• Reklama

Który Xiaomi wybrać

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Który Xiaomi wybrać

Postprzez bergmen » wtorek, 18 października 2016, 09:27

wyobraź sobie, że są tacy którzy mają w "głębokim poważaniu" ilość i jakość rdzeni. Po prostu nie chcą biegać z 5,5 calową patelnią przy uchu... To jest dopiero śmieszne :)

Autor postu otrzymał pochwałę
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez basswitek » wtorek, 18 października 2016, 09:36

Fikoblin napisał(a):No bo przecież odtwarzanie filmów na maksymalnej jasności jest miarodajnym testem :D .

Nie jest w pełni miarodajny ale pokazuje w tej części złą optymalizację i zbędne trzymanie procesora na "obrotach", gdy wystarczyłaby dużo mniejsza moc przerobowa.

Zresztą to głupie polecać mocno okrojone i budżetowe 3/3s, jeśli różnica między RN3P wynosi tylko $10-15 :D

Głupie to nie jest ale widać masz mocno ograniczony tok rozumowania i myślisz że każdy chce nosić 5.5 calową cegłę w kieszeni. Dla niektórych 5" to i tak za dużo, ale poniżej 5" nie ma kompletnie żadnego wyboru nawet z przyzwoitych telefonów. Druga sprawa - jesteś albo jakimś zapalonym graczem smartfonowym albo masz jakąś manię na punkcie procesorów i cyferek w Antutu. Przypomina to jakieś starcie nastolatków w licytowanie się czy lepszy Xbox czy PS. Każdy obecnie telefon z 2/3gb ramu (nawet na podstawowych procesorach np MTK 6580 jak np Cubot Note S) spokojnie daje radę przy większości aplikacji, nie wspominając już o tych telefonach, o których piszemy w wątku, które nie tylko dają radę ale zapewniają komfort użytkowania. Cubot H2 na A53 minimalnie ponad 30k antutu a działa szybko i płynnie, nie widzę większej różnicy między nim a Mi4c (ok 65k antutu) w otwieraniu aplikacji czy stron w przeglądarce. Zuk Z1 na starym Snapie 801 32-bit, no i co z tego jak bateria i tak trzyma podobnie jak RN3 (ok 8h SOT) a aparat robi dużo lepsze fotki i do tego ma 64gb pamięci.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez Fikoblin » wtorek, 18 października 2016, 11:26

basswitek napisał(a):Nie jest w pełni miarodajny ale pokazuje w tej części złą optymalizację i zbędne trzymanie procesora na "obrotach", gdy wystarczyłaby dużo mniejsza moc przerobowa.

Zwłaszcza, że przetwarzanie video jest tylko na GPU lub DSP :D I pal licho że większość używa na automatycznej jasności, maksymalna jest ustawiana tylko gdy się jest na słońcu. Więc telefon z słabym ekranem o np. max jasności 300nitow wygra z jaśniejszym ekranem. Zwłaszcza że przy odtwarzaniu filmów CPU jest prawie nie używane.

Głupie to nie jest ale widać masz mocno ograniczony tok rozumowania i myślisz że każdy chce nosić 5.5 calową cegłę w kieszeni. Dla niektórych 5" to i tak za dużo, ale poniżej 5" nie ma kompletnie żadnego wyboru nawet z przyzwoitych telefonów. Druga sprawa - jesteś albo jakimś zapalonym graczem smartfonowym albo masz jakąś manię na punkcie procesorów i cyferek w Antutu. Przypomina to jakieś starcie nastolatków w licytowanie się czy lepszy Xbox czy PS. Każdy obecnie telefon z 2/3gb ramu (nawet na podstawowych procesorach np MTK 6580 jak np Cubot Note S) spokojnie daje radę przy większości aplikacji, nie wspominając już o tych telefonach, o których piszemy w wątku, które nie tylko dają radę ale zapewniają komfort użytkowania. Cubot H2 na A53 minimalnie ponad 30k antutu a działa szybko i płynnie, nie widzę większej różnicy między nim a Mi4c (ok 65k antutu) w otwieraniu aplikacji czy stron w przeglądarce. Zuk Z1 na starym Snapie 801 32-bit, no i co z tego jak bateria i tak trzyma podobnie jak RN3 (ok 8h SOT) a aparat robi dużo lepsze fotki i do tego ma 64gb pamięci.

Racja, mania cyferek. Przecież najważniejsze jest wrażenia z użytkowania. Więc gdyby był jakiś system, który by testował najczęstsze sytuację, najlepiej jakby dawał powtarzalne i porównywalne wyniki. Wait a minute...
Po co nowe procesory, przecież Pentium 4 były dobre, po co wydajniejsze, bardziej efektywne rdzenie, obsługujące ulepszoną listę instrukcji. Ponieważ świat nie stoi w miejscu, wraz ze sprzętem rozwija się oprogramowanie.
5'5 cała konta 5 cali to jedyny twój sensowny argument. I tak zgadzam się z nim. Sam chętnie kupiłbym jakiegoś wydanego 5calowca ze średniej półki, tylko co z tego jak nikt takich nie produkuje. Mi4c/s zawodzi, ponieważ używają nie udanych 808tek, na lepiej zaprojektowanych A72/73 nic nie ma, a jak już jest kosztuje $300+. Dlatego polecam RN3p, RN4 ponieważ są wyjątkami, w niskiej cenie mają wydajność flagowców. Włącz sobie użycie procesora, sam zobacz jak aplikacje rozkładają się na rdzenie. Większość jest jedno/dwu wątkowe, więc co jest lepsze? Szybsze wykonanie kodu i przejście w spoczynek, czy męczenie dwukrotnie dłużej na słabszych rdzeniach? Myślisz czemu Apple i Qualcomm w swoich flagowców inwestują w mniejsza ilość, szybszych rdzeni?
Kończę dyskusje, ponieważ nie ma to sensu, nie wiesz co piszesz. Typowy efekt potwierdzenia
Fikoblin

Pochwały: 5

Postprzez tpawel » wtorek, 18 października 2016, 11:49

Teoria teorią ale wystarczy popatrzeć sobie na porównania 3s i rn3pro żeby zobaczyć ze przepaści nie ma. Apki otwierają się ułamek sekundy szybciej, na dodatek (pewnie też wina softu) snap 430 lepiej zarządza RAM ( w porównaniu obie wersje 3GB)
Prawda jest taka że 90% ludzi nie potrzebuje tych szybkich rdzeni. A to że im się FB otwiera 3 czy 3,5s nie ma kompletnie znaczenia

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez bergmen » wtorek, 18 października 2016, 12:05

Fikoblin napisał(a):

Po co nowe procesory, przecież Pentium 4 były dobre, po co wydajniejsze, bardziej efektywne rdzenie, obsługujące ulepszoną listę instrukcji. Ponieważ świat nie stoi w miejscu, wraz ze sprzętem rozwija się oprogramowanie.
(...) Włącz sobie użycie procesora, sam zobacz jak aplikacje rozkładają się na rdzenie. Większość jest jedno/dwu wątkowe, więc co jest lepsze? Szybsze wykonanie kodu i przejście w spoczynek, czy męczenie dwukrotnie dłużej na słabszych rdzeniach? Myślisz czemu Apple i Qualcomm w swoich flagowców inwestują w mniejsza ilość, szybszych rdzeni?
Kończę dyskusje, ponieważ nie ma to sensu, nie wiesz co piszesz. Typowy efekt potwierdzenia

Człowieku, czy to oznacza że mamy zamknąć oczy i kupować każdą nowość? Nie zważając na to co jest komu potrzebne?
Podejście typowego KONSUMENTA.
bergmen
AKTYWNY

Postprzez Fikoblin » wtorek, 18 października 2016, 12:43

tpawel napisał(a):Teoria teorią ale wystarczy popatrzeć sobie na porównania 3s i rn3pro żeby zobaczyć ze przepaści nie ma. Apki otwierają się ułamek sekundy szybciej, na dodatek (pewnie też wina softu) snap 430 lepiej zarządza RAM ( w porównaniu obie wersje 3GB)
Prawda jest taka że 90% ludzi nie potrzebuje tych szybkich rdzeni. A to że im się FB otwiera 3 czy 3,5s nie ma kompletnie znaczenia

Taaa. Zaszyfruj telefon, uruchom jakiś bardziej zaawansowany filtr na Snapchacie, wejdź na stronę z dużą ilością javascriptu i mi powiedz że nie ma różnicy. No człowieku, podałem różnice konstrukcyjne, podałem wynik geekbencha (poczytaj o jego metodyce), czarno na białym, a jedyne co dostałem w odpowiedzi to: lalalala nie słyszę cię, ja i tak wiem lepiej.

bergmen napisał(a):Człowieku, czy to oznacza że mamy zamknąć oczy i kupować każdą nowość? Nie zważając na to co jest komu potrzebne?
Podejście typowego KONSUMENTA.

WTF? Wręcz przeciwnie, głosować portfelem. Nie kupować dziadostwa tylko dlatego że jest dostępne, tylko wybierać najlepszy produkt w danej cenie, by zmusić producentów do konkurowania. Właśnie kupowanie wszystkiego po marce, po pierwszym impulsie, spowodowało to co teraz mamy.
Fikoblin

Postprzez basswitek » wtorek, 18 października 2016, 14:23

Zamiast szybszego o ćwierć sekundy uruchomienia pejsbuka i radości, że posiada się najnowocześniejszy telefon 64-bit użytkownicy woleliby 64gb rom i o klasę lepszy aparat, z OIS w Zuk Z1, a nie dziadostwo jakie proponujesz w Redmi. A co i jak on tam przelicza w środku, mało kogo obchodzi, grunt że działa równie szybko lub prawie tak samo a i baterią nie odstaje.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez TLasky » wtorek, 18 października 2016, 16:02

W efekcie tej dyskusji i żelażnej logiki kolegi Fikoblin kupiłem swej babie Mi Note'a :-D. Zawsze chciała go mieć, bo lubi duże (ekrany ;-)) oraz bardzo jej się podobał. Do tego ma świetne audio, Miui które lubi oraz solidnie wyciśniętego IMX214 z OIS. Co do wydajności to chyba jej pójdzie Heroes Farm Saga nie? :mrgreen:

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez bergmen » wtorek, 18 października 2016, 18:17

Fikoblin napisał(a):WTF? Wręcz przeciwnie, głosować portfelem. Nie kupować dziadostwa tylko dlatego że jest dostępne, tylko wybierać najlepszy produkt w danej cenie, by zmusić producentów do konkurowania.

aha. Kupując telefon dopasowany do indywidualnych potrzeb, który się Tobie nie podoba bo nie ma hiper wydajnych rdzeni to jest dziadostwo?

Fikoblin napisał(a):Właśnie kupowanie wszystkiego po marce, po pierwszym impulsie, spowodowało to co teraz mamy.

Myślę że o kupowaniu wszystkiego po marce możesz pisać na forum samsunga i sony a nie na forum o chińszczyźnie...

Autor postu otrzymał pochwałę
bergmen
AKTYWNY

Postprzez omi » wtorek, 18 października 2016, 18:55

Myślę, że na forum o chińszczyźnie trzeba pisać o VAT co jest większości przypadków i braku gwarancji.
Wówczas chińszczyzna już nie taka już tania, a i o Band 20 w przypadku snapdragonów często można zapomnieć.
Jestem pasjonatem chińszczyzny i trochę mnie wzięła, ale nie zawsze to ekonomiczny wybór i często to coś w rodzaju hobby.
omi
AKTYWNY

Postprzez lucas1981r » wtorek, 18 października 2016, 20:58

basswitek napisał(a):Jeżeli Redmi 3 to nie "3 Pro" tylko "3s Pro", różnią się procesorem i grafiką.
Pro w tym wypadku oznacza wersję 3/32gb.
Jest jeszcze wersja specjalna, obsługująca pasmo LTE 800 o ile to istotne.

ktora to ta wersja z LTE800??
lucas1981r

Postprzez kriskce1 » wtorek, 18 października 2016, 23:02

wszystko ładnie pięknie tyle że po tych waszych fachowych wywodach wiem tyle co przed :( czyli nie mam pojęcia który wybrać .

mam prośbę jeśli mogę prosić o link do dwóch modeli które wg was warto kupić

która to jest ta wersja specjalna z obsługą lte800 ?

z góry dziękuję :D
kriskce1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?