• Reklama

Kupno przedmiotu używanego a cło/podatek

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kupno przedmiotu używanego a cło/podatek

Postprzez cobra2727 » 31 mar 2014, o 21:08

Witam
Mam zamiar kupić laptop który nie jest dostępny w sprzedaży na terenie naszego kraju.
Zakup towaru używanego z US lub Chin(Hong Kong) czy też Japonia...
Czy w przypadku przejęcia towaru przez celników bd. nałożone cło i Vat..?
Prosiłbym także o tabelę wartości % cła dla danych wartości towarów (słyszałem że do 30$ cło wynosi 0)
Chodzi o towar UŻYWANY!!

Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć czy zamawiając towar z Niemiec/GB/Francji płaci się Vat?
Nowy/Używany...

Pozdrawiam
i czekam na pomocne odpowiedzi :D
cobra2727

Telefon:: 663319615

Reklama

Re: Kupno przedmiotu używanego a cło/podatek

Postprzez Mad_MAX » 31 mar 2014, o 22:42

Na terenie Unii płacisz tylko tyle co zapłacisz za towar , VAT opłaca sprzedawca w swoim , dopiero jakbyś odsprzedawał towar u nas w PL , to według naszego pięknego prawa powinieneś odprowadzić VAT ale pod warunkiem przekroczenia 1000zł za jednostkę , czyli jeden towar :)

Odnośnie sprowadzenia z chin , to cło na laptopy wynosi 0% , więc zapłacisz tylko VAT od zadeklarowanej wartości.
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Re: Kupno przedmiotu używanego a cło/podatek

Postprzez cobra2727 » 31 mar 2014, o 23:16

Dzięki za rzetelną odpowiedź...
Czyli za używane przedmioty też, czy to z US/China/Japan - poza EU płacę także Vat...
A są jakieś "kary"(grzywny) gdyby osoba wysłała przedmiot jako "gift" a okazałoby się że w środku jest gwarancja itd. na moją stronę..?
Czy jeśli byłby z paczką rachunek mogliby doliczyć sobie Vat i musiałbym takowe 23% zapłacić przy odbiorze...czy też przesyłka byłaby odesłana do adresata?

Pozdro :D i z góry dzięki za odpowiedź....
cobra2727

Telefon:: 663319615

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI