• Reklama

Landvo L800 - najtańszy czterordzeniowy 5" ?

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Landvo L800 - najtańszy czterordzeniowy 5" ?

Postprzez color1 » sobota, 3 maja 2014, 17:16

Zaznaczam temat (będzie edytowany).
Na razie w skrócie: telefon kupiony za 79$ ! Cztery rdzenie, ekran 5" 480x854 (240 dpi), dual-sim. Kupiłem aby służył za nawigację w samochodzie...
Nie wiem jak to w ogóle możliwe, że komuś opłaca się produkować, sprzedawać i jeszcze na tym zarobi. Za tę cenę to nawet skręcenie tych elementów wydaje się niemożliwe, a jednak. Rozpatrując w stosunku cena/jakość to chyba mistrzostwo świata.
Na YT jest kilka recenzji ale postaram się skrobnąć kilka swoich spostrzeżeń.
Reszta wkrótce.
color1

Pochwały: 1

Reklama

Re: Landvo L800 - najtańszy czterordzeniowy 5" ?

Postprzez marx » sobota, 3 maja 2014, 19:19

no to czekamy na recenzję.
marx
Administrator

Pochwały: 191

Re: Landvo L800 - najtańszy czterordzeniowy 5" ?

Postprzez color1 » piątek, 23 maja 2014, 03:08

nie będzie to jakaś obszerna recenzja, ale zawrę tu kilka istotnych informacji.

jak wspomniałem na wstępie, telefon miał służyć za nawigację w aucie i w tym celu (niedrogi odpowiednik navi na win-ce) go kupiłem - sprawuje się jednak zaledwie dobrze. jak na mtk przystało, są problemy z satelitami i utrzymaniem fix-a. skorzystałem z internetowego poradnika który krok po kroku instruuje jak (root) poprawić osiągi, więc wyciągnąłem z niego ile się dało, ale mimo to zdarza się (rzadko) że się zgubi na chwilę w mieście (co dziwne, przy 7-11 in view i 4-5 in use).

sam telefon jest poprawny, na + bardzo szybkie działanie - w porównaniu do użytkowanych htc one i xperia sola - to błyskawica (w navi wyszukanie trasy to jak pstryknąć dwa razy). menu działa płynnie, aplikacje też, rewela jeśli chodzi o wifi i przesyłanie plików i korzystanie z internetu. ekran nie jest najwyższej jakości ale też daje radę (słaby kąt w pionie od góry) kąty boczne i dolny zadowalające, świeci bardzo ładnie i w naturalnych barwach. w pełnym świetle słonecznym - wiadomo... to nie oled. przymierzam się do kupna folii matowej co by zminimalizować refleksy.

sprawdziłem ile działa bateria na 1 karcie sim i w stanie czuwania tzn. bez bawienia się fonem, bez dzwonienia, itp - wynik 10 dni !!! a baterię da się rozładować do 2% stanu, potem telefon się wyłącza. telefon przychodzi z-root-owany więc można się nim trochę pobawić - na xda-dev jest założony temat jak wgrać recoveri i cwm.

sama konstrukcja i wykonanie - jak w topowych markach, zero zastrzeżeń, stalowa ramka (wydaje się trochę ciężki przez to), skóropodobna tylna klapka - ot taki samsungowaty...

największą porażką jest aparat - tył 2 mp choć w opisie podają 8mp z interpolacją do 14mp - tym tokiem rozumowania to interpolować można nawet do formatu A0 ;)
- w rozdzielczości ekranowej ok ale w powiększeniu prawie nie widać trawy ani liści tylko jedno centkowane mydło... no chyba że jeszcze dojdę jak poprawić jakość zdjęć.

menu - jak na chińską produkcję zawiera trochę niedoróbek językowych (PL) ale co tam... za telefon w tej cenie można przymknąć oko na takie szczegóły.

właściwie nie testowałem zbytnio telefonu w celach, do jakich jest faktycznie przeznaczony (dzwonienie) ale mankamentem jest dość cicha słuchawka, i trzeba ustawić na max-a ; dzwonki używają tylnego głośnika, ale też - co dziwne, nie są wystarczająco słyszalne (albo po prostu dzwonki mam drętwe jakieś), za to muzyczka na powitanie (po włączeniu telefonu) gra, aż trzeba zatykać "kratkę" palcem.

to mniej więcej tyle, jakby były jakieś pytania to pisać.
reasumując... w tej cenie trudno znaleźć lepszy odpowiednik 5" - początkowo byłem zawiedziony, ale ostatecznie, zważywszy na cenę, po raz kolejny przypomniałem sobie po co go kupiłem... i już jest lepiej ;)
color1

Pochwały: 1

Powrót do INNE MARKI