• Reklama

Lenovo K3 NOTE,ElephoneP8000,Doogee F3 PRO

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Lenovo K3 NOTE,ElephoneP8000,Doogee F3 PRO

Postprzez wojas2 » 3 wrz 2015, o 21:46

Witam proszę o pomoc w wyborze telefonu z wyżej wymienionej listy. Liczę na dobrej jakości ekran i warstwę ochronną. Dobre wykonanie i wysokiej jakosci materiały. No i jak najlepszą wydajność z tego co wiem procesor w Lenovo jest lepszy od dwóch pozostałych,ale ma mniej ram. Wykonanie wydaje sie najlepsze Doogee szkło+aluminium. Co według was będzie najlepszym wyborem. Telefony beda brane na firme z polski wiec po odprowadzeniu vat cenowo bedzie: Lenovo: ok. 580zł Elephone 670zł i Doogee jesli kupie w przedsprzedaży to 616zł wraz z oryginalnym casem. Dodam ze jedynie Doogee od oficjalnego sprzedawcy w PL. Proszę o pomoc.
wojas2

Telefon:: ZTE

Reklama

Re: Lenovo K3 NOTE,ElephoneP8000,Doogee F3 PRO

Postprzez wojas2 » 4 wrz 2015, o 01:12

Znalazłem jeszcze RedMI note 2 i ulephone be touch 2(troche drozej wychodzi od pozostalych) Zastanawiam sie czy 3gb ramu są faktycznie potrzebne. Ten Doogee fajnie wyglada i zapowiada sie ladnie szkło hartowane po obu stronach tylko troche ten procesor slabszy i bateria chyba dosyc mała.. No i co najgorsze nie ma nigdzie testow tego Doogee.. Ogolnie co do czytnika lini papilarnych to chyba nie warto na niego patrzec jako na plus czy minus co ? Raczej to jako bajer bo slyszalem ze zazwyczaj za 2-4 razem dopiero łapie odcisk.
wojas2

Postprzez ddr » 4 wrz 2015, o 03:09

Wszystkie telefony odpadają. Chcesz mieć dobre wykonanie to zwiększ budżet albo celuj w coś konkretnego. Np. Jiayu S3 ujdzie, Mi3 jeszcze jakoś ujdzie, Redmi note 2 nie miałem w rękach, ponoć jest ok. Niby gionee elife e7 też jest nieźle wykonany, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez wojas2 » 4 wrz 2015, o 11:51

Chciałbym, żeby wsparcie było jeszcze w miarę jakieś. A słyszał ktoś o jakichś poważniejszych wadach którychś z tych wyżej wymienionych przeze mnie ?
wojas2

Postprzez thirtyseconds » 4 wrz 2015, o 12:03

Wypowiem się o kilku telefonach o których tutaj mowa. Mam usiebie Gionee elife e7 i Redmi Note 2, a dziewczyna ma K3 note i Elephone p8000.

Szeregujac je pod względem jakości wykonania to tak:
1. Elephone - po modelu p7000 odrobili lekcje. Telefon jest bardzo dobrze wykonany, metalowa ramka jest gruba i solidna, ale sam telefon jest trochę zbyt ciężki i klockowaty. Klapka z tylu sprawia dobre wrażenie.
2. Gionee - konstrukcja unibody odlana z porządnego plastiku, podobna jakość do Xiaomi mi3
3. Xiaomi - nie można się przyczepić do wykonania, jest w porządku, nic nie skrzypi i jest ładnie spasowane, klapka plastikowa i odczepiana, ale to inna liga niż w Lenovo
4. Lenovo - ten jest tandetnie wykonany, klapka skrzypi i się ugina.

Gdybym miał wybrać telefon dla siebie z tych czterech powyższych to bym wziął bez zastanowienia Redmi Note 2.

Doogee jeszcze nikt nie ma i wypowiadanie się o nim to jak wróżenie w fusów. Ulefona nie widziałem nigdy na oczy.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez wojas2 » 4 wrz 2015, o 12:07

Ten Redmi Note 2 bedzie jakies 750zł. Mówisz,że warto dopłacić te 100zł? Szczerze kusi mnie ten doogee F3 pro od oficjalnego przedstawiciela,podoba mi się wygląd i teoretycznie powienien być dobrze wykonany szkło hartowane+aluminium. A może ktoś coś powiedzieć o ulefone ?
wojas2

Postprzez shayk » 4 wrz 2015, o 12:16

@thirtysecond

Dla kolegi widze największe znaczenie ma wykonanie, można i tak :-)
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez wojas2 » 4 wrz 2015, o 12:21

Mi właśnie też chodzi o to aby telefon nie był tandetnie wykonany bo jednak wizualna oprawa też jest ważna, wsparcie OTG i dosyć mocna bateria też by się przydała. Nie wiem co lepsze lepszy procesor+2gb ram czy trochę gorszy+3gb ram.
wojas2

Postprzez kangax » 4 wrz 2015, o 19:44

Zależy do czego telefonu będziesz używał - ale nie oszukujmy się, 2GB w zupełności wystarcza póki co na dobrym sofcie. Na 6 calowym Zenfonie czy to w filmach HD czy wymagających grach czy multitaskingu nie miałem żadnych przycięć.
Inna sprawa to ile czasu planujesz telefon użytkować - rok i w odstawkę czy dwa lata i wymiana. Za dwa lata 3GB RAM może już być przydatne bo apki są coraz bardziej zasobożerne, pytanie czy wtedy słabszy procek to uciągnie:)
Ja zamówiłem Redmi Note 2 32GB, początkowo zastanawiałem się nad Lenovo ale jak się nim pobawiłem i pooglądałem na żywo to jednak podziękowałem:)
kangax

Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: MIUI v. 7

Postprzez tpawel » 4 wrz 2015, o 21:23

Jesli wykonanie stoi wyzej niz wydajnosc to szukac huaweia g7. Snap410 moze jakos nie porywa,ale 2GB ramu robia dobrą robotę. Swietny aparat i bateria

Wyslane z G7
tpawel
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez wojas2 » 5 wrz 2015, o 00:17

Nie no oczywiście nie chodzi o to, że wykonanie ma miażdzyć resztę, po prostu chciałem żeby było przyzwoite. Telefon generalnie będzie użytkowany do normalnych celów internet muzyka zdjęcia po prostu jak będzie pod ręką. Gry i aplikacje w miare rozsądku myślę, że nie będę grał i grał. Co do Redmi troche bym musiał dopłacic wzgledem np doogee. Kusi mnie ten doogee bo jest mozliwosc od tego dystrybutora oficjalnego w polsce go zakupic po odliczeniu vat wychodzi przyzwoita cena za dobre parametry na papierze, ale za to nie wiem nic o nim bo nie ma jeszcze recenzji. Z drugiej strony zastanawiam sie czy 5,5 cala to nie bedzie za duzo(w sensie redmi, elephone). Swoją drogą elephone nie obsługuje OTG, a to może i czasem by się przydało. Wiem ciężki ze mnie przypadek :P
wojas2

Postprzez kangax » 5 wrz 2015, o 00:49

No właśnie, na papierze...a Dodgee ostatnio wychodzi z założenia, że papier wszystko przyjmie:D
Nikt go nie ma, nikt go nie testował i nikt nie wie jaki jest naprawdę.
Co do przekątnej ekranu - idź do salonu albo sklepu z elektroniką i pobaw się jednocześnie np. LG G3 i G3s - jeden ma 5,5 cala, drugi 5. Kształt mają praktycznie identyczny, różnią się tylko rozmiarem (i wnętrznościami, ale nie to mamy oceniać). Popatrz który jak leży w dłoni, jaki jest zasięg palców przy obsłudze jedną ręką i generalnie który bardziej ci odpowiada ze względu na twoje użytkowanie.

BTW szkło hartowane po obu stronach to fajna rzecz, dawno temu kupiłem LG G z GG2 przód i tył, 1,5 roku go intensywnie eksploatowałem, ile razy mi upadł to nie zliczę, był noszony razem z kluczami - nie miał żadnych rys na szkle. Jedyny minus to upośledzone odprowadzanie ciepła no i ewentualnie dość silne palcowanie.
kangax

Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: MIUI v. 7

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów