• Reklama

Latarka Zanflare f1

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Latarka Zanflare f1

Postprzez zieloczek100 » 12 gru 2016, o 03:04

Witajcie,
Latarkę na testy dostarczył sklep Gearbest.com - http://www.gearbest.com/led-flashlights ... d=10259353 (reflink)
Obecnie wersja z diodą o barwie zimnej jest w cenie 30USD, neutralna 40USD
Nie jestem w 100% pewny, ale prawdopodobnie Zanflare to marka należąca do sklepu Gearbest.com
Specyfikacja:
Marka: Zanflare f1
Dioda: XP-L 6000-6500K / 4500-5000K
Maksymalny strumień świetlny: 1240LM
Reflektor: SMO
Cechy: ochrona przed przegrzaniem, ochrona przed odwrotną polaryzacją, wskaźnik niskiego napięcia na ogniwie
Tryby: 7 (turbo; wysoki; mid, low; moon; strobe; SOS)
Zasilanie: 1 x 18650 lub 2 x CR123 baterie (brak w zestawie)
Pamięć ostatniego trybu: Tak
Wbudowany port ładowania
Wymiary 137x28mm

Latarkę otrzymujemy w bardzo ładnym opakowaniu:
Obrazek
Obrazek

Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazuje sie - zanflare f1
Obrazek

Dalej w opakowaniu
-instrukcja obsługi
- etui
- kabel USB
- klips
- zapasowe oringi
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie podoba mi się etui, ma formę piórnika, trzeba poświęcić zdecydowanie za dużo czasu, aby schować latarkę do niego
Obrazek

Instrukcja obsługi w języku Angielskim
Obrazek
Obrazek

Tak prezentuje sie latarka, jest dosyć gruba jak na latarkę zasilaną 18650, mimo wszystko bardzo fajnie leży w dłoni:
Obrazek
Obrazek

Od góry szybka z powłokami AR, reflektor SMO i dioda XP-L (w moim przypadku dioda o zimnej barwie). Nie mamy łatwego dostępu do diody - całość jest zaklejona. Zadziwił mnie fakt, że latarka tworzy dodatkowy "okrąg", wygląda to tak, jakby reflektor nie był osadzony idealnie na swoim miejscu - nie wiem czy to wada jednostkowa, czy każdy egzemplarz. W terenie to jakoś nie przeszkadza, ale świecąc na ścianę, jest to widoczne.
Obrazek

Poniżej diody i informacji ostrzegającej na obudowie - "HOT" znajdziemy przetłoczenia pozwalające lepiej odprowadzać ciepło. Dalej znajduje się przycisk do zmiany trybów. Pracuje bardzo przyjemnie, niestety nie jest to metal, a plastik - szkoda.
Obrazek

Poniżej mamy okręcany pierścień. Co w sobie skrywa?
Po odkręceniu pierścienia po drugiej stronie od przycisku zmiany trybów znajduje się port USB (u mnie nieco krzywo osadzony). Koniec z zgubionymi, urwanymi gumkami zabezpieczającymi port USB. Pierścień zabezpieczony jest dwoma oringami - test w wodzie ponad 15 minut nie zrobił na nim żadnego wrażenia.
Obrazek
Obrazek

Ładowarka ładuje prądem 0,9A. Mój egzemplarz kończy na 4,13V. Pod koronką znajduje się dioda informująca o procesie ładowania
czerwona - ładowanie
zielona - ogniwo naładowane
Obrazek

Dalej bardzo delikatne moletowania przypominające bardziej gwint.
Po odkręceniu "dupki" - gwinty, w moim egzemplarzu suche, z miejsca należy przesmarować. Gwinty nie są tak grube jak w chociażby latarkach od Eagle Eye czy Acebeam.
Obrazek

Dolny przycisk o niskim skoku pozwalający włączyć latarkę pracuje odpowiednio ciężko - latarka nie powinna włączyć się w kieszeni. Przycisk pokryty jest plastikiem z logiem producenta - szkoda, że to nie metal.
Obrazek

W środku twarda, niepozłacana sprężyna - spodziewałem się nieco więcej w tej cenie. Całość jest ładnie wykonana i zabezpieczona przed wodą, ale ile kosztowała by lepsza sprężynka?
Obrazek

W latarce mamy do dyspozycji dwa przyciski. Latarkę włączamy dolnym przyciskiem, tryby zmieniamy tym na boku latarki:
Do dyspozycji mamy tryby (zmieniamy pojedynczym klkiem):
- Moon 1lm przez 550H poniżej 0,01
- Low 50lm przez 50h i 0,11A
- Mid 290lm przez 6h i 0,54A
- High 590lm przez 2,5h i 1,2A

Podwójnym szybkim klikiem z dowolnego trybu uruchamiamy TURBO:
Turbo 1240lm przez 30sec i 3,9A

Przytrzymujemy 2 sekundy:
-Strobo
jeden "klik" i przechodzimy w tryb:
- SOS.
Z trybów strobo wychodzimy podwójnym klikiem

Latarka ma pamięć ostatniego trybu z grupy moon-high.

Sterownik podobno posiada zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą - podczas testu w trybie 1,2A latarka robi cię zauważalnie ciepła, ale nie jest gorąca (bez problemu możemy trzymać ją w dłoni). Po 30 sekundach w trybie TURBO robi się ciepła.
Zabezpieczanie przed odwrotną polaryzacją .
Zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem - i to zrobione jest bardzo dobrze ! Latarka w trybie High pracuje do samego końca.
- Poniżej 3V zaczyna informować nas o niskim napięciu kilkoma błyskami co kilka minut.
- Poniżej poziomu 2,8V mamy do dyspozycji tylko jeden tryb.
- Poniżej 2,6V latarka się wyłącza, pojedynczy klik włączy diodę na krótką chwilę - bardzo dobre rozwiązanie !

Moim zdaniem to kolejna testowana latarka z na prawdę bardzo fajnie przemyślanymi trybami i zabezpieczeniem przed zbyt niskim napięciem ! Oby takich więcej !

Nie mamy bliższego dostępu do sterownika - wszystko zaklejone...
Obrazek

Wykres rozładowania ogniwa Samsung IMR18650-35E (ma za sobą wiele cykli ładowania).
Na początku gdy włączymy tryb TURBO mamy przez 30sec prawie 4A, potem spada do 1,2A i tak przez ponad 2h. Test zakończyłem po prawie 3h i napięciu na ogniwie poniżej 3V - wtedy latarka zaczęła informować o niskim napięciu.
Obrazek

Waga latarki bez ogniwa - 100gr
Obrazek

Porównanie do kolejno Acebeam EC35, zanflare f1, Nitenumen NE01.
Moim zdaniem Acebeam wizualnie wygrywa zdecydowanie !
Obrazek

Zdjęcie metr od ściany, po lewo f1 w trybie High, po prawo Acebeam EC35 w trybie najwyższym
Obrazek

Zdjęcie metr od ściany, po lewo f1 w trybie Turbo, po prawo Acebeam EC35 w trybie najwyższym
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s

F1 Turbo
Obrazek

F1 High
Obrazek

Acebeam EC35
Obrazek

Moja tabelka z pobieraną energią poszczególnych latarek:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... XZ9BAyWFc/

Moja recenzja na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=D9E_UUl3q9Y

Zdjęcia bez pomniejszania:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kilka słów podsumowania.
Zacznę od minusów:
- dziwny, dodatkowy "okrąg", który zostawia latarka, widoczne na ścianie, w terenie to nie przeszkadza
- wizualnie - przyciski nie są pokryte stalą nierdzewną czy aluminium, nadałoby to latarce charakteru produktu PREMIUM
- brak trybu pośredniego pomiędzy High a TURBO, coś co pozwalałoby latarce cały czas pracować przy np 2A
- nieco większe gabaryty latarki względem innych na 18650 - mimo wszystko świetnie leży w dłoni
- brak pozłacanej sprężynki
- suchy gwint

Plusy:
- bardzo fajnie przemyślany sterownik pod względem trybów, zabezpieczenia przed zbyt niskim napięciem, brak zbędnych trybów w pętli !
- zabezpieczenie portu USB, którego nie zgubimy !
- wykonanie na wysokim poziomie
- ponad 500lm przez ponad 2h

W cenie 30USD kupimy wersję z diodą zimną, za 40USD z diodą neutralną.
Czy warto? Powiem w ten sposób - jeżeli miałbym wydać 40USD mocno zastanowiłbym się, czy warto, nie mówię, że nie, ale w tym budżecie znajdziemy wiele innych latarek.
Z jednej strony w tej cenie ciężko znaleźć gotowy produkt o zauważalnie lepszych parametrach, z tak zabezpieczonym portem USB, i sterownikiem, który z pewnością można polubić.
Z drugiej strony w cenie ok 30-40USD jest wiele innych latarek, które z pewnością również warto wziąć pod uwagę.

Mi od pierwszej chwili latarka przypadła do gustu - głównie przez zabezpieczenie portu USB i przemyślany sterownik.
Mając do wydania 30USD z pewnością wziąłbym wybór "f1" pod uwagę, w budżecie ok 40USD również, a to ze względu na obecność diody o neutralnej barwie - tak często niedostępnej w latarkach z "wyższej" półki.

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
zieloczek100
Sprzedam :
MiniPC Pipo X7s, Etui do LeTV X600, dwie latarki, Huawei B315 (pw)
minipc-pipo-x7s-etui-do-letv-x600-dwie-latarki-t25940.html
zieloczek100

Pochwały: 2

Reklama

Powrót do Oświetlenie, Lampy, Latarki, światełka