• Reklama

Kurier DHL na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kurier DHL na aliexpress

Postprzez adam286 » 7 maja 2014, o 01:49

Witam.
Jestem tutaj całkiem nowym użytkownikiem i przymierzam się do kupna chińskiego telefonu (obecnie mam sony xperię SP ale jak widać nie wszystko co firmowe jest super dlatego się jej pozbywam).

Mam kilka pytań dotyczących kupna na tym serwisie:
1. Czy warto dopłacić ~20$ do przesyłki kurierem DHL?
2. Czy w przypadku przesyłki kurierem DHL mam większe ryzyko, że zostanę obciążony dodatkowymi kosztami związanymi z przeprawą? Jeśli tak to jakie dodatkowe koszty mógłbym ponieść?
3. Jaką metodę wysłania polecacie i czy kurier DHL, FeedEx, itp. rzeczywiście będzie szybszy (na stronie jest napisane 3-7dni)?
4. Czy 3-7 dni to jest maksymalny czas oczekiwania na przesyłkę w przypadku kuriera? Czy trzeba do tego doliczyć jakiś "Processing time 3day's"?
5. Czy istnieje jakaś możliwość ominięcia tych kosztów? (gdzieś tu na forum zobaczyłem żeby napisać sprzedawcy by zapakowano jako prezent do 30$ ale co to właściwie znaczy?)
6. Która metoda wysyłki jest bezpieczniejsza Kurier czy poczta singapurska?
7. Czy gdy kupię przedmiot wystarczy pozaznaczać opcje przy przedmiocie które mnie interesują, podać dane, zapłacić i czekać na przedmiot czy trzeba się kontaktować ze sprzedawcą?

/edit: chciałbym zaznaczyć, że jestem z Zabrza, a w innych wątkach coś czytałem o zabrzu, że niby nie puszczają przesyłek? Ma to jakieś znaczenie?

Wybaczcie mi taką ilość pytań ale naprawdę się boję kupna zagranicą, a jednocześnie chciałbym trochę zaoszczędzić... poza tym nigdy tego nie robiłem. :)

Pozdrawiam.
adam286

Telefon:: SONY

Reklama

Re: Kurier DHL na aliexpress

Postprzez night95 » 7 maja 2014, o 02:51

1. Jeśli chcesz mieć telefon szybciej a masz dodatkową kasę to warto.
2. W przypadku wysyłki kurierem ryzyko zwiększa się praktycznie do maximum do zapłaty będzie vat i do tego pewnie jakaś odpałka dla kuriera za załatwienie spraw celnych chociaż tego do końca nie wiem.
3. 3-7 dni ale jak zamawiałem to koło 10 trzeba poczekać.
4. Jak w poprzednim punkcie trzeba doliczyć czas który sprzedawca ma na wysłanie przesyłki + zawsze kilka dni poślizgu.
5. Deklaracja celna mało daje chociaż kto wie, chińczyki przeważnie tak piszą na każdej paczce więc to mało wiarygodne, Podobno wysyłka za pomocą Sweden post zmniejsza ryzyko vatu dość sporo ale jest dość wolna, a druga opcja to kupienie tego modelu który chcesz na przykład na Pandawill.com z dodatkową wysyłką TNT za około 5$ idzie to dość szybko i przesyłka widnieje jako nadana z Holandii co też podobno zmniejsza ryzyko vatu.
6. To chyba nie ma reguły i ta i ta jest ubezpieczona a rzucają paczkami wszędzie :D
7. Wystarczy zaznaczyć zapłacić i zaczekać.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez 15leonsio » 7 maja 2014, o 02:56

Nie polecam kuriera Dhl czy innego 99% cło + vat. Czas dostawy faktycznie ekspresowy ,bo zamówienie miałem w domu w 5 dni ale do telefonu za 96$ trzeba było dopłacić 110 pln . Ostatnio to co kupywałem szło Singapore Post i jak w zegarku po 2 tyhodniach miałem w domu za free
15leonsio

Pochwały: 1
Telefon:: elephone p7 mini
ROM: 4.2.2

Postprzez and79 » 7 maja 2014, o 06:27

Na telefony nie ma cła, moze być VAT
and79

Pochwały: 2

Postprzez 15leonsio » 7 maja 2014, o 07:27

Tak czy inaczej 110 w plecy
15leonsio

Pochwały: 1
Telefon:: elephone p7 mini
ROM: 4.2.2

Postprzez dytruff » 7 maja 2014, o 10:50

Daruj sobie dhl, bo w Pyrzowicach jest najgorszy ich oddział celny, aczkolwiek WER Zabrze też wiedzie prym w zatrzymaniach. Jak chcesz szybko, to musisz więcej zapłacić. Mam na myśli opłatę 60 zł netto dla dhl, no i fakturę trzeba mieć poprawną, bo należności policzą też od kosztu transportu podanego na fakturze. Jak go nie będzie to przyjmą do obliczeń statystyczny bardzo drogi.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez adam286 » 7 maja 2014, o 15:36

Czyli za budżet jaki mam (540-560zł) nie kupię niczego sensownego na aliexpress? Bo wszędzie będę musiał dopłacić VAT za przesyłkę? A niestety muszę w tej kwocie ze wszystkim się zmieścic.;/
adam286

Postprzez dytruff » 7 maja 2014, o 15:51

W dhl stawiam 100%. Ja zamawiałem raz etui i drugi raz telefon i zawsze VAT. Co do poczty różnie to bywa, ale jak pisałem Wer Zabrze to ścisła czołówka zatrzymań. No i dochdzi możliwość otrzymania podróbki lub uszkodzonego towaru. Normalne ryzyko zakupów na odległość. Co masz na myśli w tej cenie, bo mam coś do sprzedania?

dytruff
AKTYWNY

Postprzez adam286 » 7 maja 2014, o 15:55

znalazłem XiaoMi Red Rice w atrakcyjnej cenie ale wychodzi ściśle w tej kwocie bez vatu.
Patrzyłem jeszcze na iOcean X7HD ale szczerze mówiąc mniej przyjrzałem się tym aukcjom.
Ogólnie to jestem otwarty na propozycje. Chciałbym telefon 4-rdzeniowy 1Gb ramu, ekran 4,5-5 cali. Coś po prostu co uważacie za atrakcyjnego, a zmieści się w cenie.
adam286

Postprzez dytruff » 7 maja 2014, o 16:03

Z Xiaomi zwłaszcza trzeba uważać na podróbki. Chcesz dualsim?

dytruff
AKTYWNY

Postprzez adam286 » 7 maja 2014, o 16:05

Wiem, jedyny słuszny wybór XiaoMi to z mediatekiem 6589. :)

Nie potrzebuję dual-sim. :) To jest akurat obojętna mi opcja. :)
adam286

Postprzez dytruff » 7 maja 2014, o 16:08

Sprawdź Newman N2 i daj znać co myślisz, bo mam taką nówkę białą do sprzedania

dytruff
AKTYWNY

Następna strona