• Reklama

[zakupy] Kupno telefonu ZTE V987 MT6589 8MP na Allegro

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[zakupy] Kupno telefonu ZTE V987 MT6589 8MP na Allegro

Postprzez sycylek » 27 lip 2013, o 09:13

Czy na ChinaTronic albo Aliexpress można kupić telefon nie mając konta w banku? tak żeby dostać go za pobraniem i zapłacić przy odbiorze ? Czy są jakieś inne firmy, które oferują płatność przy odbiorze?

Nie mam konta w banku - więc chciałbym kupić ZTE V970 na Allegro - tylko pytanie: jeden telefon kosztuje 850 zł i ściągają go bezpośrednio z CHIN - czy oprócz opłaty aukcyjnej czyli 850 zł czeka mnie jeszcze opłata dodatkowa czyli np. VAT czy CŁO ? Czy warto kupić ten sam telefon na Allegro za 1150 zł z tym że za tą cene ? z tym że, jest on już wysyłany z polskich magazynów.
sycylek

Reklama

Postprzez raragnar » 27 lip 2013, o 09:35

Z tego co się orientuje trzeba mieć konto w banku lub chociaż kartę prepaid i na nią wpłacić pieniądze.
Za granicą a już na pewno w Chinach nikt nie bawi się w przesyłkę za pobraniem, na Aliexpress zabezpieczeniem jest to że najpierw serwis aukcyjny trzyma kasę a sprzedawcy przekazywana jest w momencie gdy potwierdzisz odbiór na stronie internetowej lub nie zgłosisz nieprawidłowości przez bodaj 60dni od zamówienia.
Za pobraniem to tylko bezpośrednio z Polski jeżeli sprzedawca oferuje taką opcję.

Tak, jeżeli zapłacisz 850zł to istnieje ryzyko że będziesz musiał zapłacić cło i vat i nawet jeżeli sprzedawca na allegro piszę w ofercie, że pokrywa te opłaty to wątpię czy będzie to wogóle możliwe do wyegzekwowania w praktyce.

Według mnie nie warto przepłacać aż tyle, ale jeżeli ktoś woli dopłacić ponad 300zł i nie czekać tych +/- 2 tygodni tylko 2-3dni to jego wybór.
raragnar
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez Ślimak » 28 lip 2013, o 00:10

napisz do mnie na pw. za 100 zl wystawie ci normalna aukcje na allegro, przelejesz mi hajs i ci zamowie moja karta na twoj adree, jesli chcesz.
Ślimak

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI