• Reklama

Który z tych 3 tabletów?

Nie wiesz jaki tablet kupić, jaki tablet wybrać ?
Tu uzyskasz pomoc w wyborze odpowiedniego dla Ciebie tablatu.

Re: Który z tych 3 tabletów?

Postprzez ddr » piątek, 4 grudnia 2015, 19:04

@UP, wyjaśnienie tych kwestii będzie miało jakiś wpływ na wybór autora i innych osób które zobaczą ten temat

radier napisał(a):Po pierwsze w wymaganiach podanych przez autora, nie ma nic czego nie zrobisz na androidzie.
Po drugie obecnie majfriendy tak bardzo cisną tablety z Windowsem, ponieważ przy niedużych przekątnych nie płacą nic MS i za sprawą Intelowskich SoC nie muszą niemal nic dłubać przy sofcie. Szkoda zatem, że nie przykładają się do hardware. Wystarczy poczytać trochę techtablets.com by zobaczyć z jakimi problemami borykają się użytkownicy.

Do poważnej pracy z desktopowymi programami i tak będzie trzeba podłączyć myszkę, więc na co taki tablet.

Tak więc...
Z pierwszym się nie zgodzę. Autor szuka tableta do: oglądania filmów, zdjęć, przeglądania internetu.
Na windowsie nie ma z tym żadnych, podkreślam, żadnych problemów.
Na androidzie przy wideo nie wykonasz zaawansowanej resynchronizacji napisów, jedynie przesunięcie w czasie w mx playerze. Dochodzi jeszcze kwestia obsługi wielu formatów, mój teclast obsługuje wszystkie z których korzystam, mam kilka których nie udało mi się poprawnie wyświetlić na jakimkolwiek sprzęcie z androidem.
Na androidzie do przeglądania internetu potrzeba kilka przeglądarek, bo to jedna nie obsługuje linków, druga niepoprawnie wyświetla treści, trzecia nie ma adblocka, itp. itd.
Jest dużo stron których z poziomu androida w ogóle nie da się przeglądać, gdzie żadna przeglądarka nie pomoże.
Ułomności androida można wymieniać i wymieniać.
Do poważnej pracy można podłączyć myszkę. Można skorzystać z ekranowego touchpada. Na androidzie żadnej poważnej pracy nie wykonasz.
Problemy hardware dotyczą każdego sprzętu, a w przypadku tych z soc intela nie dotyczą samego soc.
Android jest dobry tyko na smartfony i tylko dlatego że nie obsłużą pełnego windowsa, taka jest niestety prawda.

Skoro już wyjaśniliśmy sobie wyższość windowsa nad androidem to przejdźmy do tematu.
Wystarczy Ci model z 32GB pamięci o ile wyrzucisz androida, a partycja recovery będzie miała rozmiar pokroju 1GB, a nie 8GB jak w chuwi hi8.
Obecnie posiadam teclasta Air 3g, model ten boryka się z problemem obsługi dwóch ogniw i z tego co się orientuję, Air III również posiada dwa ogniwa, więc ten problem też może na nim występować. Obecnie rozpracowuję na niego sposób i jak do tej pory od tygodnia nie wyrzucił bsod'a. Wyświetlacz rewelacja. Bateria na 8-10 godzin pracy.
Weź też pod uwagę by tablet z intelem miał metalowe plecy, przy plastikowych procesor nie ma jak oddać ciepło przez co miejscowo potrafi się mocno rozgrzać.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Reklama

Postprzez laki11 » piątek, 4 grudnia 2015, 19:08

Mysle ze miejca mi powinno starczyc, wiadomo ze lipa bo nie wrzuce filmow hd ale pendrive starczy :-)
A ktory z nich ma metalowe plecki?
Nie chce andka bo mam zawsze z nim problemy, ktore wymieniles wlasnie.
Zreszta kazdy system ma jakies wady, winda tez, ale nie jest az tak ograbiczona jak andek.
Zreszta na innych urzadzeniach mam winfowd 8.1 wiec synchro aie przyda :-)

A co do jakosci tableta wiem ze za taka cene cudow nie ma :-)

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
laki11

Pochwały: 3

Postprzez ddr » piątek, 4 grudnia 2015, 19:26

Wejdź na ali, wpisz model i popatrz. Mój teclast ma metalowe, Air III to prawie ta sama budowa, więc chyba też ma metalowe. Chuwi raczej plastikowe, ale nie chce mi się sprawdzać.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Gravis » piątek, 4 grudnia 2015, 19:27

Za zamówiłem Air III za 119,99$ z Gearbest. Czekam na wysyłkę.
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez wojtek10611 » sobota, 5 grudnia 2015, 15:20

Ja mam ten sam dylemat i mimo wszystko zdecyduję się na Chuwi Vi10. Obecnie za 119 dolków na gearbest także super opcja, ale po nowym roku dopiero kupię bo i tak na święta nie dojdzie to nie ma co mrozić kasy na święta ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
wojtek10611

Pochwały: 1

Postprzez norel » wtorek, 8 grudnia 2015, 13:41

wojtek10611 napisał(a):Ja mam ten sam dylemat i mimo wszystko zdecyduję się na Chuwi Vi10. Obecnie za 119 dolków na gearbest także super opcja, ale po nowym roku dopiero kupię bo i tak na święta nie dojdzie to nie ma co mrozić kasy na święta ;)

Masz jakiś kod rabatowy, bo ja widzę Chuwi Vi10 za 129$
norel

Pochwały: 2

Postprzez wojtek10611 » wtorek, 8 grudnia 2015, 14:29

Nie mam normalnie mi się wyświetla po prostu cena 119

Obrazek
wojtek10611

Pochwały: 1

Postprzez laki11 » czwartek, 31 grudnia 2015, 23:40

Gravis napisał(a):Za zamówiłem Air III za 119,99$ z Gearbest. Czekam na wysyłkę.

On jest z winda czy z andkiem? Czy moznq sobie wybrac wersje?

laki11

Postprzez BUDZAK » piątek, 1 stycznia 2016, 00:50

Masz dwa systemy andka i windę i raczej inaczej ci nie zainstalują a szkoda bo sam win by wystarczył
BUDZAK

Postprzez laki11 » piątek, 1 stycznia 2016, 01:04

BUDZAK napisał(a):Masz dwa systemy andka i windę i raczej inaczej ci nie zainstalują a szkoda bo sam win by wystarczył

Z tego co widze to tam jest tylko andek 5.0

laki11

Postprzez BUDZAK » piątek, 1 stycznia 2016, 02:22

Przepraszam mój błąd cena mnie zmyliła myślałem że chodzi o vi10 a tak to masz rację jest tylko antek 5.0 tylko w tej cenie nie widziałem go
BUDZAK

Postprzez laki11 » piątek, 1 stycznia 2016, 11:39

A ma ktos pipo w6 8.9 cala? Sam nie wiem nqbardziej odpowaifami teclast z aluminiowymi plecami ale jest od 170 w gore a ja szukam do max 140$ rozmiar 8 lub 9.7 cala cienki.

laki11

Poprzednia strona

Powrót do Jaki tablet kupić ?