• Reklama

Który z nich i dlaczego?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Który z nich i dlaczego?

Postprzez TLasky » 4 lis 2014, o 03:29

Witajcie

W wyniku dodania dwóch wcześniejszych postów i przeczytania setek różnorakich opinii użytkowników wklejonych w dziesiątkach tematów wytypowałem 4 telefony, z których jeden mam zamiar kupić 11.11.2014 w ramach Shopping Festival, bardzo proszę o poradę, który z nich najbardziej wart jest uwagi i dlaczego:

1. Huawei Honor 3C LTE.
2. Xiaomi Red Rice 1S Hongmi.
3. Jiayu G4S.
4. ZTE Nubia 5S Mini.

Jakby ktoś jeszcze mógł mi coś podpowiedzieć w kwestii uzyskania zniżek, będę szalenie zobowiązany. Prezenty już klikam, zaś aplikacja "Shake n' Save" nie chce mi się zainstalować ani na telefonie, ani na tablecie :-/.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :-).
Tomek
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Reklama

Re: Który z nich i dlaczego?

Postprzez ddr » 4 lis 2014, o 04:38

Każdy.
Bo tak.

Podobno tyle tematów przeczytałeś, a robisz ten sam błąd co inni...
O zniżkach na ali masz odpowiedni temat.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez HooCairs » 4 lis 2014, o 10:31

Shake n' Save uruchamia się przez aplikację aliexpress. Co do telefonów, to każdy z tych które podałeś jest warty uwagi, a nie napisałeś na czym Ci zależy najbardziej. Chociaż jeżeli rzeczywiście cokolwiek czytałeś to powinieneś się orientować w czym przoduje dany telefon.
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Postprzez TLasky » 4 lis 2014, o 12:50

Do kolegi ddr- Twoje wsparcie było mi szalenie pomocne, obyś nie wszystko w życiu robił tak jak doradzasz :-D punkt za celną uwagę o rabatach- przepraszam forumowiczów- nie miałem świadomości, że są takie działy (póki co wczytywałem się tylko w dział o tym, co należy kupić). Co do zaproponowanych przeze mnie telefonów sformułuję pytanie inaczej- jakie są mocne i słabe strony poszczególnych modeli. Ilość informacji z forum spowodowała u mnie przegrzanie obwodów i poszukuję światłego przewodnictwa kogoś, kto naprawdę dobrze zna się na temacie.

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez HooCairs » 4 lis 2014, o 13:23

Podobnych tematów było w tym miesiącu conajmniej kilkanaście i naprawdę można na ich podstawie dojść do czegoś samemu, nie wiedząc absolutnie nic o tym do czego potrzebny jest Ci smartfon wypunktowywanie wad i zalet poszczególnych telefonów jest bezsensowne, bo dla przeciętnego użytkownika każdy z nich będzie dobry, a zakładam że takim jesteś skoro nie masz żadnych preferencji. Nie wiemy nawet jaki masz budżet, bo ceny tych telefonów bez kuponów wachają się od 150 do 250$. Powiedz w jakich celach zamierzasz korzystać ze smartfona, a z chęcią doradzę, bo obecnie działamy kompletnie po omacku.

Autor postu otrzymał pochwałę
HooCairs
AKTYWNY

Postprzez TLasky » 4 lis 2014, o 15:07

HooCairs dzięki serdeczne za okazane zainteresowanie, spróbuję zatem dać stosowny respons poprzez wypunktowanie kwestii, na których mi zależy, uszereguję je w kolejności od najważniejszej do najmniej ważnej:

1. Ładny wygląd, porządne wykonanie i względnie kompaktowe wymiary.
2. Dobra jakość muzyki.
3. Płynność działania
4. Dobra jakoś połączeń i brak problemów z zasięgiem.
5. Wsparcie (aktualizacje softu, które nie tylko są, ale też działają :-D).
6. Dobra wydajność w grach.
7. Przyzwoita bateria (na min. 1 dzień).

Co do pytania o finanse- cena nie ma dla mnie większego znacznie, mogę sobie pozwolić na każdy z nich.

Dzięki z góry za Twe światłe przewodnictwo :-)

T.

TLasky
VIP

Postprzez Gravis » 4 lis 2014, o 15:14

Odpowiem ja - Jiayu G4S spełnia Twoje wymogi.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez HooCairs » 4 lis 2014, o 15:40

Wygląd telefonu to sprawa indywidualna. Wymiary tych telefonów również są podobne i zawsze można je sprawdzić na własną rękę. Płynność działania jest oczywista w każdym z tych telefonów, z tym że redmi 1s ma tylko 1gb ramu przez co zdarza mu się wyłączać aplikacje jeśli ma ich uruchomionych kilka na raz. Z systemami też nie będzie problemu, chociaż oficjalnie kitkata ma tylko huawei i jiayu, ale nie zwracałbym na to wcale uwagi. Wydajność w grach również będzie podobna, ale nie ma co tutaj oczekiwać szału w którymkolwiek z nich. Z5S mini nie obsługuje WCDMA 900 w 3G, więc możesz mieć problemy z zasięgiem w tej sieci z dala od miast, ale telefon przerzuca się wtedy na sieć 2G. Wszystkie mają bardzo słabe baterie oprócz Jiayu, który pod tym względem jest zdecydowanym faworytem, niestety jest przez to minimalnie grubszy. Ale jeśli nie zamierzasz grać kilka godzin dziennie, to każdy powinien dotrwać do wieczora. Jiayu ma też problemy z gpsem, trzeba to brać pod uwagę. No i kwestia dual sim, nie każdy z podanych przez Ciebie telefonów go ma.

Polecić mogę jeszcze Coolpada F1, chyba najbardziej wyważony pod względem parametrów, chociaż ma kiepski wygląd, (który można nadrobić chociażby taką obudową http://imgur.com/a/OCbzN )
a także zenfone 5 (jest duży jak na 5" i ciężko go dzisiaj dostać w dobrej cenie). Jako ciekawostkę podam Doogee DG900, można powiedzieć że teoretycznie nie posiada wad poprzedników, ale za to marka jest dosyć świeża i nie do końca niezawodna. Podobna sytuacja z elephone p3000s, powiedziałbym że to jeszcze większa niewiadoma, tym bardziej że nie jest jeszcze dostępny.
HooCairs
AKTYWNY

Postprzez Gravis » 4 lis 2014, o 15:43

W wymaganiach nie ma nic o GPS, stąd z podanych wybrałem moim zdaniem najlepszy model tj. G4S właśnie ;)
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Postprzez TLasky » 4 lis 2014, o 16:29

Łooo... to teraz mam jeszcze większy młyn :-D istotnie kwestie GPS i dual SIM nie mają dla mnie znaczenia, troszkę na moje pozytywne spojrzenie wpłyneło by LTE. Dwa nowe tropy (Dodge i Coolpad) podsunięte przez kolegę trochę mi namieszały :-D. Asus odpada, bo jak wspomniałem zależy mi na w miarę rozsądnej wielkości :-). Ktoś się orientuje gdzie można kupić tę obudowę? Gdzieś jeszcze po tyle głowy błąka mi się takowa rzecz:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 05631.html

i być może będę jednak w stanie przełknąć te 0,5 cala więcej, bo patrząc na specyfikację to chyba ma wszystko czego oczekuję. Pojawia się tylko pytanie czy to częstotliwość LTE obsługiwana w Polsce? Co myślicie jako eksperci o tym telefonie?

Wątek już zmierza ku końcowi także Panowie Gravis i HooCairs- naprawdę z całego serca Wam dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że wybaczycie mi takie męczenie Was :-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez Gravis » 4 lis 2014, o 16:34

Jeżeli jesteś w stanie znieść rozmiar 5,5'' oraz 1 slot, ale za to LTE to Xiaomi to bardzo dobry wybór ;)
Gravis
VIP

Postprzez HooCairs » 4 lis 2014, o 16:41

Brak 900mhz w LTE, więc poza miastami i miasteczkami będziesz musiał się ograniczać do 3G. Co do wielkości, polecam wyciąć sobie z kartki wymiary i ocenić to samemu, mgsm ma też miarkę gdzie można porównać wielkości telefonów, należy tylko pamiętać by prawidłowo zaznaczyć rozdzielczość swojego monitora. Jeśli wielkość Ci nie przeszkadza to brałbym tego Note'a. Jest sporo lepszy niż red rice, no i w końcu to xiaomi.

Obudowę do coolpada dostaniesz na aliexpress za 10-15$.
HooCairs
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?