• Reklama

Koszty wysyłki z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Koszty wysyłki z Chin

Postprzez Grech » 16 sie 2013, o 10:49

Czy ktoś wie ile kosztuje wysłanie zwykłej paczki z Chin? Bo tak się zastanawiam jak to jest. Gdzieś czytałem że ktoś odsyłał telefon do Chin i zapłacił za paczkę coś ok. 20 zł czyli tak 5-6 $. Tymczasem chińczycy sprzedają jakieś drobiazgi za 2$ i dają do tego darmową wysyłkę. To u nas na Allegro kupując coś za 6 zł trzeba na przesyłkę doliczyć z 8-10 zł. A to tylko transport po Polsce. Chińczyk wysyła towar wart tyle samo za darmo i to jeszcze samolotem. Jak to możliwe że to im się opłaca? :)
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Reklama

Re: Koszty wysyłki z Chin

Postprzez and79 » 16 sie 2013, o 10:57

Ile kosztuje to nie wiem. Ja kiedyś na próbę kupiłem kolczyki za 0,89$ z darmowa wysyłką. Podali mi nr do śledzenia, a póżniej napisali ,że nie wyślą tego przesykłą poleconą, bo to za mała wartość zakupu, a koszt takiej wysyłki to 3 $ i wysłali listem zwykłym. Przesyłka doszła w ok. 2 tygodnie.
and79

Pochwały: 2

Postprzez marx » 16 sie 2013, o 15:01

towary za 3 dolary normalnie dochodzą z chin, stawki pocztowe są zawsze dopasowane do lokalnego rynku
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez LukC » 16 sie 2013, o 15:21

Nawet tańsze dochodzą bo kupiłem 2 antenki wifi za $1.89 z przesyłką :lol:
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10