• Reklama

Kraj nadania Holandia a jednak doliczyli VAT

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kraj nadania Holandia a jednak doliczyli VAT

Postprzez Werso » 25 kwi 2016, o 20:35

Witam,

męczy mnie jedna sprawa bardzo aktualna. Zakup telefonu do chińskiego sprzedawcy, wysyłka z Holandii, na piśmie z UC pytanie o paczkę nr .... nadaną z Holandii, na samej paczce tylko i wyłącznie adres do zwrotu podany w w/w kraju oraz moje dane a jednak doliczyli mi VAT. Na dokumentach przesłanych do UC nie było śladu że sprzedawca jest z Chin a nawet jakby były to towar wysłany z Unii. Paczka ewidentnie oznaczona jako wysłana z Holandii a nie tylko że przez nią przeszła bo zapewne o to im chodziło.

Chyba zrobili mnie w konia i chciałbym się odwołać od tej decyzji. Zapewne liczą że odbiorca zapłaci i nie będzie się kłócił.

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc czy mam prawo do odwołania, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę ??
Werso

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Kraj nadania Holandia a jednak doliczyli VAT

Postprzez szymi » 25 kwi 2016, o 20:42

paczka została wysłana z Chin, leżała w magazynie w Holandii gdzie nie przeszła procedury dopuszczenia do obrotu, stamtąd wysłana do Polski, zalety takiego czegoś to szybka wysyłka bo z Europy, a Vat to loteria może być, albo się uda i puszczą, naliczany w Polsce bo tutaj przechodzi dopiero odprawę celną
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez G P » 25 kwi 2016, o 20:45

Paczka pochodzi spoza obszaru celnego UE i to ze została nadana poprzez NL post nic nie zmienia - VAT ktoś musi zapłacić. Na początku celnicy owszem dawali sie robić w konia i nie vatowali nl czy sweden post ale od dawna to już nie działa. Czasami na paczkach są tzw. żołte naklejki ale wystarczy że została wyjęta z kontenera przeznaczonego do oclenia.
G P
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Postprzez Flyagaric » 25 kwi 2016, o 20:45

A oznaczenia CN22 czasem na kopercie nie było??
Reklamować możesz tylko u sprzedawcy, bo w UC, to nie wiem na jakiej podstawie byś mógł wystąpić - kupiłeś w Chinach, a oni raczej musieli mieć jakąś podstawę do takiej decyzji.
Jeśli sprzedawca gwarantował, że VATu nie będzie, to spokojnie możesz się domagać zwrotu kwoty VAT. Większość nie robi problemów, lub robi umiarkowane (czytaj: do wyegzekwowania). Czym płaciłeś?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Werso » 25 kwi 2016, o 21:12

Płatność kartą. Jedna naklejka z YANWEN z deklaracją co to. Druga naklejka od YANWEN z adnotacją odnośnie ewentualnego zwrotu z przypadku niedostarczenia adres holenderski oraz moje dane. I trzecia naklejka żółta z tekstem "Wyroby, które nie spełniają warunków określonych w artykułach 9 i 10 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Gospodarczą" oczywiście po holendersku. Zero chińskich naklejek ect.
Werso

Postprzez skazi » 25 kwi 2016, o 21:26

Skoro są naklejki YANWEN, to chyba oczywiste że przesyłka z Chin, a że przez Holandię, większość Chińczyków tak robi.
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 67
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Postprzez fake4r » 25 kwi 2016, o 21:28

Wysyłka z Chin pocztą holenderską, a nie z Holandii. Yanwen jest chiński. Tak już dla całkowitej pewności podaj gdzie kupowałeś i jaki rodzaj przesyłki wybrałeś to rozwieje wszystkie wątpliwości i zamkniemy temat.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Werso » 25 kwi 2016, o 23:22

Aha myślałem że to holenderska firma. Zakup na alli, wysyłka free shipping.
Werso

Postprzez blue_voyager » 25 kwi 2016, o 23:34

Zakup na Ali od holenderskiej firmy...Tego jeszcze nie było.
Kupiłeś w Chinach, zatrzymali na cle, wszystko zgodnie z prawem. Poczytaj FAQ,
Zamykam.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI