• Reklama

Który Xiaomi wybrać

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Który Xiaomi wybrać

Postprzez kriskce1 » poniedziałek, 17 października 2016, 21:02

Witam,
Kupiłem już kilka telefonów z Chin, córce rok temu Mstar M1 sobie natomiast Cubota H1 z którego muszę powiedzieć jestem zadowolony (najbardziej z baterii ;-) ) niestety stan tego telefonu od córy już jest "lekko zmęczony" i chcę jej dać Cubota.

Tutaj zaczyna się mój "problem" szukam już od tygodnia, wybieram przebieram, czytam itd itp i im więcej informacji tym mniej wiem, albo inaczej mówiąc nie wiem na co zwracać uwagę.

Zastanawiam się nad Xiaomi ale wersji jest sporo i tu proszę Was o pomoc - którą wersję wybrać na co najbardziej zwrócić uwagę ?

Budżet to do około 150-200$
kriskce1

Reklama

Re: Który Xiaomi wybrać

Postprzez asffaf » poniedziałek, 17 października 2016, 21:16

Warto napisać na jakim Ci ekranie zależy, jaki aparat fotograficzny czy potrzebujesz kartę SD czy zależy Ci na świetnej bateria itp.

z Mi4 LTE
asffaf

Pochwały: 2

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 17 października 2016, 21:22

Dodaj obowiązkowy szablon w przeciwnym razie kosz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez kriskce1 » poniedziałek, 17 października 2016, 21:39

sory

Cena (bez VAT): 150-200$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5 lub 5,5
Ilość RAM/ROM/Procesor:nie mam pojęcia nie znam się
Dual/Single sim: bez różnicy
Preferowane marki:Xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): dobra bateria, gorilla glass,
Opis:
kriskce1

Postprzez Fikoblin » poniedziałek, 17 października 2016, 22:08

Redmi Note 3 Pro - 5'5 Full HD, wydajny, nie grzejący się Snap 650, duża bateria, oficjalny CM.
Fikoblin

Pochwały: 5

Postprzez kriskce1 » poniedziałek, 17 października 2016, 22:25

czy model o którym ty piszesz to ten ? https://www.aliexpress.com/store/produc ... 79702.html
kriskce1

Postprzez basswitek » poniedziałek, 17 października 2016, 22:29

A jak z optymalizacją tego Snapdragona 650 ? W teście marx'a odtwarzania wideo - RN3 Pro wypadł słabo jak na tak dużą baterię. Dla kontrastu ZTE Nubia Z9 max wytrzymała dłużej mimo baterii 2900mah, nie wiem jak z kolei ta Nubia wypada w innych aplikacjach, ale sam telefon zdaje się być z wyższej półki od RN3 Pro (aparat, wykonanie) i jest obecnie w podobnej cenie albo tańszy (wersja 3gb/32gb w promocji 137 euro). Oba to 5,5". Dorzuciłbym jeszcze do listy Zuk Z1 (aparat ma OIS jako jeden z nielicznych w tym budżecie). Z pięciocalowych w swoich cenach warte uwagi są Xiaomi Redmi 3s (2/16 lub 3/32gb), Xiaomi Mi4c (bdb aparat choć też bez OIS, szybki procesor, słabsza bateria, brak slotu sd i czytnika linii papilarnych), Xiaomi Mi4s (nie wiem czy się zmieścisz w cenie), trochę droższy Mi5. Jeszcze jeden szczegół choć może dla kogoś istotny - wszystkie Redmi mają niepodświetlane klawisze.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez kriskce1 » poniedziałek, 17 października 2016, 23:18

Myślę że wybór padnie pomiędzy:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 89094.html
a tym
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 80136.html
który z tych proponujecie? nie gram w gry a więc nie musi mieć jakiś extra wydajnych danych
kriskce1

Postprzez basswitek » poniedziałek, 17 października 2016, 23:53

Jeżeli Redmi 3 to nie "3 Pro" tylko "3s Pro", różnią się procesorem i grafiką.
Pro w tym wypadku oznacza wersję 3/32gb.
Jest jeszcze wersja specjalna, obsługująca pasmo LTE 800 o ile to istotne.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez asffaf » wtorek, 18 października 2016, 00:02

Osobiście bym wybrał :
http://s.aliexpress.com/FNVfeIZJ

Duży ekran, seria mi która jest znacznie lepsze niż budżetowa redmi. Jakość wykonania, wsparcie minus bateria tylko 3k.

z Mi4 LTE

Autor postu otrzymał pochwałę
asffaf

Pochwały: 2

Postprzez kriskce1 » wtorek, 18 października 2016, 00:22

kriskce1

Postprzez Fikoblin » wtorek, 18 października 2016, 06:17

basswitek napisał(a):A jak z optymalizacją tego Snapdragona 650 ? W teście marx'a odtwarzania wideo - RN3 Pro wypadł słabo jak na tak dużą baterię. Dla kontrastu ZTE Nubia Z9 max wytrzymała dłużej mimo baterii 2900mah, nie wiem jak z kolei ta Nubia wypada w innych aplikacjach, ale sam telefon zdaje się być z wyższej półki od RN3 Pro (aparat, wykonanie) i jest obecnie w podobnej cenie albo tańszy (wersja 3gb/32gb w promocji 137 euro). Oba to 5,5". Dorzuciłbym jeszcze do listy Zuk Z1 (aparat ma OIS jako jeden z nielicznych w tym budżecie). Z pięciocalowych w swoich cenach warte uwagi są Xiaomi Redmi 3s (2/16 lub 3/32gb), Xiaomi Mi4c (bdb aparat choć też bez OIS, szybki procesor, słabsza bateria, brak slotu sd i czytnika linii papilarnych), Xiaomi Mi4s (nie wiem czy się zmieścisz w cenie), trochę droższy Mi5. Jeszcze jeden szczegół choć może dla kogoś istotny - wszystkie Redmi mają niepodświetlane klawisze.

No bo przecież odtwarzanie filmów na maksymalnej jasności jest miarodajnym testem :D W czymś normalnym, czyli teście baterii PC Marka na ekranie ustawionym na jasności 200nitów wypadł bardzo dobrze, osiągając wynik 10h przewyższając Note4 i inne. I o matko, te propozycje, Nubia, Zuk na starym 801, Redmi 3s na A53, sensowne jedynie Mi4c/Mi4s ale one mają znane problemy z baterią i temperaturą. Nie prawda, nie podświetlane klawisze mają 3/3s, seria Note ma. Zresztą to głupie polecać mocno okrojone i budżetowe 3/3s, jeśli różnica między RN3P wynosi tylko $10-15 :D

kriskce1 napisał(a):czy model o którym ty piszesz to ten ? https://www.aliexpress.com/store/produc ... 79702.html

Tak, dokładnie o tym pisze. Czas na baterii spokojne 8h, nie grzeje się i jest bardzo wydajny (ok. 75k w antutu).
kriskce1 napisał(a):Myślę że wybór padnie pomiędzy:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 89094.html
a tym
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 80136.html
który z tych proponujecie? nie gram w gry a więc nie musi mieć jakiś extra wydajnych danych

Oczywiście że Note 4. Redmi 3 ma śmieszny ekran 720p przy 5' (ok 300 ppi), zbudowany jest na Cortexach A53, przez co ma niską wydajność (35k vs 80k w antutu), brak podświetlenia klawiszy itd. Ogólnie najbardziej budżetowy model, co przy podniesionej cenie resellerow, która go sprowadziła do serii Note, w ogóle nie opłacalny.
asffaf napisał(a):Osobiście bym wybrał :
http://s.aliexpress.com/FNVfeIZJ
Duży ekran, seria mi która jest znacznie lepsze niż budżetowa redmi. Jakość wykonania, wsparcie minus bateria tylko 3k.

Stary, już nie produkowany telefon na 32bitowym Snapdragonie 801. Słaba wydajność (40k w Antutu) i brak wsparcia dla nowych wersji Androida (będą tylko pod 64bity).
kriskce1 napisał(a):czyli ta wersja byłaby lepsza http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s ... rmmds=cart ?

Podobnie zbudowany, ma słabszą częstotliwość na rdzeniach A53 i lepszą grafikę. Wydajność ogólnie podobna(ok.35k).

Co do tematu OP, jak pisałem w wielu tematach, zwróć uwagę jaki procesor jest w tych propozycjach. Ludzie proponują to co sami mają, utwierdzając się w przekonaniu że dobrze wybrali. Zwróc uwagę na jakich rdzeniach jest zbudowany. Nie bez powodu większość jest na Cortexach A53, bo są tanie i łatwe w implementacji, ale mają dwukrotnie mniejszą wydajność niż Cortex A72. W Androidzie, tak jak na PC, lepiej mieć 2 mocne rdzenie niż 4 słabe, zwłaszcza że większość aplikacji jest jedno/dwuwątkowa. Pisałem o tym nie raz, nie chcę się powtarzać. Jak chcesz o tym poczytać, tu masz porównanie, a tu artykuł PCLabu. Zresztą wystarczy spojrzeć na test Geekbencha 4 by sobie uświadomić jak słabe są te Cortexy A53, jak wydajne są A72 (i przy okazji jak niewiele odstają dużo droższe Kryo w 820, oraz jaką przewagę ma Apple w dziedzinie procesorów :D )

Tak więc polecałem, polecam i będę polecał te same telefony, na tych samych procesorach, ponieważ w mrowiu dziadostwa, wyraźnie odstają. Redmi Note 3 Pro na Snapdragonie 650 (2xA72, 4xA53) oraz Redmi Note 4 na Helio x20 (2xA72, 8xA53), oba są wyraźnie wydajniejsze od innych polecanych tutaj, mają dobrą budowę i wyśmienity czas na baterii. Nic dziwnego że RN3P sprzedał się w tylu egzemplarzach, oraz ma oficjalnego CM. Jak widzę że ludzie polecają 3/3s, kiedy za 10 dolców więcej jest RN3P, to mnie śmiech zalewa :D
Fikoblin

Pochwały: 5

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?