• Reklama

kurz pod wyświetlaczem zte v970

kurz pod wyświetlaczem zte v970

Postprzez adix1310 » niedziela, 12 maja 2013, 15:50

Witam.
Niedawno kupiłem z aliexpress zte v970. Przyszedł w 13 dni w tym 4 dni świąt pracy.

Jestem bardzo zadowolony z telefonu. Jedyne co mi nie pasuje to słaba bateria 1600 mAh ale zawsze można dokupic 1850 lub 2400 koszt 30-35 zł.

Zauważyłem na ekranie parę kropek. Pod szybką wyświetlacza są drobinki kurzu które powodują że robią się kropki.

W 100% nie przeszkadza mi to w użytkowaniu telefonu gdyż te kropki są na krawędziach telefonu a jedna prawie na samym dole ekranu.

Pytanie takie. Czy opłaca się oddawać z powodu tych małych kropek na gwarancję telefon i odsyłać im do chin i czekać znowu jakiś czas?

Czy poprostu zaniechać to i cieszyć się telefonem i ignorować te kropki które nie przeszkadzają w użytkowaniu.

Jeżeli telefon bym kupił w Polsce to od razu poszedł bym na gwarancję bo co mi zależy. A tak to jest zamawiać z za granicy .

Co wy o tym sądzicie? Doświadczeni userzy ;D
adix1310

Reklama

Postprzez adamfon » niedziela, 12 maja 2013, 19:07

Chyba sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć czy Ci się to opłaca. Po pierwsze koszty, 20 zł- 30 zł za wysyłkę, czas (nawet nie wiadomo jaki), obawy czy gdzieś tam się nie zgubi, czy Urząd Celny przy tym coś nie wymyśli i inne tego typu sprawy. Jeśli to kurz, który nie wpływa na komfort pracy to nie ma co sobie zawracać tym głowy. Ja bym nie wysyłał. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez adix1310 » niedziela, 12 maja 2013, 19:45

Same cząstki kurzu są mikroskopijne ale powodują przerwę pomiędzy wyświetlaczem a szkiełkiem i powstaje wtedy taka kropka z powietrzem w środku.

Jedna kropka na krawędzi wyświetlacza i przycisków dodatkowych wielkości 1 milimetr.
Druga kropka na wyświetlaczy nieco wyżej wielkości 0,5 milimetra

Trzecia i czwarta kropka przy krawędziach całego telefonu na rogach.

Kropki są normalnie niewidoczne lecz jak się dobrze przyjrzymy pod światło pod kątem to widać.

Kwalifikuje się to na gwarancję. Ale raczej nie będę odsyłał.

A jeszcze jedna sprawa. Dostałem ten telefon w pudełku które wygląda jakby było używane, oraz naklejka na otwieraniu była przecięta tak jakby to pudełko ktoś już otwierał to normalne?
adix1310

Postprzez adamfon » niedziela, 12 maja 2013, 20:14

Pudełko mogło się pognieść przy transporcie, nie zawsze one wyglądają idealnie.
A co do naklejki to myślę, że kupiłeś telefon z gratisami, które były razem z telefonem w oryginalnym pudełku, a co za tym idzie, aby je wsadzić trzeba było przeciąć naklejkę. :-)

Może sam spróbuj sobie wyczyścić ten ekran o ile czujesz się na siłach, a jak nie to zostaw to w spokoju no chyba, że jesteś pedantem w takich kwestiach... tak jak ja. :D Mnie takie rzeczy drażnią, ale im dłużej mam z czymś takim do czynienia tym mniej na to zwracam uwagę. :D
adamfon
AKTYWNY

Postprzez adix1310 » niedziela, 12 maja 2013, 20:19

Tak. W telefonie dostałem różne bajery np kondomik tylni, jakąś przejściówkę micro sd/usb, ochronne folie na ekran.
O to się dobrze postarali i jestem z tego zadowolony.
Pewnie dlatego pudełko było otwarte.

A jeszcze jedno.
W książce którą dostałem pisze taka data: 30.06.2012
A i jeszcze osobno dostałem jakiś certyfikat (mała kartka) na której pisze:
checker: pieczątka chińska i data: 2012.10.16 a pod tym pisze 99

[ Dodano: 2013-05-12, 21:13 ]
Jaki ja jestem K***a głupi.

Sory chłopaki.

Te kropeczki to wina folii na wyświetlaczu która już była przyklejona i pod nią się dostał brud. A ja głupi myślałem że to pod wyświetlaczem XD
adix1310

Powrót do Pomoc techniczna