• Reklama

konsekwencje nie odebrania paczki z naliczonym vat-em

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: konsekwencje nie odebrania paczki z naliczonym vat-em

Postprzez filozof71 » niedziela, 16 października 2016, 02:41

marcoos1 napisał(a):Od dawna. Na pewno jak zamawiałeś to już obowiązywały te przepisy

Ja też coś zamwiałem,a le chyba nie o mnie Ci chodziło :-)
pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Reklama

Postprzez basswitek » niedziela, 16 października 2016, 03:02

Mi raz przyszło zawiadomienie z UC o wysłanie dokumentów w sprawie telefonu, rzeczywista wartość była 23$ i tyle opisane na paczce (paczka z Gearbest, zwykła poczta). Po wysłaniu dokumentów po kilku dniach zwolnili paczkę i przyszła bez naliczonego vatu. Z tego co czytałem to podobno do 23 czy 24 euro (lub równowartość) nie naliczają vatu, więc w tej chwili przy obecnych kursach GBP jak płaciłeś 18,5gbp (waluta ze screena) to mieścisz się w tym limicie. Gdyby sklep wpisał wartość 18,5gbp to byłoby to poniżej 23/24 euro i ewentualnie brak podstaw do naliczenia vatu i całej tej odprawy, jak wpisali 31$ to już lekko ponad i kurierowi na rękę takie zgolenie klienta. Argument dla Paypal jakiś jest, a ponieważ patrząc z perspektywy sprzedającego, ich decyzje w sporach na korzyść kupującego ocierają się o kryminał, to wg mnie masz dużą szansę odzyskać całą kwotę ;-)
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez pete67 » poniedziałek, 14 listopada 2016, 23:56

basswitek napisał(a):Mi raz przyszło zawiadomienie z UC o wysłanie dokumentów w sprawie telefonu, rzeczywista wartość była 23$ i tyle opisane na paczce (paczka z Gearbest, zwykła poczta). Po wysłaniu dokumentów po kilku dniach zwolnili paczkę i przyszła bez naliczonego vatu. Z tego co czytałem to podobno do 23 czy 24 euro (lub równowartość) nie naliczają vatu, więc w tej chwili przy obecnych kursach GBP jak płaciłeś 18,5gbp (waluta ze screena) to mieścisz się w tym limicie. Gdyby sklep wpisał wartość 18,5gbp to byłoby to poniżej 23/24 euro i ewentualnie brak podstaw do naliczenia vatu i całej tej odprawy, jak wpisali 31$ to już lekko ponad i kurierowi na rękę takie zgolenie klienta. Argument dla Paypal jakiś jest, a ponieważ patrząc z perspektywy sprzedającego, ich decyzje w sporach na korzyść kupującego ocierają się o kryminał, to wg mnie masz dużą szansę odzyskać całą kwotę ;-)

po prostu celnikowi się nie chciałl mieszać. i to tyle.
gdyby sie nie opierdzielali to byś ten VAT zapłacił i tyle
clorox napisał(a):Ustawa o podatku VAT

I tyle w temacie. Mogą naliczyć VAT i od mniejszej wartości. Z czegoś 500+ trzeba finansować...

strasznie głupie stwierdzenie.
Wcześniej nie naliczali VAT od małych kwot?
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez ar2rc » wtorek, 22 listopada 2016, 14:46

Napiszę jak zakończyła się moja przygoda... ups po miesiącu przysłał znowu paczkę i jej nie odebrałem. Po około 2 tygodniach w wyszukiwarce ups pisze że paczka oddana do oddziału przesyłek znalezionych ups.(szukałem w internecie ale nie znalazłem takiego oddziału) Zdziwiłem się że nie odesłali do sklepu, bo chyba tak powinno być. Napisałem do sklepu że przesyłki nie odebrałem i czy jest możliwy zwrot pieniędzy. W odpowiedzi dostałem że zwrócą mi wyjątkowo 80% wartości ponieważ jestem nowym klientem i mogłem nie zrozumieć typu wysyłki. Także jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy. Oczywiście brawo dla sklepu za takie podejście. Niestety z ups nie jestem zadowolony, bo te paczki zostawiają sobie ?!
Proszę też o niekomentowanie tego wpisu takim tekstem " ciesz się że ci się udało "
ar2rc
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez KarlosW » wtorek, 22 listopada 2016, 15:19

Bardzo mnie cieszy jak ktoś wraca ze swoim problemem i go wyjaśnia/zakańcza.
Zazwyczaj jest: mam problem.. I znika.

Gratuluję tych 80%.

By THL W200
KarlosW
VIP

Pochwały: 24

Postprzez wacie72 » wtorek, 22 listopada 2016, 18:08

ar2rc będziesz się cieszył dopiero wtedy gdy pieniążki wrócą na twoje konto. Do tego czasu nic nie jest pewne :)
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 33

Postprzez ar2rc » środa, 23 listopada 2016, 18:16

wczoraj wpłyneły na konto wiec ok sklep
ar2rc
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez clorox » środa, 23 listopada 2016, 18:21

pete67 napisał(a):
clorox napisał(a):Ustawa o podatku VAT

I tyle w temacie. Mogą naliczyć VAT i od mniejszej wartości. Z czegoś 500+ trzeba finansować...

strasznie głupie stwierdzenie.
Wcześniej nie naliczali VAT od małych kwot?

Wyobraź sobie, że niby przepisy się nie zmieniły, a po "dobrej zmianie" coraz więcej przesyłek z małymi kwotami wpada na VAT. Wystarczy poczytać tu na forum. Cytując klasyka: "Przypadek? ...nie sądzę."
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 36

Postprzez marcoos1 » środa, 23 listopada 2016, 18:30

Żaden przypadek. Przecież oficjalnie deklarują, że chcą uszczelnić system podatkowy i zwiększyć ściągalność podatków. VAT to podatek, więc jak można ściągać więcej niż mniej to tak robią.
marcoos1
VIP

Pochwały: 39

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI