• Reklama

Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez marx » 11 wrz 2015, o 12:13

Lenovo odnotowało w drugim kwartale 2015r stratę w wysokości prawie 300 mln $ . Co gorsze spadła też sprzedaż telefonów.
Obrazek

Ostra konkurencja firm, takich jak Xiaomi, Meizu, czy Huawei ma znaczący wpływ na rentowność Lenovo. Jednak firma oby odzyskać przychody zmieni strategie, Lenovo zaoferuje swoje fabryki do produkcji smartfonów konkurencyjnym firmom.

W nowej strategi firma nie będzie już skupić się tylko na zwiększenie udziałów w rynku, ale będzie zwracać większą uwagę na jakość, wydajność i rentowność.


Lenovo produkując telefony dla innych firm chce zabrać trochę tortu takim producentom jak Foxconn, Compal czy FIH Mobile.

źródło:Gizmochina
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez fake4r » 11 wrz 2015, o 12:17

Może jakby się skupili na porządnej nakładce do swoich produktów, tak jak ma Xiaomi - MIUI, czy Meizu - FlymeOS to by też nieźle na tym wyszli. Tylko że oni narzucają straszne tempo z produkcją nowych modeli, bo już ich jest kilkadziesiąt co najmniej, a Meizu czy Xiaomi mają po kilka.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez bartazzz » 11 wrz 2015, o 12:27

wg mnie nie mają szans z meizu i xiaomi póki co , przynajmniej jeżeli chodzi o export, bo na wewnętrznym rynku może się to rządzić innymi prawami.
Lenovo produkuje dobre smartfony i jest popularne u nas ze względu na dorbą markę w komputerach.
Niemniej jednak pomimo tego ze te telefony są w tej samej półce cenowej konkurencja prezentuje lepszą jakość wykonania i design.
Nie jest to jakaś przepaść, niemniej jednak wg mnie przewaga jest widoczna
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez ddr » 11 wrz 2015, o 12:49

Lenovo jest u nas znane z ceny, bo laptopy to tragedia.
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez marcin19883 » 11 wrz 2015, o 12:56

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kilku znajomych posiada budżetowe laptopy tej marki i nikt się nie żali jak narazie. Nic się nie psuje
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez marx » 11 wrz 2015, o 13:16

Laptopy maja dobre opinie, jedne z lepszych obecnie.
A co do sprzedaży telefonów Lenovo, to jest ona wieksza od Xiaomi, po Huawei to 4 producent telefonów na świecie, Xiaomi jest 5 (2014)
Lenovo i Huawei sprzedają na wielu rynkach, Xiaomi najwięcej w Indiach i Chinach. Lenovo Huawei czy ZTE sa dużo bardziej międzynarodowymi markami niż Xiaomi czy Meziu.
Gdyby zamiast 4 telefonów w miesiącu wypuszczali maksymalnie jeden to by było znacznie lepiej, była by społeczność która wspiera dany model. A tak to wszystko się rozlewa na drobne grupki.
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez Flyagaric » 11 wrz 2015, o 14:10

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pociągne offa: Laptopy mają różne opinie. Budżetowe i marketowe (IdeaPad) mogą sprawiać problemy (szczególnie zawiasy) i mają słaby serwis gwarancyjny. Laptopy biznesowe (ThinkPad), to spadek po IBMie i zupełnie inna historia. To w większości świetne maszyny i mją zupełnie inny serwis. BTW. Podobnie wygląda to u konkurencji (HP, Dell, itd.).

Jeśli idzie o fony to bardzo dobry ruch, ale nawet tutaj konkurencja jest spora. Kto wie, może doczekamy się czasów, że iPhony, albo Nexusy będą od Lenovo.
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez bartazzz » 11 wrz 2015, o 15:17

nexus był planowany od lenovo, przynajmniej takie były informacje prasowe o przymiarkach...
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez ddr » 11 wrz 2015, o 19:43

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pociągne offa: Laptopy mają różne opinie. Budżetowe i marketowe (IdeaPad) mogą sprawiać problemy (szczególnie zawiasy) i mają słaby serwis gwarancyjny. Laptopy biznesowe (ThinkPad), to spadek po IBMie i zupełnie inna historia. To w większości świetne maszyny i mją zupełnie inny serwis. BTW. Podobnie wygląda to u konkurencji (HP, Dell, itd.).

Jeśli idzie o fony to bardzo dobry ruch, ale nawet tutaj konkurencja jest spora. Kto wie, może doczekamy się czasów, że iPhony, albo Nexusy będą od Lenovo.


Dell to ostatnia marka która robiła konkretnie wykonane laptopy. Obecnie najgorszymi jest Lenovo i HP. Każdy ogarniający ten temat powie ci to samo.
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez bar4u » 11 wrz 2015, o 20:18

No niestety jakość laptopów leci łeb na szyję... Używam HP probook od 8 lat (obecnie 4 sztuka) i wiem że już kolejnej nie będzie... Każda kolejna jest gorsza a obecną jest tak samo badziewna jak paviliony x lat temu. Jedno co zostało to w miarę serwis bez porównania lepszy dla serii pro i elite od pozostałych HP...

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
bar4u
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 22:10
Pochwały: 6
Telefon:: MI4C
ROM: miui PL

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez Flyagaric » 11 wrz 2015, o 22:39

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak się składa, że to ja jestem ten ogarniający temat, więc gadaj zdrów. Przechodzi tego przez moje łapy setki i to nie do sprzedaży, więc to ja raczej wiem co mówię, a tobie się wydaje.

bar4u napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dajcie spokój z tym offem, bo nie macie pojęcia o czym piszecie - tak jakbym napisał, że Xiaomi robi tylko dobre modele, a Doogee tylko złe ...
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Lenovo będzie produkowało telefony innym markom.

Postprzez marcin19883 » 12 wrz 2015, o 18:47

Z HP to się zgadzam, najgorsze laptopy, ale tylko przez ich głośny układ chodzenia. To największa wada
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Następna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron