• Reklama

Który tv box wybrać?

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez bumbum » sobota, 1 października 2016, 17:35

No zrobiłem update do Kodi 17 beta i faktycznie jest o niebo lepiej. Ale Kodi 17 Alpha 2 kiepsko było. Zobaczę, potestuje jeszcze.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Reklama

Postprzez piqe » niedziela, 2 października 2016, 10:31

mag12 napisał(a):Zrobiłem to na takim właśnie Nexbox-sie jak piszesz. Dokładnie to z karty SD, wgrałem na nią plik gxl_p212_2g.dtb stąd http://kszaq.libreelec.tv/s905/7.0.2.007/device_trees/ potem dodałem wypakowany plik LibreELEC-S905.aarch64-7.0.2.007.zip pobrany stąd http://kszaq.libreelec.tv/s905/7.0.2.007, wyłączylem z sieci boxa i włożyłem kartę SD. Następnie wcisnąłem w dziurę AV kawałek patyka z plastiku (nie czeskiego 8-) )może być też drewniana wykałaczka itp, wcisnąłem przytrzymując i jednocześnie włożyłem wtyczkę do sieci. Box uruchomi się w trybie recovery. Puszczam patyk i pilotem wybieram boota z karty sd, a potem już samo się dzieje. Jak znasz trochę angielski to sobie poradzisz, trzeba skonfigurować od razu wifi. Chodzi pięknie bez problemów jak na Androidzie. Pamiętaj robisz to na własną odpowiedzialność.
Aha i trzeba pamiętać, że LibreElec to system tylko dla samego KODI

Dzięki za opis. Czy po każdym wyłączeniu boxa z sieci, trzeba powtarzać proces boota z karty SD ?
i co się dzieje z zainstalowanym na boxsie Androidem, zostaje i można do niego wrócić ?
piqe

Pochwały: 1

Postprzez mag12 » niedziela, 2 października 2016, 16:06

Uruchamia się LibreElec, z Androida nic nie zostaje. Dałem ci link powyżej to sobie poczytaj więcej jak nie wierzysz.

Autor postu otrzymał pochwałę
mag12

Pochwały: 2

Postprzez piqe » poniedziałek, 3 października 2016, 13:17

Ok, dzięki wszystko jasne, czyli nie ma powrotu do Androida.
piqe

Pochwały: 1

Postprzez W1904 » poniedziałek, 3 października 2016, 13:23

Dzień dobry :)
Szukam boxa który pozwoli komfortowo oglądać żonie seriale z tvnplayer poza tym netflix i nie będzie miał problemów z fhd z dysku zewnętrznego, ewentualnie jakieś cda żeby działało.
I teraz kilka pytań bo kompletnie się nie orientuję w temacie.:
1. W jaką półkę cenową celować? 70, 50, 30 $?
2. Jakie procesory brać pod uwagę a jakich nie.
3. Na co jeszcze patrzyć poza procem?

A jakby ktoś mógł sensowny link (lub linki) podrzucić będę wdzięczny.

Pozdrawiam
W.
W1904

Postprzez laci1 » poniedziałek, 3 października 2016, 13:44

mag12 napisał(a):Uruchamia się LibreElec, z Androida nic nie zostaje. Dałem ci link powyżej to sobie poczytaj więcej jak nie wierzysz.

Możesz całkowicie wyłączyć boxa jak wgrales ten LibeElec? Ja mam OSMC na RaspberryPi3 i nie da się go wyłączyć. Możne ewentualnie reboot zrobić. Pytam bo chce zmienić RPi3 na boxa.
laci1

Postprzez redkontakt » poniedziałek, 3 października 2016, 14:25

W1904 napisał(a):Dzień dobry :)
Szukam boxa który pozwoli komfortowo oglądać żonie seriale z tvnplayer poza tym netflix i nie będzie miał problemów z fhd z dysku zewnętrznego, ewentualnie jakieś cda żeby działało.

Pozdrawiam
W.

Kupiłem sunvella t95M Q-box kierując się recenzją kolegi schredera zamieszczoną tu na forum i jestem mega zadowolony. Kodi śmiga bez zawiera, filmy z pena są odtwarzane rewelacyjnie netfix i reszta androidowych apek również bez problemów. Za niecałe 40 baksów bo tyle dałem w Gearbest to jeden z lepszych zakupów w tym roku. Polecam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
redkontakt

Pochwały: 3

Postprzez laci1 » poniedziałek, 3 października 2016, 14:46

redkontakt napisał(a):
W1904 napisał(a):Dzień dobry :)

Pozdrawiam
W.

Kupiłem sunvella t95M Q-box kierując się recenzją kolegi schredera zamieszczoną tu na forum i jestem mega zadowolony. Kodi śmiga bez zawiera, filmy z pena są odtwarzane rewelacyjnie netfix i reszta androidowych apek również bez problemów. Za niecałe 40 baksów bo tyle dałem w Gearbest to jeden z lepszych zakupów w tym roku. Polecam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Właśnie chciałem go zamówić z gearbest po przeczytaniu recenzji oraz Twojego posta ale jest out of stock... A z Ali nie chce bo jakoś im nie ufam...chyba że ma ktoś jakiś link do zaufanego sprzedawcy który szybko wysyła. Ostatnio robiłem zakupy w gearbest i miałem paczkę w UK po 6dniach
laci1

Postprzez mag12 » poniedziałek, 3 października 2016, 16:20

piqe napisał(a):Ok, dzięki wszystko jasne, czyli nie ma powrotu do Androida.

Jest powrót zawsze, trzeba wgrać soft z Andkiem na nowo np. stąd http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/592367-nexbox-a95x-amlogic-905x-firmware-update-20160824
jeżeli chodzi o ustawienia systemu LibreElec to jest w tym Kodi specjalna wtyczka do konfiguracji - wifi, samba itd. Moim zdaniem fajna sprawa taka wolność wyboru softu. Trzeba pamiętać przy kupowaniu żeby był z procesorem typu Amlogic.
mag12

Postprzez bumbum » poniedziałek, 3 października 2016, 16:51

a czy na Amlogic S912 juz jest LE czy tylko na S905? Narazie w sumie jakoś po zainstalowaniu Kodi 17 beta, wszystko chodzi łądnie, no ale jakby była mozliwość to bym spróbował z tym Libreelec.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez mag12 » poniedziałek, 3 października 2016, 17:35

mag12

Postprzez m0ck » poniedziałek, 3 października 2016, 18:53

Szukam tvboxa, na którym mogę oglądać twitcha, ewentualnie azubu i yt, ważne by działał szybko i bez ścin. Nie ogarniam tematu, proszę o jakieś propozycje.
m0ck

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo