• Reklama

Kupno telefonu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kupno telefonu

Postprzez piter55 » 8 paź 2013, o 16:18

Witam. Otóż planuję zakup telefonu Lenovo a820 jednak im więcej czytam tym mam większe obawy co do samego kupna. Chciałbym dokonać zakupu przez pośrednika na allegro. Wiem, że lepiej byłoby to zrobić przez allexpres, ale nie chciałbym bawić się w konta itp. Tylko teraz jak to jest z tym cłem i vatem ? Jestem zielony w tym temacie i chciałbym, żeby mi to ktoś wyjaśnił dokładnie. Czy ten vat i cło jest już wliczony w cenę telefonu na allegro ? W razie takiego wypadku kto ponosi te koszty ? Pośrednik czy ja ? Czytałem, że można tego nie płacić wtedy telefon wraca do Chin, ale co z moimi pieniędzmi ? Prosiłbym o wyjaśnienie mi tego. Dodam, że czas nie jest dla mnie problemem. Wolałbym poczekać dłużej niż martwić się o kolejne wydatki. Pozdrawiam.
piter55

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Kupno telefonu

Postprzez marx » 8 paź 2013, o 20:11

jak wysyłka z polski to vatu nie zapłacisz przynajmniej do czasu kiedy US nie dorwie sprzedawcy wyłudzającego lub nieodprowadzającego vatu.
Jak wysyłka prosto z chin na twój adres - to ty płacisz vat bo do ciebie idzie paczka
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez voi14 » 8 paź 2013, o 23:49

Wystarczy przeczytać stronę "o mnie" tego pośrednika.
Tam wszystko jest napisane (a przynajmniej powinno).
voi14

Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V967s

Postprzez voi14 » 11 paź 2013, o 19:11

Dzisiaj wysłali bo wcześniej po prostu wszystkie wyprzedali i czekali na dostawę.
voi14

Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V967s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI