• Reklama

Ładowarka + kabel do Jiayu S3

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Ładowarka + kabel do Jiayu S3

Postprzez pavlikdc » 11 sty 2017, o 01:36

Hej. Poszukuję ładowarki do Jiayu S3. Oryginał niestety mi padł, przewód dużo wcześniej. Obecnie ładuję ładowarką SONY'ego i to już nie jest to samo w sensie ładuje dłużej. Zapewne któryś/aś z Was używa zamiennika. Pytanie jakiego bo podłączyłem ładowarkę 2A od tabletu i niestety SONY (900mAh) ładuje zdecydowanie szybciej na tym samym kablu USB (kabel dobry / sprawdzony). Wcześniejsze telefony nie były tak wybredne.
pavlikdc
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: myPhone Luna

Reklama

Re: Ładowarka + kabel do Jiayu S3

Postprzez Szakal_86 » 11 sty 2017, o 11:58

Ja na oryginalnej 7 godzin ladowałem do pełna. Kupiłem sobie na Ali 5V3.4A Universal USB Charger,Ugreen Travel Wall Charger Adapter Portable EU UK Plug Smart Mobile Phone Charger for iPhone Tablet
http://s.aliexpress.com/nYJjaeee i na wyjściu 2A ładuje mi się teraz w 2,5h. Kabelek tej samej firmy co ładowarka.
Szakal_86

Pochwały: 1

Postprzez pavlikdc » 11 sty 2017, o 13:14

Na kitkacie czy nowszym z fast charge?
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez Szakal_86 » 11 sty 2017, o 17:45

Na Twoim romie na KitKacie
Szakal_86

Postprzez pavlikdc » 24 sty 2017, o 11:08

Przekonałeś mnie. Zakupię sobie tego uGreena. Jeszcze jedno pytanie - jakiego używasz kabla (marka / długość)?
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez Szakal_86 » 25 sty 2017, o 01:30

Kabel też uGreen o długości 1 m. Jest dosyć gruby i sztywny, więc jak ktoś często bierze ładowarkę ze sobą to średnio praktyczne to jest.
http://s.aliexpress.com/RjUvEbqa
Szakal_86

Postprzez pavlikdc » 26 sty 2017, o 00:49

Jednak nie udało mi się wylicytować na allegro uGreena (poszła za 36zł) ale chwilę później w tej samej cenie kupiłem nówkę ANKER'a IQ 24W (2xUSB po 2.4A - Quick Charge 2.0 w jednym porcie - tu test: https://techtest.org/anker-24w-2-port-u ... adegeraet/ ). Pół godz później taki sam ANKER (używany!) poleciał za 41 więc myślę że wyrwałem tanio :D

Obrazek

Do tego kupiłem kabel również ANKERA 1.8m (wspierający szybkie ładowanie) za 21zł (od tego samego sprzedawcy). Mam nadzieję że długość nie będzie wpływała na prędkość ładowania w końcu wydatek ponad 70zł. ANKER zdaje się produkować urządzenia z delikatnie wyższej półki niż uGreen ale to wyjdzie w praniu szczególnie jeśli chodzi o kabel.

Obrazek

Czytałem również że dobre kable ciągnące do 2A można dostać w Pepco - EXC: http://allegro.pl/akcesoria-gsm-kable-3 ... e-1-4-1018
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez pavlikdc » 1 lut 2017, o 01:52

Ladowarka super ale kabel uzywany niestety przyszedl uszkodzony (rozgilgotany wtyk) wiec unikajac negatywu zarobilem na nowo mico usb. Szok zeby prawie 2m kabel tak szybko ladowal i w dodatku po salonach mozna chodzic jak po wifi z tytulu dlugosci. Prawie procent na min / 15% na 20min i 30% na 40min w dodatku wszystko mierzone na koncowych procentach. Dawno nie widzialem kabla o takiej dlugosci by ogarnial transfer tak dobrze jak 30cm ba, w ogole ogarnial. Jedyny feler to ze dotyk troche glupieje (szczegolnie przyciski funkcyjne) podczas ladowania. Czytalem i zdaje sie jest to wina pola elektromagnetycznego - raczej nieszkodliwe. Kabel EXC 1.5m jest ciut wolniejszy (w dodatku bardziej sztywny wiec i mniej wygodny) ale i tak wystarczajaco szybki.
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez Szakal_86 » 1 lut 2017, o 15:37

Pytanie tylko jaki wpływ ma na baterie ładowanie dwoma amperami. Może to zbieg okoliczności ale wydaje mi się, że od momentu kiedy zacząłem używać uGreen 2A to bateria z dnia na dzień trzymała coraz krócej.
Szakal_86

Postprzez pavlikdc » 1 lut 2017, o 16:04

Nie powinno mieć wpływu bo procesor steruje lądowaniem i nie dopuści więcej jak 1.2/1.3A. W nowszych kernelach (lolek, mm ng) zaimplementowano obsługę fast charging (romy od MAD) do 1.7 czy 1.8A i to może mieć zgubny wpływ na baterię ale nie różnica 200-300mA. Z drugiej strony patrząc jeśli ładowarka jest inteligentna to tez nie pozwoli na przeciążenia. Na chwilę obecną uważam ANKERa za dobra ładowarkę, ba nawet ciężko zejść z 10% baterii gdzie do niedawna dyszka znikała mi momentalnie (zarówno jak na oryginalnej jak i konpsonie).

Spróbuj pozostawić telefon pod ładowarką na noc mając większość baterii naładowanej ale najpierw wyłącz telefon pod kablem i sprawdź poziom. Potem uruchom go wchodząc do recovery i porównaj wskaźniki. Zrób reset do androida z poziomu mniejszej wartości naładowania (wtedy % się przeniesie do androida) i wtedy zostaw go na noc pod kablem.
pavlikdc
AKTYWNY

Powrót do Akcesoria