słabe. Powiediałbym nawet że powyżej przeciętnej.

Laptop Dell Vostro 3550 robi identyczny wynik przepustowości jak Lenovo K3 Note.

Wyniki benchmarków
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez rambusia » czwartek, 30 kwietnia 2015, 20:21

Szczerze mówiąc, po obejrzeniu videorecenzji, gdzie był porównywany z s3, asus ZF2 i coś jeszcze, to ekran wypadł chyba najgorzej. Kiepskie kąty widzenia, kiepska czerń. @rrobsonm mógłbyś to zweryfikować?
A jak zdjęcia?
rambusia

Pochwały: 1

Postprzez Patryk0511 » czwartek, 30 kwietnia 2015, 20:22

Witam zakupiłem telefon fakt Gps łapie szybko telefon naprawdę szybko pracuje. Martwi mnie jednak bateria. Dosyć szybko ją wykończylem. ile u was trzyma? Czy ten tel ma glonass?wedlig specyfikacji ma u mnie w apce gps test nie widać satelit glonass.
Patryk0511

Postprzez darcook » czwartek, 30 kwietnia 2015, 20:50

Patryk0511 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja baterią jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.Tylko że zrobiłem tak,iż moc świecenia zjechałem do polowy połowy suwaka regulacji bo jak był na środku to dla mnie bardzo dawał po oczach.I w taki sposób udaje mi z baterii wycisnąć bardzo długi czas działania ,przy rozmowach łącznie ok.3-4h ,kilkunastu smsach,włączonym na przemian wifi i 4G zaś w aucie telefon jest podłączony do bluetooth ok.1,5h łącznie.Ostatnio wytrzymał mi bez ładownia dużo ponad 24 h. Zaznacze że nie gram w gry.
darcook

Postprzez Patryk0511 » czwartek, 30 kwietnia 2015, 22:00

Ja dziś odebrałem, rozładowałem do zera, i do pełna naładowałem ładowarka samochodowa . Na samej baterii z włączonym podświetleniem na AUTO(max podświetlenie bo było było słońce), włączonym 4g i nawigacja Google maps poszlo około 30% w 2 godziny. Nie wiem wiem czy to normalny wynik.?

Ciekawe dlaczego klawisze home i back nie sa podświetlane...
Patryk0511

Postprzez rrobsonm » piątek, 1 maja 2015, 00:13

Ekran zweryfikuję jutro, dziś odpaliłem Antutu Battery Test.

Z takich pierwszych wrażeń ekranu to czerń jest ładna, maksymalna jasność mogłaby być lepsza, ale tak naprawde prawdzią opinię wydam jak skończy się test. Temperatura barwowa dobra.
O kąty bym się nie martwił, obecne telefony wszystkie mają tak dobre kąty, że nie wiem "na co komu to porzebne". Na antutu testerze nie wyglądają źle, ale to taki ciemny ekran, mało miarodajny.

Ogólnie wrażenia po godzinie macania mojego są pozytywne, ale bez rewelacji(Po godzinie użytkowania do Jiayu S3 byłem mniej przekonany). W porównaniu do Jiayu S3 to słabsza strona bedzie ekran i aparat. Lepsze za to będzie wykonanie, wyglad, głośnik, WiFi(tutaj akurat oba sa bardzo dobre). GPS chyba podobny(ten w Jiayu nie jest az tak dobry jak wszyscy myśla). No i jest trochę tańszy. Jak ktoś się spodziewał rewolucji w telefonach z MTK6752, ideału za 170$, etc to nie tym razem ;) . Na obszerniejsza recenzje zapraszam za kilka dni, bedzie na forum oraz kopia na moim pseudo blogu rrobsonm.wordpress.com

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeżeli to prawda, to jest znakomity wynik.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez darcook01 » piątek, 1 maja 2015, 12:15

Nie wiem czemu ale ja na serio jadę na tej baterii długo.Wczoraj rano jak wstalem ok.8 odlaczylem tel od ladowarki.sporo rozmawiałem i pisałem,ogólnie zwykłe użytkowanie telefonu.nawet mój syn w coś grał na nim i teraz mam jakieś 50%.Na serio nie wiem czemu mi tak pokazuje.A jeszcze na noc mam ustawione od 1.00 do 7.00 jakies minimalne zasilanie tel.
darcook01

Postprzez rrobsonm » piątek, 1 maja 2015, 14:31

W Antutu Battery tester 6126pkt. Test działał i działał... Podczas intensywnego używania bateria będzie trzymać dobrze. W idlu nie wiem czy dam radę przetestować dobrze.

Wyniki są dobre, bo bateria jest spora, a znajac zycie to lenovo nie oszukuje na opisie, za duza marka zeby pozwolic sobie na takie zagrywki.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez Patryk0511 » piątek, 1 maja 2015, 17:39

Panowie co do ROOT'a , której wersja Spflashtool używaliście? i skąd braliście cwm recovery ? nie chce ubić od razu telefonu..
Patryk0511

Postprzez darcook01 » piątek, 1 maja 2015, 21:39

Patryk0511 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja się poslużyłem linkami z tego ruskiego forum: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=60
darcook01

Postprzez Patryk0511 » sobota, 2 maja 2015, 10:26

darcook01 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z 4PDA.ru CWM rozumiem użyłeś to pierwsze? (nie to z patchem)
CWM-recovery
CWM Recovery 6.0.5.1+Patch Ядро

Spflashtool oczywiście DA/DL all with checksum zaznaczone?
No i oczywiście problem ze sterownikami. Instaluje je przez menadżer urządzeń ale po instalacji brak reakcji Spflashtool

rrobsonm napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zrobiłem wczoraj 2 razy test baterii
Naładowana 100% włączone 4G i wyświetlacz na AUTO przyciemnianie wynik- 5076pkt
Naładowana ok 70% włączone 3G , wifi i POWER SAVING HELPER -6750pkt.
Patryk0511

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach Lenovo