• Reklama

Kupno przez aliexpress-BZWBK, opłata za przelew zagraniczny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Kupno przez aliexpress-BZWBK, opłata za przelew zagranic

Postprzez Janeo » 13 wrz 2013, o 12:49

więc tak, mój plan :
1.Przelewam z bzwbk konta normalnego kasę na walutomat i wymieniam 625,5 zł na 196$
2.Wysyłam z walutomatu na moje konto walutowe bzwbk te 196$
( tyle kosztuje ten telefon http://www.aliexpress.com/item/free-shi ... 2998.html# )
3.Zakupuje telefon przez aliexpress i (czym robię przelew?) z mojego konta bzwbk walutowego?
Janeo

Telefon:: Star s5 butterfly

Reklama

Postprzez sonic » 13 wrz 2013, o 12:59

jeżeli napisy są wypukłe to możesz nią płacić w necie, jeżeli nie są wypukłe to różnie bywa

jeżeli zrobisz przelew to zapłacisz prowizję, jeżeli podasz nr i datę ważności karty to nie zapłacisz prowizji
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez Janeo » 13 wrz 2013, o 14:29

napisy nie są tak wypukłe jakby odstawaly, tylko jakby naprasowane ale czuć je pod palcem. a ta prowizja to podobno jest płacona przez sprzedawce? bo się kontaktowałam i to oni placą 5% (przepraszam jesli czegos nie rozumiem, kupowanie za granicą jest dla mnie nowością.
Janeo

Postprzez sonic » 13 wrz 2013, o 16:33

nie rozumiem jak sprzedawca może płacić prowizję od Twojego przelewu?
naprawdę najprostszym wyjściem jest założenie konta w AliorSync zarmową kartą. Robisz to bez wychodzenia z domu, aktywujesz konto robiąc przelew z innego konta na 1zl. Nawet jak nie będziesz go używać to nic Cię ono nie kosztuje, a może za rok czy dwa będziesz chciała nowy telefon kupić to na pewno się przyda :)

jeżeli karta nie jest wypukła to może nie być możliwości płacenia nią w sieci.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez Janeo » 16 wrz 2013, o 19:33

Temu panu z banku chodzilo o zaplate za przelew zagraniczny za moj bank i jeszce odbiorcy bank, ale że zaplace kartą to nie place nic. btw czemu tak polecacie ten alior? macie jakąś umowe z nimi? ... ja mam już wszystko w bzwbk i czekam teraz na kartę by nią zapłacić i nie zapłacę dodatkowo NIC. :) tylko kase za tel. 196 dolców zamienilam za 618 zł :D
Janeo

Postprzez Janeo » 16 wrz 2013, o 19:37

Dzięki wszystkim za wskazówki, już teraz wszystko wiem, bo latałam, latałam, aż do wszystkiego doszłam sama. Teraz kupowanie za granicą będzie banalnie łatwe :) Można zamknąć.
Janeo

Postprzez szatri » 16 wrz 2013, o 19:38

janeo- znajdź inny bank gdzie prowadzenie konta i utrzymanie karty jest darmowe, bez żadnych gwiazdek z minimalną wpłata lun wypłata środków w ciągu miesiąca.
szatri

Postprzez Kobe8 » 16 wrz 2013, o 20:18

Dobrą opcją jest Alior Sync konto w USD i użycie Walutomt.pl, żeby wymienić złotówki teraz są promocje i można wymieniać bez spreadu :mrgreen:
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Postprzez Janeo » 19 wrz 2013, o 21:03

ale ja nic nie place za prowadzenie w moim banku.. a jesli minie rok to mi się konczy waznosc i zamykam i znow otwieram i znow mam wazne konto darmowe :D
Janeo

Postprzez Scypion » 1 paź 2013, o 13:35

Odświeżę temat.
mam kartę kredytowa z wbk visa 300 lat uniwersytetu wrocławskiego. Mogę nią zapłacić na aliexpress? Jeżeli tak to jak to zrobić, bo jestem całkowicie nowy w kupowaniu tam i płąceniu kartą kredytową. Byłbym wdzięczny za odpowiedź
Scypion

Telefon:: Nokia

Postprzez Janeo » 1 paź 2013, o 16:29

jesli jest wypukła to tak
Janeo

Postprzez Corv » 1 paź 2013, o 16:35

Wyskoczy Ci formularz do wypełnienia przy płatności, gdzie będziesz musiał wpisać imię i nazwisko posiadacza karty, nr karty, datę ważności i trzy cyferki, znajdujące się na tyle karty. Karta musi być "wypukła", tzn nr karty jak dotkniesz palcem będzie wyczuwalnie wypukły.
Corv

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI