• Reklama

Lampa błyskowa TRIOPO-TR-586EX

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Lampa błyskowa TRIOPO-TR-586EX

Postprzez lipszczak » niedziela, 20 września 2015, 23:52

Cześć chciałem się pochwalić zakupem lampy błyskowej, która musiała pasować do lustrzanki Nikona D70s. Na Ali znalazłem takie oto cudo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po pierwsze szukałem lampy taniej, ale działającej w pełnej automatyce z moim body. Znaleźć coś taniego z iTTL od Nikona było bardzo ciężkie, najtańsze chyba były lampy Yongnuo YN568EX, które można kupić za ok 500zł. Zaryzykowałem zakup lampy Triopo, o której w "polskim" internecie nie było praktycznie nic, jedynie co widziałem to 1 test na youtube na jakimś obcojęzycznym kanale oraz jeden test na jakimś anglojęzycznym blogu. Chociaż z tego co wiem marka Triopo ogólnie jest znana amatorom fotografii z dobrej jakości statywów.

Wracając do lampy, zakupu dokonałem na tej aukcji:
http://www.aliexpress.com/item/TRIOPO-TR-586EX-Wireless-Flash-TTL-Speedlite-For-Nikon-D800-D600-D700-D610-D7100-D7000-as/2042858957.html
Kupiłem ją w 8.12.2014, wtedy były one w cenie 59.99USD, ja skorzystałem z kuponów: 2USD od sprzedawcy i 5USD od Aliexpress, co dało mi koszt zakupu 52.99USD, co wtedy równało się około 185 złotym.

Po 21 dniach od zamówienia paczka byla już u mnie i mogłem się cieszyć znakomitym zakupem. Lampa ta wykonana jest na prawdę dobrze, porównywałem ją z lampą Yongnuo, którą posiadał kolega i nie widać było żadnych różnic w jakości. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to tutaj też muszę powiedzieć, że lampa daje radę. iTTL działa, czyli spokojnie aparat odwala całą robotę za mnie jeżeli chodzi o ustawienia błysku. Oprócz tego oczywiście wszystkie pozostałe tryby i funkcje działają. Co mile zaskakuje to wireless iTTL, czyli ustawiam lampę wbudowaną w aparat w trybie commander a moje Triopo w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Aparat wykonuje serię błysków, które są sygnałem dla lampy żeby ta błysnęła z odpowiednią mocą. Co ważne lampa jest obrotowa: w poziomie 360stopni (180 w lewo, 180 w prawo) oraz 90 stopni w pionie. Przy obracaniu czuć lekki skok. Wszystko chodzi płynnie - nie trzeba się szarpać.

Do małych minusów można zaliczyć ostre "haczyki" od dyfusora, które przy zakładaniu zarysowują gumowe wykończenia lampy. Trochę ciężko wychodzi ze schowka wbudowany odbłyśnik oraz dyfusor.
Minusem może też być liczba przewodnia lampy, czyli moc lampy. Producent podaje że jest to niby 56, natomiast podaje ją dla ogniskowej 180mm. Nie będę się tutaj rozpisywał o co dokładnie chodzi, w skrócie w ten sposób Triopo zawyża moc lampy. Oczywiście dla mnie jako amatora, który od czasu do czasu potrzebuje jej użyć nie ma to takiego znaczenia.

Ogólnie jestem mocno początkującym amatorem jeśli chodzi o fotografię. Podsumowując mogę tę lampę z czystym sumieniem polecić do zastosowań amatorskich, profesjonaliści i tak chyba nie szukają takich sprzętów :)

Autor postu otrzymał pochwałę
lipszczak

Pochwały: 6

Reklama

en.001phone.cn=

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić