• Reklama

Le 1 (X600) vs Le 1s (X500)

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Le 1 (X600) vs Le 1s (X500)

Postprzez Venn » 14 sty 2016, o 20:07

Stałem przed takim samym wyborem, wybrałem x500- zyroskop mi niepotrzebny, dużo ładniejszy moim zdaniem wygląd, a 16 GB będę musiał jakoś przebolec ratując się otg i pendrive. Gdybym miał oba tel w wersji 32gb to nie zastanawiałbym się nawet chwili i brał od razu x500:)

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42

Reklama

Postprzez qualin » 14 sty 2016, o 20:08

Też macie problemy. W użytkowaniu nie ma między nimi żadnej różnicy poza brakiem zyroskopu. Oba działają tak samo, największa różnica między nimi jest tak naprawdę w wyglądzie.
qualin
AKTYWNY

Pochwały: 28

Postprzez majkel_94 » 14 sty 2016, o 20:30

Jest różnica, nie mydl ludziom oczu. Chociażby brak tap2wake na co dzień jest odczuwalne - wybudzanie czytnikiem palców na nic się zda, jak telefon leży na blacie i chcesz zobaczyć co to za powiadomienie Ci przyszło.

Rozszerzając poprzedni post - wyświetlacz na romie 9S jest już minimalnie jaśniejszy niż X600. Ma też lepszy kontrast, czarny jest mniej szary ;)
Jeśli chodzi o kolory - różnica jest tak minimalna, że większą różnice robi ustawienie trybu kolorów w opcjach :P

Zaś co do aparatu i jakości zdjęć - zrobiłem sobie sample, ale 8S na X600 ma buga i stale włączone jest wygładzanie twarzy i całego zdjęcia - gubią się szczegóły.
Muszę z oceną się wstrzymać aż wgram 9S :P

Jako że nie da się edytować postów, pozbieram w weekend wszystkie uwagi i dam modowi do wklejenia w pierwszy post, żeby było już wszystko wiadomo :D
majkel_94
VIP

Pochwały: 19

Postprzez qualin » 14 sty 2016, o 20:35

No faktycznie tap 2 wake robi taka różnice, ze szok. Miałem to w poprzednim telefonie, teraz nie mam i wcale mi to nie przeszkadza. Kwestia przyzwyczajenia. Rownie dobrze mogę napisać, że mogę sobie odblokować tel przylozeniem palca do czytnika czego w x600 nie zrobisz. To są naprawdę marginalne różnice wg mnie.
qualin
AKTYWNY

Postprzez danx » 14 sty 2016, o 20:39

No własnie, chce wiedzieć jakie są główne różnice. Czytam na necie i może coś przeoczyłem co przemawia mocniej za jednym bądź drugim telefonem. A jak z tą aktualizacją x600 do 6.0? będzie w tym samym czasie co x500, wiadomo coś?
danx

Pochwały: 2

Postprzez romeq » 14 sty 2016, o 20:45

Również mam oba telefony i wybrałem x600. Jeśli chodzi o użytkowanie, aparat itp to są praktycznie niezauważalne różnice.

Mimo, że x500 jest świetnie wykonany to jednak 32 gb w x600 w moim przypadku robi dużą różnicę.
romeq

Postprzez majkel_94 » 14 sty 2016, o 20:48

qualin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale odwracasz kota ogonem... codziennie używane tap2wake to marginalna różnica i Tobie nie przeszkadza, dlatego "W użytkowaniu nie ma między nimi żadnej różnicy poza brakiem zyroskopu."
Robisz [...] z logiki, bo właśnie ten żyroskop na co dzień jest nieużywany - przydaje się, jak wieczorem zechcesz się pobawić VR, podpiąć do kompa i pograć w Outlasta :P

Różnice są, jedne większe, drugie mniejsze, ale po to jest ten wątek by je wypunktować i żeby każdy mógł się z nimi zapoznać, a nastepnie samemu podjąć decyzję w oparciu o własne preferencje.
A śmieciowe posty w stylu "dla mnie nie ma żadnej różnicy, o czym w ogóle gadacie w tym wątku" powinny być nagradzane warnem przez moda.

Wszystkie różnice można bagatelizować, jak np. fakt szybkiego ładowania w X500, gdzie oryginalna ładowarka może dać nawet 12V@2A... pada Ci bateria, za 10 minut wychodzisz, pyk i masz 30% co wystarczy na wieczór w pubie :P
majkel_94
VIP

Postprzez slavo22 » 14 sty 2016, o 20:54

Dla mnie ważne jest jak się telefon trzyma, czyli ergonomia. Jeśli ktoś jest facetem z dużymi dłońmi (jak ja) wybór jest oczywisty - x600. Lepiej mi się go trzyma w ręku no i kolor w x500 wg mnie nie jest złoty. Wiem, jestem facetem i nie rozróżniam kolorów ale jak dla mnie to x500 to róż metalic (inaczej mówiąc kolor pedalski ;-) ). Dochodzi double tap chcę się bawić cardoardem - wszystko przemawiało za x600. Za to żona jak zobaczyła x500 to paris rzuciła w kąt i powiedziała że chce tego :-D
Czyli jak widać wszystko zależy od człowieka - jednaemu pasuje to a drugiemu tamto.
slavo22
VIP

Pochwały: 46

Postprzez qualin » 14 sty 2016, o 21:00

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale odwracasz kota ogonem... codziennie używane tap2wake to marginalna różnica i Tobie nie przeszkadza, dlatego "W użytkowaniu nie ma między nimi żadnej różnicy poza brakiem zyroskopu."
Robisz [...] z logiki, bo właśnie ten żyroskop na co dzień jest nieużywany - przydaje się, jak wieczorem zechcesz się pobawić VR, podpiąć do kompa i pograć w Outlasta :P

Różnice są, jedne większe, drugie mniejsze, ale po to jest ten wątek by je wypunktować i żeby każdy mógł się z nimi zapoznać, a nastepnie samemu podjąć decyzję w oparciu o własne preferencje.
A śmieciowe posty w stylu "dla mnie nie ma żadnej różnicy, o czym w ogóle gadacie w tym wątku" powinny być nagradzane warnem przez moda.

Wszystkie różnice można bagatelizować, jak np. fakt szybkiego ładowania w X500, gdzie oryginalna ładowarka może dać nawet 12V@2A... pada Ci bateria, za 10 minut wychodzisz, pyk i masz 30% co wystarczy na wieczór w pubie :P

Co Ty sie czlowieku tak zarasz spinasz. Wyluzuj bo szkoda zycia na nerwy.
Zyroskop mi jest absolutnie zbedny. Nie gram w gierki i nie bawie sie VR bo szkoda mi zwyczajnie czasu na takie rzeczy. Nie kazdy ma 20 lat i mysli tylko o zabawie.
Akurat szybkie ladowanie to jest zauwazalna roznica w przeciwienstwie do zyroskopu czy tap 2 wake.
Pamietaj, ze kazdy tez inaczej uzytkuje telefon i ma inne wymagania. Wiec tez nie mozesz generalizowac, ze telefon jest gorszy lub lepszy bo ma lub nie ma jakiejs funkcji. Poza tym takie porownania to mozna sobie o kant tylka rozbic bo kazdy zawsze bedzie mial inne odczucia, cos co jest wada dla jednego dla innego moze byc zaleta. Jakbym mial sluchac opinii innych zamiast wlasnego rozumu i doswiadczenia to daleko bym nie zajechal.
Ktos pisze, ze np x500 ma gorszy wyswietlacz bo bardziej ciepla barwe ma, ale z drugiej strony ma tez ciemniejsza czern. Takze kazdy kij ma zawsze dwa konce, a pisanie, ze telefon jest gorszy bo nie ma zyroskopu to jak stwierdzenie, ze jakies auto jest gorsze od innego bo nie ma foteli z funkcja masazu ;)
qualin
AKTYWNY

Postprzez majkel_94 » 14 sty 2016, o 21:05

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie, dlatego podaje się dane i fakty, a każdy sobie wyrabia opinie czy decyduje. A nie rzuca ogólnikiem, że to to samo tylko bez żyroskopu ;)

A co do trzymania w ręku - X500 jest 13g lżejszy, chociaż kilka gram dołożyło szkło na X600 :P
A złoty kolor jest ładny złoty na wypolerowanych krawędziach - na matowych fragmentach też ładny, tylko te wstawki plastikowe są już czerwonawe ;)

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Porównania typu "X500 jest gorszy, bo nie ma żyroskopu KROPKA" to tak, ale ten cały wątek to tylko suche wykazanie różnic.
Ja nigdzie nie napisałem, że coś jest lepsze lub gorsze, nawet przy wyświetlaczu. Wyszczególniam różnice, bezpośrednie ze specyfikacji czy pośrednie zbadane empirycznie.
Ale to przyszły nabywca sam musi zdecydować, czy potrzebuje żyroskop, czy podoba mu się złoty kolor, czy potrzebuje szybkie ładowanie.
Te telefony mają swoje wady i zalety, więc nie ma jednego zwycięzcy porównania :P
majkel_94
VIP

Postprzez slavo22 » 14 sty 2016, o 21:09

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I tego się trzymajmy.

ps- serio złoty? Ja to jednak jestem daltonista jednak :-)
slavo22
VIP

Pochwały: 46

Postprzez danx » 14 sty 2016, o 21:16

Ważyłem je z ciekawości :D x500 (168 gram) jest tylko o 2 gramy lżejszy od x600.
danx

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco