• Reklama

Lanstar LZ-01 - problemy z chińczykiem.

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Lanstar LZ-01 - problemy z chińczykiem.

Postprzez PanRatio » wtorek, 16 kwietnia 2013, 17:05

Dzień dobry.

To mój pierwszy post na forum.

Na Aliexpress kupiłem już trochę sprzętu i zawsze byłem zadowolony. Były to jednak modele sprawdzone. Niedawno postanowiłem zakupić telefon noname za kwotę 119 USD. Opis był skąpy, jednak zdjęcia jak i tytuł przedmiotu wskazywały na telefon z procesorem MT6589. Po moim zakupie sprzedający zaktualizował opis pisząc, że model to Lanstar LZ-01, który został zaktualizowany (?) przez producenta i działa na MT6589.

Telefon otrzymałem w dniu dzisiejszym. Muszę przyznać, że był to najlepiej zapakowany zestaw jaki otrzymałem (folia bąbelkowa, karton, karton, folia bąbelkowa). :mrgreen: Dodatkowo otrzymany zestaw jest bogaty: telefon, ładowarka, dwie tylne klapki (czarna i pomarańczowa), dwie baterie 2000 mAh, karta microSDHC SanDisk 4GB, etui ochronne, kabel usb.

Zdjęcia znajdują się TUTAJ.

Telefon działa płynnie. Niestety pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to brak sklepu Google Play. Czy można go jakoś zainstalować? Wiem, że w sieci są dostępne tzw. Gapps, ale ten telefon nie ma CWM Recovery, więc nie wiem jak je wgrać. Telefon bez sklepu jest bezużyteczny :(

Zainstalowałem Antutu benchmark z pliku apk. Wynik to 6851. Wszedłem więc w informacje o sprzęcie, a tam:

CPU hardware: MT6589
CPU model: Dual-Core ARMv7

Przecież te informacje wzajemnie się wykluczają. Jak sprawdzić jaki mam model procesora w tym telefonie?

Oprócz tego zauważyłem dziwne zachowanie telefonu jeżeli chodzi o karty sd. Wkładam kartę 1 GB, a telefon pokazuje, że ma 4GB, albo wkładam kartę 4GB, a telefon pokazuje ponad 9 GB.

Ktoś słyszał o tym modelu? Czy gdziekolwiek można dostać aktualizację do tego sprzętu?
Chińczyk od którego otrzymałem sprzęt tak bełkocze po angielsku, że nie jest w stanie skleić jednego zdania.
PanRatio
AKTYWNY

Pochwały: 23

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez bumbum » wtorek, 16 kwietnia 2013, 17:30

tyle sie mówi zeby nie kupować takich modeli , no name, klonów itp. niestety chyba wtopiłes. zdrowy rozsadek mówi ze za tą cene nie dostanie się nic uczciwego o tych parametrach.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez Endriu1987 » wtorek, 16 kwietnia 2013, 18:37

Szczególnie że parametry się mijają, i ten procesor jest jedno lub dwu rdzeniowy ;)
W Googlach nie widzę niczego cennego o marce jak i modelu.
Największą głupotą jest kupowanie rzeczy wymienionych przez bumbuma, czyli klonów, no nameów i zwykłych podróbek.
Np. w życiu bym nie kupił telefonu marki HDC, wiedząc o istnieniu HTC lub klonów NOTE, których jakość wyświetlacza zwaliła mnie z nóg, gdy zobaczyłem ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=n-wezDei8QY
Telefony z tego forum dzielą się na podróbki, klony oryginałów i oryginalne marki, i my powinniśmy wybierać tę trzecią kategorię sprzętu ;)
Endriu1987

Postprzez PanRatio » wtorek, 16 kwietnia 2013, 19:11

Rozpocząłem spór na aliexpress.

Chińczyk pisze, że się nie znam, że to błąd software i wystarczy wgrać nowy. Nie chce jednak oddać kasy i nie chce podać linka do poprawnego software :/ Boje się, że kasa stracona.
PanRatio
AKTYWNY

Pochwały: 23

Powrót do INNE MARKI