• Reklama

Który Xiaomi wybrać

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Który Xiaomi wybrać

Postprzez kriskce1 » 17 paź 2016, o 21:02

Witam,
Kupiłem już kilka telefonów z Chin, córce rok temu Mstar M1 sobie natomiast Cubota H1 z którego muszę powiedzieć jestem zadowolony (najbardziej z baterii ;-) ) niestety stan tego telefonu od córy już jest "lekko zmęczony" i chcę jej dać Cubota.

Tutaj zaczyna się mój "problem" szukam już od tygodnia, wybieram przebieram, czytam itd itp i im więcej informacji tym mniej wiem, albo inaczej mówiąc nie wiem na co zwracać uwagę.

Zastanawiam się nad Xiaomi ale wersji jest sporo i tu proszę Was o pomoc - którą wersję wybrać na co najbardziej zwrócić uwagę ?

Budżet to do około 150-200$
kriskce1

Telefon:: Cubot H1

Reklama

Re: Który Xiaomi wybrać

Postprzez asffaf » 17 paź 2016, o 21:16

Warto napisać na jakim Ci ekranie zależy, jaki aparat fotograficzny czy potrzebujesz kartę SD czy zależy Ci na świetnej bateria itp.

z Mi4 LTE
asffaf

Pochwały: 2
Telefon:: v970

Postprzez blue_voyager » 17 paź 2016, o 21:22

Dodaj obowiązkowy szablon w przeciwnym razie kosz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez kriskce1 » 17 paź 2016, o 21:39

sory

Cena (bez VAT): 150-200$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5 lub 5,5
Ilość RAM/ROM/Procesor:nie mam pojęcia nie znam się
Dual/Single sim: bez różnicy
Preferowane marki:Xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): dobra bateria, gorilla glass,
Opis:
kriskce1

Postprzez Fikoblin » 17 paź 2016, o 22:08

Redmi Note 3 Pro - 5'5 Full HD, wydajny, nie grzejący się Snap 650, duża bateria, oficjalny CM.
Fikoblin

Pochwały: 5

Postprzez kriskce1 » 17 paź 2016, o 22:25

czy model o którym ty piszesz to ten ? https://www.aliexpress.com/store/produc ... 79702.html
kriskce1

Postprzez basswitek » 17 paź 2016, o 22:29

A jak z optymalizacją tego Snapdragona 650 ? W teście marx'a odtwarzania wideo - RN3 Pro wypadł słabo jak na tak dużą baterię. Dla kontrastu ZTE Nubia Z9 max wytrzymała dłużej mimo baterii 2900mah, nie wiem jak z kolei ta Nubia wypada w innych aplikacjach, ale sam telefon zdaje się być z wyższej półki od RN3 Pro (aparat, wykonanie) i jest obecnie w podobnej cenie albo tańszy (wersja 3gb/32gb w promocji 137 euro). Oba to 5,5". Dorzuciłbym jeszcze do listy Zuk Z1 (aparat ma OIS jako jeden z nielicznych w tym budżecie). Z pięciocalowych w swoich cenach warte uwagi są Xiaomi Redmi 3s (2/16 lub 3/32gb), Xiaomi Mi4c (bdb aparat choć też bez OIS, szybki procesor, słabsza bateria, brak slotu sd i czytnika linii papilarnych), Xiaomi Mi4s (nie wiem czy się zmieścisz w cenie), trochę droższy Mi5. Jeszcze jeden szczegół choć może dla kogoś istotny - wszystkie Redmi mają niepodświetlane klawisze.
basswitek

Pochwały: 13
Telefon:: Nokia C7-00

Postprzez kriskce1 » 17 paź 2016, o 23:18

Myślę że wybór padnie pomiędzy:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 89094.html
a tym
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 80136.html
który z tych proponujecie? nie gram w gry a więc nie musi mieć jakiś extra wydajnych danych
kriskce1

Postprzez basswitek » 17 paź 2016, o 23:53

Jeżeli Redmi 3 to nie "3 Pro" tylko "3s Pro", różnią się procesorem i grafiką.
Pro w tym wypadku oznacza wersję 3/32gb.
Jest jeszcze wersja specjalna, obsługująca pasmo LTE 800 o ile to istotne.
basswitek

Pochwały: 13
Telefon:: Nokia C7-00

Postprzez asffaf » 18 paź 2016, o 00:02

Osobiście bym wybrał :
http://s.aliexpress.com/FNVfeIZJ

Duży ekran, seria mi która jest znacznie lepsze niż budżetowa redmi. Jakość wykonania, wsparcie minus bateria tylko 3k.

z Mi4 LTE

Autor postu otrzymał pochwałę
asffaf

Pochwały: 2
Telefon:: v970

Postprzez kriskce1 » 18 paź 2016, o 00:22

kriskce1

Postprzez Fikoblin » 18 paź 2016, o 06:17

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No bo przecież odtwarzanie filmów na maksymalnej jasności jest miarodajnym testem :D W czymś normalnym, czyli teście baterii PC Marka na ekranie ustawionym na jasności 200nitów wypadł bardzo dobrze, osiągając wynik 10h przewyższając Note4 i inne. I o matko, te propozycje, Nubia, Zuk na starym 801, Redmi 3s na A53, sensowne jedynie Mi4c/Mi4s ale one mają znane problemy z baterią i temperaturą. Nie prawda, nie podświetlane klawisze mają 3/3s, seria Note ma. Zresztą to głupie polecać mocno okrojone i budżetowe 3/3s, jeśli różnica między RN3P wynosi tylko $10-15 :D

kriskce1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, dokładnie o tym pisze. Czas na baterii spokojne 8h, nie grzeje się i jest bardzo wydajny (ok. 75k w antutu).
kriskce1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oczywiście że Note 4. Redmi 3 ma śmieszny ekran 720p przy 5' (ok 300 ppi), zbudowany jest na Cortexach A53, przez co ma niską wydajność (35k vs 80k w antutu), brak podświetlenia klawiszy itd. Ogólnie najbardziej budżetowy model, co przy podniesionej cenie resellerow, która go sprowadziła do serii Note, w ogóle nie opłacalny.
asffaf napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Stary, już nie produkowany telefon na 32bitowym Snapdragonie 801. Słaba wydajność (40k w Antutu) i brak wsparcia dla nowych wersji Androida (będą tylko pod 64bity).

Podobnie zbudowany, ma słabszą częstotliwość na rdzeniach A53 i lepszą grafikę. Wydajność ogólnie podobna(ok.35k).

Co do tematu OP, jak pisałem w wielu tematach, zwróć uwagę jaki procesor jest w tych propozycjach. Ludzie proponują to co sami mają, utwierdzając się w przekonaniu że dobrze wybrali. Zwróc uwagę na jakich rdzeniach jest zbudowany. Nie bez powodu większość jest na Cortexach A53, bo są tanie i łatwe w implementacji, ale mają dwukrotnie mniejszą wydajność niż Cortex A72. W Androidzie, tak jak na PC, lepiej mieć 2 mocne rdzenie niż 4 słabe, zwłaszcza że większość aplikacji jest jedno/dwuwątkowa. Pisałem o tym nie raz, nie chcę się powtarzać. Jak chcesz o tym poczytać, tu masz porównanie, a tu artykuł PCLabu. Zresztą wystarczy spojrzeć na test Geekbencha 4 by sobie uświadomić jak słabe są te Cortexy A53, jak wydajne są A72 (i przy okazji jak niewiele odstają dużo droższe Kryo w 820, oraz jaką przewagę ma Apple w dziedzinie procesorów :D )

Tak więc polecałem, polecam i będę polecał te same telefony, na tych samych procesorach, ponieważ w mrowiu dziadostwa, wyraźnie odstają. Redmi Note 3 Pro na Snapdragonie 650 (2xA72, 4xA53) oraz Redmi Note 4 na Helio x20 (2xA72, 8xA53), oba są wyraźnie wydajniejsze od innych polecanych tutaj, mają dobrą budowę i wyśmienity czas na baterii. Nic dziwnego że RN3P sprzedał się w tylu egzemplarzach, oraz ma oficjalnego CM. Jak widzę że ludzie polecają 3/3s, kiedy za 10 dolców więcej jest RN3P, to mnie śmiech zalewa :D
Fikoblin

Pochwały: 5

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?