• Reklama

Koszt wysyłki po naprawie gwarancyjnej.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Koszt wysyłki po naprawie gwarancyjnej.

Postprzez kuba-s18 » 1 lut 2015, o 14:59

Witajcie, potrzebuje pomocy.
Kupiłem Jiayu G2F u tego sprzedawcy:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6144 ... 4416423930
Telefon po kilku miesiącach się zepsuł ( problem opisywałem też na tym forum ale to nie istotne) napisałem do Chińczyka wysłałem telefon na gwarancje. Po jakimś czasie napisałem do niego co z moim telefonem i dostałem taką odpowiedź:
" HI, the phone fixed, pls pay 8usd shipping fee, we will send out to you soon. Pls make the payment at this link:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 04635.html"

Myślicie, że mam mu wysłać te pieniądze czy telefon już przepadł i próbuje dalej naciągać? To normalna praktyka z ich strony?
kuba-s18

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Koszt wysyłki po naprawie gwarancyjnej.

Postprzez Quis » 1 lut 2015, o 15:06

Normalna praktyka, wyślij hajs i tyle.

Zjedź na sam dół oferty z telefonem, masz tam w warunkach gwarancji: "All shipping costs should be paid by customers".
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez kuba-s18 » 1 lut 2015, o 15:40

Wielkie dzięki uspokoiłeś mnie ;d
kuba-s18

Telefon:: nokia

Postprzez blue_voyager » 1 lut 2015, o 15:47

Nie powiedziałbym , że to obowiązująca praktyka. Co prawda tylko raz wysyłałem sprzęt na gwarancji, ale sprzedawca odesłał go na swój koszt, oczywiście ja płaciłem za wysyłkę do Chin.
Wszystko zależy od sprzedawcy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez Quis » 1 lut 2015, o 15:50

No zależy gdzie się kupiło dany telefon. Tutaj wyraźnie sprzedawca napisał w warunkach gwarancji kto płaci za wysyłkę.
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez Mimozo » 3 lut 2015, o 13:42

A co zrobić w przypadku, gdy sprzedawca chce całość kosztów gwarancyjnych przerzucić na mnie?
Mimozo

Telefon:: JY G4s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI