• Reklama

konsekwencje nie odebrania paczki z naliczonym vat-em

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: konsekwencje nie odebrania paczki z naliczonym vat-em

Postprzez clorox » wtorek, 11 października 2016, 23:26

Tyle, że Poczta Polska liczy sobie grosze za obsługę celną w porównaniu do firm kurierskich...
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Reklama

Postprzez ar2rc » środa, 12 października 2016, 10:41

I tu jest pies pogrzebany. 82 zł za obslugę celną, a 30 pare zł vat także bajbaj..opasko. Sprubuje coś wywalczyć przez paypal. Wybrałem pocztę przyspieszoną bo była najtańsza. Szukam na ich stronie i nic nie pisze że poczta przyspieszona to ups

http://www.lightinthebox.com/pl/inteligentna-bransoletkawodoszczelny-rejestrator-aktywnosci-fizycznej-pulsometr-znajdz-moje-urzadzenie-spalone-kalorie-dlugi_p5064470.html?

jak kupowałem pisało poczta przyspieszona teraz pisze przesyłka ekspresowa. także na 100 % to zmienili
Ostatnio edytowano środa, 12 października 2016, 13:23 przez ar2rc, łącznie edytowano 1 raz
ar2rc
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez marcoos1 » środa, 12 października 2016, 13:15

daj tego linka do aukcji
marcoos1
VIP

Pochwały: 40

Postprzez ar2rc » środa, 12 października 2016, 13:38

ar2rc
AKTYWNY

Postprzez robot » środa, 12 października 2016, 13:51

no to w paypalu gowno wywalczysz, wiadomo ze 5-8 dni nie idzie zwykla przesylka tylko kurierska . wybrales tansze ..ale jednak drozsze ... nie ma o czym gadac , tylko twoja wina
robot
AKTYWNY

Ostrzeżenia: 4

Postprzez ar2rc » środa, 12 października 2016, 14:11

No zmyliła mnie ta poczta przyspieszona... Teraz jak pisze przesyłka expresowa to wiem że chodzi o kuriera. No nic zobaczymy co na to sklep i paypal. Na paczce zwiększona wartość towaru do 32 $ (dałem 23 $)I OD TEJ SUMY OBLICZONY VAT. Może to pomoże w reklamacji. Przynajmniej zabulą za przesyłkę zwrotną. Tyle na temat. Nie polecam tego sklepu a to z powodu braku konkretnej informacji jakim transportem będzie wysłana. A z chin też przesyłki szły (KIEDYŚ) 7-10 dni pocztą.
ar2rc
AKTYWNY

Postprzez marcoos1 » środa, 12 października 2016, 14:20

Wszystko jest opisane.
W FAQ masz wyjaśnienie metod wysyłki.
Wybrałeś:
Global Postal Expedited 5 - 8 : EMS or other specialized global e-commerce shipping couriers
Czyli jest informacja, że to kurier.
marcoos1
VIP

Postprzez filozof71 » środa, 12 października 2016, 16:01

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A dlaczego o sklepie? Jak ktoś nie umie kupować, nie doczyta regulaminu to dlaczego winić sklep? Nie spotkałem się ze sklepem, gdzie przy składaniu zamówienia nie można wybrać sposobu przesyłki. No jeśli ten sklep tego nie ma to może, ale musiałbym zobaczyc żeby uwuerzyć :-)

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez marcoos1 » środa, 12 października 2016, 16:22

Sklep ma 5 sposobów wysyłki. ar2rc wybrał jedną z nich, ale nie doczytał, że to kurier (a informacja o tym jest).
Wysłali tak jak chciał. A teraz obwinia sklep.
marcoos1
VIP

Postprzez ar2rc » środa, 12 października 2016, 16:43

to nie tak do końca... moja wina ok, ale że sklep na deklaracji wpisał zawyżoną wartość to też nie ok. w dniu zakupu opaska kosztowała w przeliczeniu 27,1$(bez odliczenia rabatu a w deklaracji wpisali 31,45$. to chyba nie ok prawda ? naraził mnie na wyższą opłatę chociaż nie zapłaciłem 31,45 tylko 22,70$. i prośba o nie atakowanie mnie, uważam że i tak zostałem lekko pokrzywdzony choćby tą deklaracją. Może i sklep uczciwy ale zawyżać ceny to nie mieli prawa

widzę że jest opcja zwrotu towaru.. może to pomoże, ktoś już to przerabiał ?
ar2rc
AKTYWNY

Postprzez marcoos1 » środa, 12 października 2016, 17:25

Zawyżona deklaracja nie jest ok.
Nikt cię nie atakuje. Jedyną osobą atakującą jesteś ty.
Z informacji jakie są teraz dostępne (inaczej to wyglądało na początku wątku) to możesz się starać o refund ~8zł (różnica w VAT za ~9$ o które zawyżyli deklarację). Oczywiście tylko jeśli zapłacisz VAT i odbierzesz przesyłkę.

Zwrot towaru chyba polega na tym, że najpierw odbierasz towar a później wypełniasz formularz co jest nie tak z paczką.
marcoos1
VIP

Postprzez KarlosW » środa, 12 października 2016, 17:32

On ma zapomnieć..
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI