• Reklama

[aliexpress] Kupno N9

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Kupno N9

Postprzez wariorex » 16 lut 2013, o 15:31

Witam chciałem sobie kupić N9 czy jest to legalne,jeśli nie ma znaku,logo firmy Nokia?
Czy mogą się doczepić że jest to podróba nawet jak nie ma tego znaku nokia na obudowie?

Kupowaliście u tego sprzedawcy jest na telefonie znak nokia
[hide] http://www.aliexpress.com/item/Freeship ... 33573.html
[/hide]
Nie chcę być w plecy 10k.
Na jakiej zasadzie to jest Uc roztworzy przesyłkę ,a tam logo noki.Przychodzi pismo do domu że niszcz ą przesyłkę,czy można wybrać opcję że nic nie zamawiałem od chińczyka i być w plecy telefon
Ostatnio edytowano 16 lut 2013, o 16:26 przez wariorex, łącznie edytowano 1 raz
wariorex

Reklama

Postprzez arti123 » 16 lut 2013, o 16:04

Jak nie ma logo to nie potraktują tego jako podróbkę. Wnioskując z postu chcesz zaimportować tego większą ilość sztuk, musisz się liczyć z tym że przy rewizji nie przejdzie bo na pewno nie ma CE. A tak poza tym ten model to chyba największa kupa ;)
arti123

Postprzez wariorex » 16 lut 2013, o 16:09

czyli jak nie ma loga to mozna zamawiac.a jak by sie zdarzylo ze chinczyk wysle z logiem i przy rewizj wpadne co wtedy przyjdzie cos poczta.chcialem sztuke zamowic ale wole sie upewnic moze znacie jakis polecanych sprzedawcow
wariorex

Postprzez marx » 16 lut 2013, o 16:29

Napisz wyraźnie sprzedawcy z chin że ma wysłać bez logo NOKIA.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez east-import.pl » 16 lut 2013, o 18:19

wariorex napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zanim cię poinformują tym że zrewidowali To wyślą oświadczenie i jak je podpiszesz, odeślesz to Wtopisz jak by było logo. Ale jak nie będzie logo to przyczepią się do Certfikatów zgodności i znaków CE Czyli i tak towaru nie ujrzysz. Więcej przesyłek przechodzi Ale jest kilka procent że nie przejdą Może to być twoja ale wcale nie musi . Jest taniej Jest ryzyko. Jedynie wtopisz kasę i towar przepadnie
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez wariorex » 16 lut 2013, o 18:26

dzieki east.powiedz mi jeszcze jak to jest z tym oswiadczeniem przychodzi listownie jak podpisze pobranie listu u listonosza to koniec.czy jak przyjda papiery ja odbiore i wtedy im odesle?
wariorex

Postprzez east-import.pl » 16 lut 2013, o 18:41

Poleconym przyjdzie Musisz wypełnić i podpisać oświadczenie . Oświadczasz że nie ma w przesyłce podróbek,narkotyków,broni itd.. Musisz także napisać dokładnie co jest w środku oraz wpisać kwotę i załączyć potwierdzenie przelewu na taką kwotę lub link do aukcji na jakiej zakupiłeś . I nie wiesz czy została zrewidowana czy nie. Jak już odeślesz im papiery dopiero wtedy dostaniesz pismo z UC czy jest zgoda czy znalezli coś nie legalnego itd.. Także często jak są tel. wysyłają próbki do producentów i oni stwierdzają że jest nielegalne Czy posiada odpowiednie świadectwa zgodności CE itd.. Ale w większości przechodzi bez kontroli i bez opłat. Ale zdarzają się zatrzymania zdarzają się duże kary za podróbki itd.. Jest to loteria
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez arti123 » 16 lut 2013, o 18:50

Wg mnie (ale pewien nie jestem) jeśli kupujesz telefony bez zamiaru dalszej odsprzedaży, na własny użytek to nie potrzebujesz żadnych certyfikatów zgodności itp., a tym bardziej przy jednej sztuce nie będą o to pytać. Inna sytuacja jest kiedy bierzesz to na firmę i masz zamiar tym handlować.
arti123

Postprzez east-import.pl » 16 lut 2013, o 18:52

arti123 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A założymy się że mogą . ;-)
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez wariorex » 16 lut 2013, o 19:22

czyli jak przyjdzie polecony z. uc lepiej nic nie odbierac.
wariorex

Postprzez east-import.pl » 16 lut 2013, o 19:26

Czemu nie odbierać. Jak wiesz że nie ma tam podróbki wypełniasz pismo dosyłasz dokumenty i odsyłasz im całość po dwóch trzech dniach dzwonisz do nich . Po numerze Magazynowym powiedzą ci wszystko co uzgodnili celnicy Czy przesyłka zostanie wpuszczona czy tez pójdzie na kontrolę itd.. Ale jak wiesz że tam jest podróbka Bo musisz sam zdecydować czy warto im odsyłać oświadczenie
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez wariorex » 16 lut 2013, o 19:31

z tymi karami to wiem o co chodzi kolega wpadl z hello kity kupil od chinczyka towar na wolce kosowskiej i nie wiedzial ze kupuje towar podrobki firmy.przyszla kontrola i beknal sprawa w sadzie towar zabrali przedstawiciele przyjechali na sprawe z niemiec.jeden przedstawiciel odpuscil a drugi strasznie sie zucal ale kolega dostal 8tys kary i towar zabrali za 10tys.

[ Dodano: 2013-02-16, 17:38 ]
a cha ale zawsze moga odeslac fona do noki jak nie bedzie loga firmy a im cos sie nie bedzie podobac.a nokia stwierdzi ze podroba i leze.a te oswiadczenie moge wziazc od listonosza ale nie musze im odsylac jak wiem ze to podroba n9 na takiej zasadzie to jest? czy pobieram od listo to juz leze i kwicze
wariorex

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI