• Reklama

Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez kaol » 29 sie 2015, o 15:55

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Tutaj nie chodzi o fakt, że nie stać mnie na oryginał, a o działanie które jest praktycznie identyczne czy to zamiennik czy oryginał.

Tak samo jak ludzie kupują podrobione ciuchy nie dlatego, że chcą dobry powar tylko chcą znaczek więc za ten znaczek płacą sobie 2 razy taniej niż kupując oryginał.

Chcąc kupić końcówkę i wiem, że oryginał jest droższy o połowę, a różnicy nie widzę to z jakiego powodu mam kupować to droższe? Dlatego, że jest oryginalne?
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
Avatar użytkownika
kaol
AKTYWNY
 
Posty: 265
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:11
Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Reklama

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez szymi » 29 sie 2015, o 16:25

kaol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Tutaj nie chodzi o fakt, że nie stać mnie na oryginał, a o działanie które jest praktycznie identyczne czy to zamiennik czy oryginał.


bzdura, rozmawiamy teraz o czymś co wkładasz do buzi i główne znaczenie ma z czego i w jakich warunkach zostało zrobione, a że działa tak jak oryginał... trudno żeby inaczej działało jeżeli to podróbka i ma działać z danym modelem...
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez G P » 29 sie 2015, o 16:48

Informacyjnie mleko w Chinach było zatrute melaminą, a nie żadnymi dioksynami. I nie pochodziła ona z opakowania tylko była dosypywana bo oszukiwała czujniki badające ilość białka... A co do końcówek 'niefirmowych' to ich największym problemem jest jakość, niektóre padają po pierwszym użyciu.
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez Flyagaric » 29 sie 2015, o 17:02

Faktycznie - sprawdziłem i o melaminę chodziło. Natomiast dioksynami były zatrute opakowania używane przez przemysł spożywczy. Tym samym, znając podejście małych manufaktur (ba - z mlekiem problemy mieli duzi producenci) do kontroli jakości, czy też martwienia się pochodzeniem ich surowców - nie odważyłbym się.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez wacie72 » 29 sie 2015, o 17:34

Jest wiele rzeczy i przedmiotów które wkładamy do buzi i nie martwimy się ich składem chemicznym. Zwykłe piwo które pijemy litrami przechowywane w puszkach podobno "łapie" z nich coś szkodliwego . Czy się nad tym zastanawiamy pijąc piwo ? NIE.

Padło pytanie czy warto kupować podrobione końcówki ?
Jest ryzyko że rozlecą się po pierwszym użyciu i kasa w błoto. Ale takie samo jest ryzyko kupując w chinach telefon , buty czy cokolwiek innego .
Jeżeli kupujący chce zaryzykować to wyda kilka złotych na końcówki i sam się przekona ile są warte.
Moim zdaniem te kilka złotych można zaryzykować ,ja jednak polecam oryginały ,od lat mnie nie zawiodły,a o podróbkach czytałem wiele negatywnych opinii.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez Flyagaric » 29 sie 2015, o 17:47

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jakie podobno? Jakby tak było, to by nie było piwa w puszkach. Wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele. Zjawisko utleniania się metalu (chyba nikiel) po otwarciu puszki dalej dotyczy dalej niektórych puszkowanych produktów, dlatego nie należy ich w nich trzymać. Większość producentów puszek, a już wszyscy od piwa, pokrywają je cienką warstewką ochronną, żeby się to nie działo. Puszki niepowlekane można łatwo rozpoznać i dotyczy to taniego groszku, lub owoców w puszce, a nie piwa. W dodatku, wyzwalające się tlenki są szkodliwe, ale nie osiągają takich stężeń jak melanina w chińskim mleku, ani nie są tak silnie trujące.
Jak kto lubi ryzyko tego rodzaju, to ok, nie musi sobie szukać usprawiedliwień, ale wart wspominać, by inni mieli też tą świadomość.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez wacie72 » 29 sie 2015, o 18:44

Flyagaric , to już jest Twój kolejny post w tym temacie który nic nie wnosi do tematu.
Co obchodzi autora postu mleko czy groszek ?
On się pyta o wytrzymałość i opłacalność zakupu podrabianych końcówek.
A Tobie gratuluje życia w sterylnym środowisku , no chyba że męczy Cię cały ten syf w jedzeniu i jak Stachursky odżywiasz się promieniami słońca ;)

Pozdrawiam Cię serdecznie , to taki żart :)
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez ded » 30 sie 2015, o 09:01

My z zona tyramy te z allegro co kolega doradził i jakościowo jak oryginal. Na pewno zamowie drugi raz.

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
ded
 
Posty: 81
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 21:47
Pochwały: 3
Telefon:: Moto G

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez Flyagaric » 30 sie 2015, o 16:12

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Brak mi słów.
Jak to nic nie wnosi? Są to przedmioty, którymi utrzymujesz higienę jamy ustnej, o kompletnie nie potwierdzonej jakości i nieznanym składzie!
Pytanie o ich jakość jak najbardziej dotyczy też bezpieczeństwa ich użycia. I co ma kwestia 'sterylnego życia', do potwierdzonych wypadków zatruwania produktów z tworzyw sztucznych przez chińskie manufaktury - a wiemy tylko o tych odkrytych u nas W UE. To są produkty kompletnie nieznanego pochodzenia i wytwarzane wręcz na folwarkach. Nikt nie kontroluje bezpieczeństwa ich użycia, ani jakości materiałów!
Wasza wola i wasze zdrowie, ale pewne sprawy muszą być jasne: kupujecie produkty nieznanego pochodzenia i jakości i używacie ich w waszych ustach - to ma być jasne dla następnych potencjalnych użytkowników.

Żal czytać, jak na forum dziesiątki razy pojawiają się ostrzeżenia o potencjalnie wysokich dawkach promieniowania serwowanych przez np. K3 Note, a zupełnie niektórym wisi kwestia bezpieczeństwa używania czegoś co wpychają sobie - za przeproszeniem - w paszczę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez Boomszakalaka » 30 sie 2015, o 16:45

Każdy ma prawo pchać sobie w paszczę co chce, nie jest to chyba forum o zdrowiu, tylko forum o kupowaniu z chin. Czasem na allegro można znaleźć dobre, wysokiej jakości zamienniki które w większości i tak są z Chin. Może akurat ktoś zaryzykował, może okazało się że było warto i poleci. A może jest to bezsensowne bo tragicznej jakości powiedzmy i ktoś doradzi coś innego. Proste, po to chyba ten temat.

Żeby jednak nie było offtopu (którego w tym temacie i tak zdecydowanie za wiele), z mojej strony również polecę te z allegro, niemieckie. Zapakowane w oryginalny blister firmy ORAL-B, kosztują jakieś 30-35zł za 3-4 końcówki a ich jakość jest bardzo dobra. Od oryginalnych jeszcze dołączonych jako bonus do szczoteczki nie różnią się wcale.
Boomszakalaka
AKTYWNY
 
Posty: 299
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 19:05
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 15

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez Flyagaric » 30 sie 2015, o 21:56

TytusQ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie tak napisałem - niczego ci nie zabraniam. Twoja kasa i twoje zdrowie - bez ryzyka nie ma zabawy :/
Jednak stawiam sprawę jasno, żeby ci co im to robi różnicę się zastanowili.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Końcówki do szczoteczek Oral B- jak z jakością?

Postprzez Boomszakalaka » 30 sie 2015, o 23:07

Okej, tylko po prostu odchodzimy mocno od tematu. Pytanie jest o jakość, a nie o to w jakich warunkach to chińczyk produkował i czy miał w tym momencie rękawiczki, maseczkę i przy tym przestrzegał ogólnych norm BHP. Swoją drogą nie wiem skąd przekonanie, że akurat ich nikt nie kontroluje i są wytwarzane na folwarkach czy tam w brudnych fabrykach. Tak jakby u nas wszystko było robione z dbaniem o higienę...

Ale to jak mówię nie na takie rozważania temat, nie na to ogólnie tu miejsce. Osobiście takich końcówek z Chin nie kupowałem, natomiast bałbym się raczej o to, że ich trwałość wytrzyma ze 2 mycia niż to, że mi to chińczyk brudnymi łapami macał.

I ktoś się już na temat wypowiadał potwierdzając przy okazji moje przypuszczenia, że to rzeczywiście nie warte pieniędzy bo się rozsypują po pierwszym użyciu. W zamian kilku użytkowników poleciło inne sprawdzone końcówki.

Padło pytanie - padły odpowiedzi - temat wyczerpany. Jak ktoś będzie czegoś w przyszłości szukał to znajdzie opinie i może dzięki temu uniknie trochę straconych ewentualnie pieniędzy. O to przecież chodzi.
Boomszakalaka
AKTYWNY
 
Posty: 299
Dołączył(a): 3 cze 2012, o 19:05
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości