• Reklama

Landvo L550 - Recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Landvo L550 - Recenzja

Postprzez Trojanek » sobota, 20 grudnia 2014, 15:29

Recenzja Landvo L550

Obrazek

Landvo to mała firma, która zdobywa coraz większą popularność ze względu na niskie ceny produktów o dobrych parametrach. Oczywiście telefon nie jest produkowany przez Landvo, a tylko kupowany przez nich od innego chińczyka, który im nakłada logo na telefony. Dokładnie to jest ten telefon: http://www.alibaba.com/product-detail/5 ... 87694.html
Kupując L550 informacji o nim (oprócz oczywiście informacji w ofercie sklepu) było dosłownie zero. Trochę kupno kota w worku, ale dałem za niego bardzo małą kwotę, więc jestem mu wybaczyć kilka wad o których później.

W pudełku oprócz telefonu znajdziemy: ładowarkę, folię na ekran + jedna już jest naklejona na ekranie, kabel usb, oryginalne etui z tworzywa sztucznego, słuchawki, jakaś instrukcja.

Obrazek

BUDOWA

Telefon z przodu wygląda naprawdę elegancko, nie wygląda jak chiński telefon. Nic nie skrzypi, jest bardzo dobrze spasowany. Tył telefonu nie podoba mi się, chociaż jest zrobiona z takiego materiału, na którym nie widać odcisków palców. Jak na 5 calowy telefon, można spokojnie go obsłużyć jedną ręką. Nie jest tak duży jak sądziłem, że będzie. Przycisk włączania i regulacji głośności są po prawej stronie, w górnej części. Wystają odpowiednio z ramki, więc nie ma problemów z wciskaniem. W HTC Desire 310, miałem na równi z tylną klapką co nie sprawdzało się. Telefon na górze ma wejście mini jack i micro USB, a na dole oczywiście mikrofon. 3 Przyciski funkcyjne na przednim panelu są poniżej wyświetlacza, więc nie zabierają niepotrzebnie miejsca na ekranie. Niestety nie są podświetlane, ale to kwestia przyzwyczajenia i po jakimś czasie na ślepo już za pierwszym razem będzie je można "wciskać".
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

SPECYFIKACJA

Procesor: MT6592M Octa Core 1.4GHz
Wyświetlacz: 5.0 inch QHD 960 * 540 IPS-LCD (Dual touch)
Pamięć: RAM 1GB + ROM 8GB T-Flash card ,Max 64GB
Aparat: 2.0MP (Front) + 8.0MP (Rear)
System: Android 4.4.2
Zakres łączności(MHz): GSM 850/900/1800/1900 WCDMA 900/2100
Bateria: 1800mAH
SIM: Dual card dual standby
Waga:160g
Szerokość: 8.9mm

EKRAN

Ekran w Landvo L550 ma 5 calową matrycę wykonana w technologii IPS w rozdzielczości 960x540 co daje 240ppi. No właśnie niby kąty widzenia miały być dobre, ale tylko z 3 stron. Jak patrzymy na ekran z prawej strony to powstaje negatyw na czarnym kolorze (tak gdzieś powyżej . W sumie mi to mało przeszkadza, bo góra-dół działa dobrze, więc przy moim użytkowaniu nie zauważam tego zbytnio. Kolory, kontrast, jasność - raczej nie ma się czego przyczepić, wszystko na poziomie dobrych telefonów w tym budżecie.

ObrazekObrazekObrazek
KAMERY

Smarton posiada 2 kamery, przednia posiada 2mpx, a tylnia 8mpx i producent podaje, że jest to Sony IMX219 f 2.4. Tylna kamera jest na poprawnym poziomie, chociaż bardziej przypomina 5mpx. Doświetlająca dioda LED - równie dobrze mogłoby jej nie być, oświetli może coś z 10 cm. W kompletnej ciemności nie widać nic. Dodatkowo aparat tylni mocno wystaję z obudowy. Dodatkowo aplikacja kamery jest coś walnięta, bo jak klikam przycisk do zrobienia zdjecia to czesto go nie łapie i łapie focusa w tym miejscu, to samo jest z poglądem zdjęć. Można to rozwiązać po prostu podglądem zdjęcia nie na pełny ekran tylko w 4:3. Reszta przycisków za 1 razem się wciska.

Zdjęcia wstawię jutro, bo cały czas pada deszcz.

WIFI, ZASIĘG ITP.

Wifi na średnim poziomie, zasięg ciężko mi na razie ocenić (dopiszę później), ponieważ jestem na razie na takim zadupiu, że zawsze miałem z nim problemy i był tylko na parapacie. Teraz też mam go tylko na parapecie, więc nic się nie zmieniło :-) Telefon posiada WCDMA 900/2100, więc AERO 2 działa. Bluetooth nie testowałem jeszcze, bo go używam raz do roku.

SYSTEM

Telefon posiada Androida w wersji 4.4.2. System jest dobrze zoptymalizowany, nie zauważyłem żadnych zacięć. Telefon przyszedł bez żadnych chińskich aplikacji, już z wgranym Play Store. Jedynie co różni od zwykłego androida to logo Landvo na lock screenie w tym kółeczku które przesuwamy by odblokować telefon. Roota da się zrobić iRootem.
Obrazek
AUDIO

Telefon jest dosyć głośny z tylnego głośnika. Dźwięk na słuchawkach na zadowalającym poziomie. Rozmowy na dobrym poziomie, słyszę wszystko wyraźnie no i rozmówca też nie narzekał, że mnie było źle słychać.

APARAT:
Zdjęcie kota jest w całkowitej ciemności.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Zasięg:
Na dosyć dobrym poziomie, w mieście bez problemu. Gdzieś dalej trochę ciężej, ale raczej na przeciętnym poziomie. Czasem jednak jak jestem zbyt długo poza zasięgiem(kilka godzin) to potem nie chce złapać zasięgu i muszę go zrestartować.

GPS

Działa, pierwszego fixa łapał z 30 sekund, potem już znacznie krócej. Dokładność dosyć dobra.

BATERIA

1800 mAh trochę boli, bez powerbanka raczej się nie obejdzie. Przy normalnym użytkowaniu starcza nawet na 2 dni(trochę internetu by sprawdzić pocztę itp. Obejrzany odcinek serialu). Przy takim mocniejszym użytkowaniu to 1 dzień spokojnie wytrzymuje.

PODSUMOWANIE

Telefon chyba nie jest dobrą propozycją, raczej są lepsze telefony w tej cenie. Ja na szczęście dałem za niego o wiele mniej, więc jestem zadowolony.

MINUSY:

-Negatyw patrząc z prawej strony
-Bateria 1800 mAh
-Brak podświetlanych przycisków
-Wystający aparat tylni

PLUSY:

-Dobrze spasowany
-WCDMA 900
-Głośny tylni głośnik
-Działający GPS :lol:

Autor postu otrzymał pochwałę
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Reklama

Re: Landvo L550 - Recenzja

Postprzez Trojanek » sobota, 27 grudnia 2014, 19:45

Aktualizacja:

W końcu nie pada deszcz to zrobiłem kilka zdjęć. Nie mogę edytować 1 posta, więc albo niech będzie tak, lub jakiś mod to połączy.

połączone
marxxx
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin