• Reklama

Laptopy MacBook'owo podobne

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Laptopy MacBook'owo podobne

Postprzez Pinky » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 13:26

Wiem, że temat laptopów był już tu kilkukrotnie wałkowany i czytałem opinie, że nie ma sensu sprowadzać markowych laptopów (np. Lenovo) do Polski.
Najpopularniejsze jednak na Aliexpress są klony MacBook'ów Air (o takie - http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-14-1-inch-ultrabook-slim-laptop-computer-Intel-D2500-1-86GHZ-4GB-500GB-WIFI/1229957819.html)

Zamawiał ktoś może takie sprzęciki?
Poszukuję drugiego mniejszego laptopa tylko do internetu, lekkiego i z dobrze działającą baterią. Interesowałaby mnie jakość wyświetlacza w takich klonach (jak z mocnym podświetleniem ekranu do pracy na dworze?) i długość pracy na baterii podczas serfowania na WiFi.

Nie ukrywam, że laptop kusi ceną, lekkim i poręcznym wyglądam oraz modnym designem.
Jeśli warto się w ogóle interesować tematem to jakimi modelami lub u jakiego sprzedawcy?
Fajnie byłoby mieć coś lekkiego z dyskiem (nawet i małym) SSD i z przyzwoitą pracą na baterii. Nie zależy mi na logu jabłuszka na obudowie - wystarczy, żeby wyglądał ładnie i (a matowa matryca byłaby już ukoronowaniem moich potrzeb).

Jedyną alternatywą jaka mi przychodzi do głowy jest zakup chromebooka (tutaj jednak też jest problem bo trzeba je sprowadzać ze stanów)
Pinky

Pochwały: 3

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Laptopy MacBook'owo podobne

Postprzez victor44 » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 13:56

za cene taka jak podales to bym sie bał cos takiego kupic jeszcze poza krajem... Troche siedze w temacie i szukalem alternatywy dla laptopa 17 calowego i zakupilem w PL, tablet ideapad Lenovo, taki z doczepiana klawiatura na alledrogo nowy (windows 8), dalem w granicach 700 zł poprostu gosc kupil i nie byl mu potrzebny w tym momencie.
Moim skromnym zdaniem nie kupuj takiego sprzetu w Chinach, na alledrogo mozna znalezc cos rozsadnego i nie zawsze jest to chlam...
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez KingFight » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 18:13

Wygląda ok. Tylko sam się zastanawiam czy warto. Bo do tego dojdzie jeszcze vat.
Sprawdzałem u nas to takiej specyfikacji w tej cenie nie ma.
Może sie znajdzie ktoś kto kupił to sie wypowie.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 18:37 przez KingFight, łącznie edytowano 2 razy
KingFight

Pochwały: 1

Postprzez Pinky » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 18:14

Nie chodziło mi o konkretny model tylko o ten typ sprzętu zamknięty w obudowę podobna do maca byle bez jabłuszka
Pinky

Pochwały: 3

Postprzez TiTuS » wtorek, 26 sierpnia 2014, 23:35

To może ja skomentuję "to coś" z twojego linka bo akurat laptopy ogarniam bardzo dobre.

To nie laptop, to netbook jeśli patrzeć na parametry i wydajność. Jedyne co go odróżnia od klasycznych netbooków to matryca.
Procek - Atom - dobre ale nie do normalnej pracy z windows 7.
Brak możliwości rozbudowy pamięci (4GB to troche maławo), do tego wifi bez n-ki nawet nie wspominając o tylko 2 USB, braku BT itd.
Bateria - porażka, przyzwoite to będzie max 3,5h na tym.
System - nie legal.
Wykonanie - plastic a nie alu-magnez.
Cena - 900 pln ma być okazyjna? Z vatem to już nie będzie. No chyba że koniecznie musisz mieć coś co wygląda jak Mac ;)
TiTuS

Pochwały: 8

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić