• Reklama

Który tv box wybrać?

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez momores » 1 gru 2016, o 19:01

momores
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 21:34
Telefon:: HTC

Reklama

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez lucas1981r » 1 gru 2016, o 20:15

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przeciez TVBoxy w wiekszosci tez maja 1xUSB :) co do dyskow dziwne...bo jest recenzja na YT i zewnetrzny dysk dziala ;-)
co do reszty sie nie wypowiem - moze wadliwy egzemplarz miales?
Wczoraj bylem w EURO RTV AGD (Warszawa DW.Wilenski) - z gosciem chwile pogadalem na ten temat - powiedzial ze mieli dwa Kiano - sprzedali i wodrazu wrocily bo nie dzialaly :-/
Za to powiedzial ze kiedys sie rozgladal za takim "dongle" i mowil ze sporo dobrych opin bylo o jakims "okraglym" Mouser'em? - wie ktos cos o tym?
Finalnie kupil jednak konsole do gier :D
lucas1981r
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 17:20
Telefon:: iphone

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez muszyna2 » 2 gru 2016, o 05:42

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Kiano ma dwa usb plus slot na karty. Co do dysków zewnętrznych to bzdura filmy mam tylko na takich i 1 tera czyta normalnie. Pewnie nie każdemu to posłuży i dla niektórych box będzie lepszym wyborem. U mnie akurat podpięty jest do projektora gdzie pod jednym usb ma myszkę(w przyszłości air) a drugie to dyski. Dźwięk bo blucie leci sobie do soundbara.

https://www.youtube.com/watch?v=Xtf_DE9zdEI
muszyna2
AKTYWNY
 
Posty: 292
Dołączył(a): 16 sie 2013, o 11:23
Pochwały: 3

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2016, o 13:55

Dwa USB, to bardzo miła odmiana w stickach. Naprawdę niecodzienne i godne uwagi. Ja miałem intela i ciągle mam Hanspree (szuflada) i problem z zewnętrznymi dyskami USB jest realny, pomimo 2.4W zasilacza. Wydaje się dość nieprawdopodobne, że Kiano zrobiło to lepiej, ale test z ForumWiedzy (link @momores) potwierdza, że tak. Gość pojechał po bandzie, a to wszystko działa. Duży plus. Pozostaje kwestia tego, że jak chcemy dodać kamerkę, to już trzeba USB huba podłączać.
Ja używam jako boxa małego komputerka, który ma 5x USB i dopiero teraz mam komfort. Minimum to imho 3, ale nawet 2, to już niezłe zaskoczenie w sticku.
Po sticku miałem intel NUC5CPYH na N3050 i było lepiej, ale dalej było to za wolne, żeby mówić o pełnym komforcie i naprawdę uniwersalnym urządzeniu.

Nie zmienia to jednak mojej niskiej oceny sticka z dwóch powodów:
1. tylko 2GB RAM w Windzie, to wartość za mała do komfortowej pracy. Test, który przytaczasz nie pokazuje niczego. Kolejną o opinię proponuję wydać, jak poużywasz tego tak z pół roku (jak ja). Poziom irytacji narastał.
2. procek Z3735F, to naprawdę bieda. Z powodów, co w punkcie wyżej. Test, który przytaczasz niczego nie udowadnia, bo urządzenie to spisze się ok właśnie w takim testowym użytku. Wady zaczynają wychodzić później. Używanie tego do Office'a, to czysta abstrakcja. Płynne przewijanie, to jeszcze nie płynna praca. Wystarczy jednak spróbować do dokumentów wkleić obrazek, lub dwa i nawet to przewijanie już tak fajnie nie wygląda. Sticki nie są do tego.

Może osoba o faktycznie małych wymaganiach będzie zadowolona ze sticka, bo jednak wydaje mi się, że ten Kiano przewyższa ofertę tanich boxów na Andku, ale o pełnym komforcie nie ma mowy. Wychodzi to z czasem i zaczyna uwierać.
Zainteresowała mnie kwestia dźwięku po BT, nie słyszysz opóźnienia?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez muszyna2 » 2 gru 2016, o 16:13

Tu masz mocnego sticka http://m.banggood.com/MoreFine-M1s-Orig ... 60254.html

Co do dźwięku to nie zauważyłem żadnego opóźnienia. Dla mnie ma zastosowanie jako odtwarzacz filmów i tu się sprawdza.
muszyna2
AKTYWNY
 
Posty: 292
Dołączył(a): 16 sie 2013, o 11:23
Pochwały: 3

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2016, o 17:57

To już dużo bardziej interesujące, jak ktoś się upiera przy sticku, to raczej coś takiego.
Niestety, o jakości/trwałości tego urządzenia nic nie powiem.

Ja poniżej swego boxika już raczej nie zejdę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Pasquallo » 3 gru 2016, o 15:09

Witajcie ;) Zawsze mogłem liczyć na Waszą pomoc w sprawie kupowanego przeze mnie sprzętu i nigdy się jeszcze nie zawiodłem. Tym razem mam taką oto sprawę:

Wymyśliłem sobie, że fajnie byłoby mojego starego 32 calowego soniaka trochę ożywić. Jest to tv kineskopowy, ale mniejsza z tym, w każdym razie dopóki nie wyzionie ducha, nie zamierzam zmieniać bo na moje oko spoko.

Potrzebuje TV android boxa który spełni parę podstawowych funkcji:

- będzie się dało bez przeklinania korzystać z weeb.tv \kodi
- będzie można oglądać tvn player
- będzie można odtwarzać filmy z yt
- będzie można z pendrive obejrzeć jakiś film w avi, mp4, mkv i raczej nie w HD bo w tym tv to niczego nie zmieni.

Pytanie 1: jaki tv box spełni powyższe oczekiwania?

Ktoś coś?

Myślałem nad czymś takim http://allegro.pl/tv-box-mxq-pro-lollip ... ocket_id=9

albo takim : http://allegro.pl/smart-tv-box-mxq-andr ... 1989.html#

Pomóżcie proszę. Jestem z Wlkp i mogę postawić piwko w realu, za pomoc ;)
Avatar użytkownika
Pasquallo
 
Posty: 0
Dołączył(a): 3 gru 2016, o 15:06
Telefon:: LG F60

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez as1as » 3 gru 2016, o 15:17

Tylko jak ty podłączysz te pudełka pod CRT-ka ma tv wejście HDMI?
Avatar użytkownika
as1as
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:37
Pochwały: 2

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Pasquallo » 3 gru 2016, o 15:21

@as1as myślałem, żeby dać kablem av jack z końcówką 3x chinch, mam te wejścia z przodu w tv... Mój tv to Sony KV-32FX68B
Avatar użytkownika
Pasquallo
 
Posty: 0
Dołączył(a): 3 gru 2016, o 15:06
Telefon:: LG F60

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez as1as » 3 gru 2016, o 15:29

Rzeczywiście jest wyjście AV na jacka powinno działać. Co do pudełka się nie wypowiem bo jeszcze nie mam , sam poszukuje
Avatar użytkownika
as1as
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:37
Pochwały: 2

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez tmk10 » 3 gru 2016, o 21:43

Pasquallo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



AV to tylko CS918, ale to już troche przestarzała technologia. Zalecam jednak kupno nowego TV, bo nie ma sensu katować się z AVem.
Avatar użytkownika
tmk10
AKTYWNY
 
Posty: 422
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 21:13
Pochwały: 8
Telefon:: A

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Pasquallo » 4 gru 2016, o 12:20

ale czy to jakość będzie gorsza niż np. jak sobie teraz ściągam film i odpalam na pendrive przed dekoder ? Bo ten tv który mam jest dla mnie spoko. To jeden z ostatnich modeli sony, ma niezłe kolory, ostrość etc. Mam monitor LED i jakość SD za dużo nie odbiega. Wiadomo, że w HD lepiej sie prezentuje nowszy sprzęt.... czemu odradzasz połączenie przez AV? i dlaczego jeśli AV to ma być z tym prockiem co powyżej? On się do av lepiej nadaje?
Avatar użytkownika
Pasquallo
 
Posty: 0
Dołączył(a): 3 gru 2016, o 15:06
Telefon:: LG F60

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama