• Reklama

Który kurier załatwia najtaniej formalności?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Który kurier załatwia najtaniej formalności?

Postprzez grucha » 14 lis 2013, o 20:30

Witam,

Wszędzie są tematy gdzie wszyscy piszą ile jaka poczta bierze, ile idzie taką pocztą a ile taką pocztą. A ja chciałbym dla odmiany założyć temat typowo dla ludzi, którzy mają swoją działalność bądź, którzy chcą taką działalność otworzyć i sprowadzać dany towar do Polski i nim handlować.

Oczywiście w temacie nie ma mowy o tym "jak ominąć cło" czy też "jak ominąć podatek vat" albo "jak ominąć urząd celny"

Ten temat chce poświęcić dla ludzi, którzy chcą wszystko zrobić legalnie ze wszystkimi papierami typu faktura vat, opłaty celne (cło + podatek vat) oraz opłata kuriera i jego prowizja.

Jak u was wygląda faktura vat, czy chinczycy przeważnie przesyłają fakturę vat na maila i później sami ją tłumaczycie i zanosicie do UC czy UC wystawia wam dokument SAD i ten dokument ma podstawę w księgowości?

Tak więc jak w temacie, proszę aby wypowiedziały się ludzie, którzy zamawiają towar przez kuriera i napisali który ile bierze za wszystkie opłaty i formalności celne (cło+podatek vat)

ja na swoim doświadczeniu mogę powiedzieć że DHL bierze 2% od kwoty ale nie mniej niż 60 zł netto, więc gdzieś w przeliczeniu przy średniej kilku stówach dolarów wychodzi 70 coś złoty.

A jak jest w przypadku innych kurierów typu UPS, EMS i tak dalej oraz który z nich jest najszybszy.

Z góry dziękuję za informacje

Pozdrawiam
grucha

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Który kurier załatwia najtaniej formalności?

Postprzez bartazzz » 14 lis 2013, o 21:49

Było gdzieś pisane u nas na forum i chyba wyszło ems

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez oranos7 » 14 lis 2013, o 21:53

Witaj
Ja dzis dostałem Pake Feedexem, na infolinii mowili cos o 40 zł netto (DHL 60zł netto + 17 zł jakas dodatkowa opłata zwiazana z upowaznieniem), i okazało sie ze nic mi nie policzyli. Zapłaciłem tylko kurierowi 23% VATU i to wszystko, żadnych dodatkowych kosztów za pośrednictwo mi nie naliczyli. A co do EMS tez do nich dzwoniłem, nie wiem czy ta informacja jest poprawna ale osoba ktora odbierała telefon powiedziała ze EMS nie załatwia za nas formalności, nawet za dodatkową opłatą.
A procedura w feedexie wygladała nastepujaco:
1. Chinczyk wysyła do mnie pake i przy nadawaniu kurier feedexu bierze od niego wymagane dokumenty (m.in. fakture). Ja otrzymałem fakture w jezyku angielskim/chinskim
2. Nastepnego dnia dzwoni do mnie pracownik fedexu prosi o maila i za 5 min mam wszystkie dokumenty (listy przewozowe, faktura itd). Dostaje także formularz do wypełnienia dla urzędu celnego i jestem proszony o sprawdzenie czy wszystko w dokumentach od chinczyka sie zgadza oraz o przetłumaczenie faktury na polski (przewaznie wystarczy tylko tlumaczenie zadeklarowanych tam towarów).
3. Odsyłam wypełniony formularz oraz tłumaczenie na maila
4. Feedex dostarcza paczke do urzedu celnego wraz z moimi dokumentami (gdy tylko dotrze do polski)
5. Jesli wszystko sie zgadza, paka przechodzi odprawe, kurier ja odbiera i nastepnego dnia jest u mnie.
6. Płace kurierowi ewentualne cło, VAT, oraz prowizje za posrednictwo (na infolini mowia o 2,5% od wartości Vat+cło, nie mniej niz 40zł netto), ja nic nie zapłaciłem.

Jeszcze jedna kwestia paczka nadana w piątek w Chinach Przyleciała do Polski już w niedziele. Gdyby nie poniedziałkowe świeto, to przesyłkę miał bym już u siebie we wtorek.
oranos7

Telefon:: nokia

Postprzez grucha » 14 lis 2013, o 22:23

dzięki oranos7 za konkrety, taka wiadomość napewno wielu osobom się przyda. ja jutro też zadzwonie do feedexa i popytam jak to wygląda, nie ma u mnie nigdzie w pobliżu ich żadnego punktu, ale mam nadzieje że na teren całego kraju przysyłają. a powiedz tą swoją prowizję 2,5% liczą juz w złotówkach czy od kwoty w dolarach? jeśli za pośrednictwo Ci nie policzyli to super, a zamawiałeś na firmę? normalnie na handel? bo ja właśnie na firmę, tak aby było wszystko legalnie. za dużą kwotę miałeś towaru? u mnie na początku wyjdzie tak zachowawczo, gdzieś za 3000 zł plus wszystkie opłaty, pewnie z 4000 tysie mnie wszystko wyniesie (cło+podatek vat + prowizja posrednika).

aa i jeszcze jedno jak przetłumaczyłes fakture (polskie nazwy towarów) to UC wystawił Ci wtedy ten dokument SAD? ile za niego płaciłeś? bo gdzieś na forum wyczytałem że nawet 270 zł, to prawda?
grucha

Postprzez oranos7 » 14 lis 2013, o 22:40

Ja zamawiałem jako osoba prywatna, wiec na firmę ceny mogą się niewiele rożnić ale procedura będzie podobna (może na infolinii sie pomylili i to od firm pobierają te 2,5%? ), wydaje mi się ze od złotówek, bo rachunek do zapłacenia za vat dostałem w PLN. Towar za 2 tys zł. Pamiętaj tylko że na firmę mogą (ale nie muszą) od Ciebie wymagać dodatkowych certyfikatów, przy osobach prywatnych tak się o to nie czepiają. O Wszystkim co powinno być wymagane do odprawy powinieneś zostać poinformowany. Nie wiem czy mi jako osobie prywatnej wystawią dokument SAD, dam Ci znac jak dostane od nich wszystkie dokumenty, na razie dostałem od fedexu tylko rachunek za VAT z informacją że reszte dokumentów zostanie dosłanych przez urząd celny listownie.

P.S. to moje pierwsze zamowienie z chin przez aliexpress, dlatego tylko tyle wiem co napisałem. Osoby ktore już siedza w tym interesie od wielu lat pewnie by Ci bardziej pomogły, ale nie bardzo im się chce wypowiadac :)
oranos7

Telefon:: nokia

Postprzez grucha » 14 lis 2013, o 22:47

nie bardzo im się chce wypowiadać bo jak juz zaczeli zamawiać to nie chcą aby coraz wiecej ludzi chciało :D po co mają sobie robić konkurencje :D ja raczej zadnych certyfikatów nie będe musiał mieć bo to zwykłe szklane opakowania do płynów bez zadnych naklejek czy opakowan...czyste szkło :) szukam jaki na to bedzie podatek, ale za chiny nie mogę znaleźć :D na innych forach jeszcze czytam o Incotermsach DAT, DAP, DDU, masakra idzie się pochlastać, jednak nie jest to takie wszystko kolorowe jak człowiek myślał, dlatego też wole aby to wszystko za mnie kurier zrobił, wole zapłacić i mnieć spokój a zysk i tak będzie miał :P

P.S. jak tylko dostaniesz papiery to daj znac :)
grucha

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI