• Reklama

Który z nich i dlaczego?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Który z nich i dlaczego?

Postprzez Gravis » 4 lis 2014, o 16:52

Gdzie brak 900mhz? Redmi Note 4G?

Autor postu otrzymał pochwałę
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Reklama

Postprzez wpc » 4 lis 2014, o 16:55

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nic dodać, nic ująć i oczywiście Lte ma 900mhz.
wpc

Pochwały: 10
Telefon:: co popadnie

Postprzez TLasky » 5 lis 2014, o 13:52

Siema wszystkim ponownie i po raz ostatni :-).

Zamykając temat- dokonałem wreszcie ostatecznego (tym razem już naprawdę :-D) wyboru, który być może będzie dla kogoś drogowskazem :-). Zainspirowany pomocą bardziej doświadczonych kolegów zacząłem wczytywać się w taktowania, moce obliczeniowe, benchmarki, porównałem wymiary, w tym m.in. skorzystałem z tego przyjemnego narzędzia http://www.mgsm.pl/pl/miarka i wyszło mi że, ze wszystkich rozważanych rozważanych modeli czyli:

1. Huawei Honor 3 Outdoor.
2. Xiaomi Redmi Note 4G.
3. Xiaomi Redmi S1.
4. Huawei Honor 3C LTE.
5. Lenovo A806.
6. Coolpad F1.
7. Jiayu G4S.

The winner is... TAM TA TAM! TATA TAM! Lenovo A806 :-D.

wydał mi się on najbardziej optymalny gdyż:

1. Sensowne wymiary przy wyświetlaczu 5", które na początku był moją górną granicą i koniec końców postanowiłem wrócić do korzeni. Jakby miał 4,7" i troszkę mniejsze wymiary, to w ogóle byłby telefonem idealnym :-).
2. Dobry 8-rdzeniowy procek 1.7 GHZ.
3. Układ graficzny Mali 450, który wypada jednak lepiej niż Adreno 305 (instalowane w Xiaomi Redmi Note 4G, nie mylić z wersją 3G, gdzie też jest Mali 450).
4. Więcej ROMU niż inne typy, oprócz Jiayu G4S.
5. Sensowna bateria 2500 mAh.
6. Paradoksalnie (dla kogoś może to być wada)- większa waga niż konkurencja, jako człowiek przyzwyczajony do Nokii E61i i tak będę miał problem, żeby pamiętać, że go mam :-D.
7. Na 99% obsługuje polski standard LTE, czekam na ostateczne potwierdzenie tej informacji od producenta.
8. Kapitalne wyniki w Benchmark-ach.
9. Bo Lenovo- mam dwa laptopy, jeden telefon (P780) i nie mam do ich sprzętów żadnych zastrzeżeń (jeden laptop ma już prawie 5 lat i dalej hula :-).
10. Bardzo zrównoważona w stosunku do parametrów cena.

Z wad, które dla wielu osób mogą mieć znaczenie- mój przyszły telefon nie ma podświetlanych przycisków funkcyjnych oraz diody powiadomień. Nie zasięgałem również żadnej wiedzy o GPS, więc sprawdzać we własnym zakresie :-).

Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy pomogli mi dobrnąć do tego punktu. Na koniec szereguje podane przeze mnie telefony w kolejności, w jakiej bym je kupował.

1. Lenovo A806.
2. Huawei Honor 3C LTE
3. Jiayu G4S.
4. Xiaomi Redmi Note 4G.
5. Xiaomi Redmi S1.
6. Coolpad F1.
7. Huawei Honor 3 Outdoor.

Mam nadzieję, że przyda się to komuś do własnych refleksji nt. zakupu telefonu.

Pozdrawiam
T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez ddr » 5 lis 2014, o 16:03

Takie sprostowanie, mali 450mp4 jest słabsze od adreno 305mp1 i to wyraźnie. Nie opieraj się na cyferkach.
Kapitalne wyniki to wykręca głównie procek. Oparłeś się na złych cyferkach.
Laptop a telefon to 2 różne sprzęty, tak ogółem to lenovo robi średnie laptopy.

Postawić redmi wyżej niż ostanie miejsce i to jeszcze nad coolpadem. Tego się nie spodziewałem :-).

Mimo wszystko wybór nie jest zły, na papierze całkiem nieźle, cena też jest spoko. Tylko doczytuj czy nie kupujesz przypadkiem a808 ;-).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez TLasky » 5 lis 2014, o 16:32

To jak się to ma do tego porównania?

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

Czyżby procek był w stanie nadrobić słabsze parametry samego GPU? Bardzo chętnie się dokształcę, jeśli można skorzystać z wiedzy i doświadczenia kolegi :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez filozof71 » 5 lis 2014, o 18:10

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na forum zazwyczaj zadaje się pojedyncze pytania mające na celu uzupełnić brakujące ogniwo wiedzy lub rozwiać wątpliwości. Twoje pytanie jest sformułowane na tyle ogólnie, że ktoś musiałaby Ci napisać elaborat - porównanie tych modeli. Np. kompaktowy. Weź kartkę spisz sobie wymiary lub nawet narysuj nałożone na siebie długość i szerokość, na końcu porównaj grubość. Po co ma Ci ktoś to pisać skoro możesz sam sprawdzić?

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?