• Reklama

Kupiony tablet w chinach, przesyłka nie wysłana!

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kupiony tablet w chinach, przesyłka nie wysłana!

Postprzez Kasiunieczka » 17 wrz 2013, o 14:09

Cześć!

Ponad tydzień temu robiłam swój pierwszy zakup na Ali. Wybrałam tablet Pipo Max M9 Pro 3G z dodatkami za 309$.

W tym samym czasie kupiłam tez drugi przedmiot. Problem polega na tym, że drugi przedmiot wyleciał do Polski, a o tablecie nie ma ŻADNYCH INFORMACJI o wysyłce. Męczyłam wczoraj sprzedawce i żądałam przedstawienia prawdziwej sytuacji, bo nie uwierzyłam mu w "very slowly china post airmail".

Sprzedawca rzekomo kontaktował się z China Post, a później ze swoim spedytorem po czym stwierdził, że PRZESYŁKA UTKNĘŁA u tego spedytora w MAGAZYNIE i nie została nawet wysłana. Jestem strasznie wściekła. :evil: :evil: :evil: Co byście radzili w tej sytuacji? Czy otwierać spór, czy poczekać???? :evil: :evil: :evil:
Obrazek
Kasiunieczka

Pochwały: 2

Reklama

Re: Kupiony tablet w chinach, przesyłka nie wysłana!

Postprzez marx » 17 wrz 2013, o 14:20

realnie od wysłania to paczka idzie kilka dni, zazwyczaj chińczyk generuje numer przesyłki która nie świadczy o nadaniu.
poczekaj ze sporem
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez bartazzz » 17 wrz 2013, o 14:47

a ile to trwa, generalnie o sporze powinno sie myśleś po 35 -40 dniach od wysyłki
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez drago68 » 17 wrz 2013, o 15:23

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No właśnie jak to jest ze sporem:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pisze tam,że
* If supplier sent the products by DHL/UPS/TNT/FedEx, you can submit an "Open Dispute" from the 6th day to 23rd day after seller sent the goods out.
* If supplier sent the products by EMS/SF, you can submit an "Open Dispute" from the 6th day to 27th day after seller sent the goods out.
* If supplier sent the products by China Post/HK Post, you can submit an "Open Dispute" from the 6th day to 39th day after seller sent the goods out.
Czyli zależy od formy przesyłki ???,Czy tu nie ma jakiegoś "haczyka" - np otworzyć spór po terminie 40 dni od momentu wysyłki...
ale jest też zapis na innej stronie,że jeżeli przesyłka jest już wysłana a nie doszła: należy skontaktować się z sprzedawcą i zwiększyć ilość dni wysyłki lub otworzyć spór.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Kasiunieczka » 17 wrz 2013, o 16:30

Czytałam, że jeżeli sprzedawca twierdzi że wysłał zamówienie, a tego nie zrobił lub nie ma informacji o przesyłce można otworzyć spór. Nie chcę robić nic pochopnego, dlatego zapytałam. Nie zmienia to faktu, że jestem WŚCIEKŁA!!! :evil:
Obrazek
Kasiunieczka

Postprzez xpictianoc » 17 wrz 2013, o 16:42

ja wlaśnie otworzyłem spór. Po 22 dniach od zakupu nie ma śladu że cokolwiek wysłał. Inne paczki poprzychodziły a jego nie. Nie ma co się wstrzymywać bo oni tylko czekają jakby kogoś zrobić w bambuko. Jak się im posypie jeden, drugi negatyw to i mniej ludzi będzie u nich kupować. Ja mam teraz zasade że jak ktoś ma więcej niz 0,1% negatywów to wcale tam nie kupuję.
xpictianoc

Postprzez Kasiunieczka » 17 wrz 2013, o 16:52

To co w końcu robić? Otworzyć spór?
Obrazek
Kasiunieczka

Postprzez Kasiunieczka » 17 wrz 2013, o 17:31

Kochani, postanowiłam otworzyć spór. Napisałam wszystko to, co się wydarzyło i poinformowałam sprzedawce, że jeżeli problem rozwiąże to spór zostanie anulowany bo zależy mi na dobrych relacjach. Teraz czekam na odpowiedź.
Obrazek
Kasiunieczka

Postprzez Kasiunieczka » 18 wrz 2013, o 14:26

Kochani, chciałabym przedstawić Wam sytuację odnośnie sporów. Może to będzie dla Was przydatne.
Otóz po otwarciu sporu następnego dnia skontaktował się ze mną chińczyk i bardzo przepraszał za całą sytuację. Obiecał, że na 100% wyśle paczkę w poniedziałek i oprócz tabletu, dostanę ładowarkę samochodową i kabel HDMI. Stwierdził, że zrobi zdjęcia przygotowanej paczki i dowód wysyłki od swojego spedytora.
Oczywiście nie byłam zaskoczona, kiedy kazał mi anulować spór.

Chińczyk stwierdził, że w przypadku wytoczenia sporu po 3 dniach od jego utworzenia sprawa trafia do pracowników Aliexpress, a wtedy sklep traci jakieś punkty - punkty te są przekalkulowywane na dolary, stąd takie duże naciski i prośby z jego strony. Na początku nie chciałam się zgodzić anulować spór, bo czytałam w FAQ o tym, że jeżeli to zrobię pieniądze trafią do niego automatycznie. Mowa jednak była o eskalacji sporu, a nie tym zwykłym. W związku z tym, że w tym samym czasie kupiłam sobie przejściówkę do auta za 4$, postanowiłam w ramach testu otworzyć spór na tym przedmiocie i po chwili go anulować.

Okazało się, że pieniądze nie trafiły na konto sprzedawcy, a była możliwość włączenia sporu ponownie!!! :-P

Wniosek jest taki, że jeżeli są wątpliwości lub chińczyk oszukuje, to opłacalne dla nas jest otwieranie sporów jeżeli paczka jeszcze nie doszła.
Mam nadzieję, że moje wywody komuś się przydadzą :mrgreen:
Obrazek
Kasiunieczka

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI