• Reklama

Kobieta prosi o pomoc w wybraniu smartfona

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kobieta prosi o pomoc w wybraniu smartfona

Postprzez Truflada » 6 lip 2014, o 12:19

Witam wszystkich :) Od dłuższego czasu poszukuję smartfona, który obsłuży dwie karty SIM w tym Aero2, nie będzie za drogi, ale wydajny i porządnie wykonany.
Po dłuższych porównaniach zastanawiam się nad dwoma: ASUS Zenfone 5 i LENOVO A850+.

I mam problem, który wybrać :?: .
Lenovo ma 8-rdzeniowy procesor i 1GB RAM, natomiast Zenfone 5 2-rdzeniowy procesor Intela i 2GB RAM. Który jest Waszym zdaniem bardziej wydajny?
Bardzo dużo korzystam z Internetu, Youtube, TVN Player, Blogger, Instagram etc... Do tego chciałabym nie mieć problemu z bardziej wymagającymi grami.
Przydałby się neizły aparat, i wyświetlacz, a także dioda sygnalizująca nieodebrane połączenia, której nieco brakuje mi przy mojej starej L7.

Chciałabym również, żeby telefon po odebraniu (planuję zamówić na allegro od osoby wysyłającej z Polski), był gotowy do użytku bez konieczności wgrywania polskiego oprogramowania - po prostu się na tym nie znam, mogłabym coś spierniczyć, szkoda kasy i telefonu.

Mam dystans do pozostal;ych chińskich marek, których nazw nigdy nie słyszałam.

Jeśli chodzi o cenę, to max 850zł, widomo, im niższa cena, tym lepiej.

Pomożecie mi dokonać właściwego wyboru? :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Truflada

Telefon:: LG L7

Reklama

Re: Kobieta prosi o pomoc w wybraniu smartfona

Postprzez ebola1972 » 6 lip 2014, o 12:35

To kup od kogos z forum to ci wszystko zaktualizuje i poustawia. W dziale gielda spokojnie cos znajdziesz.
Ja bym do listy dopisal Jiayu G4S , ewentualnie Huawei Honor 3C.
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Maltis » 6 lip 2014, o 13:20

Asus Zenfone byłby wporządku wg mnie. Napewno wiekszą wygodę urzytkowania da Ci posiadanie 2GB pamięci RAM i telefonu z taką ilością pamięci bym szukał. 8 rdzeni? no fajnie ale nie m co szaleć na tym punkcie. Dwa rdzenie intela albo 4 quallcoma zdają egzamin wyśmienicie.

Nie wiem czemu chcesz kupić telefon z allegro. Chodzi Ci o delikatnie używany? bo nowke z Polski bardzo ciężko dostać. Juz prędzej na forumowym bazarku. A cała reszta telefonow z allegro to tylko usługa zamowienia telefonu od chińczyka - wiesz o tym mam nadzieję.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez marx » 6 lip 2014, o 13:35

ładnym telefonem który spełni twoje oczekiwania jest Lenovo S650, a kosztuje ok 420 zł z przesyłka z chin, język polski jest, możesz od razu użytkować
tak wygląda w realu http://www.youtube.com/watch?v=eXIUvBLN3wA#t=40
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez ebola1972 » 6 lip 2014, o 14:11

Przy używaniu internetu i wielu odpalonych aplikacjach 2Giga ramu bedzie praktyczniejsze.
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Truflada » 6 lip 2014, o 14:29

Bardzo dziękuję za szybki odzew :) Planuję zakup z allegro, ponieważ obawiam się sprowadzania telefonu z Chin, całej transakcji i ewentualnych kłopotów. Mam wrażenie, że pech mnie prześladuje, więc wolę nie ryzykować, nawet ponosząc przez to nieco wyższe koszty... Sąsprzedawcy oferujący serwis na miejscu, nie wiem jak w praktyce to wygląda, ale to mnie również przekonuje.

Szczególnie dziękuję za wytłumaczenie mi kwestii procesorów :) Myślę, że pod koniec lipca zdecyduję się na Zenfona 5 :),
aczkolwiek chętnie poznam bliżej smartfony z 4 -rdzeniami Quallcomma :)
Truflada

Postprzez Robbo » 6 lip 2014, o 14:56

Xiaomi Redmi 1s
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: Odp: Kobieta prosi o pomoc w wybraniu smartfona

Postprzez swiezak82 » 6 lip 2014, o 15:00

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Telefon może i ładny ale chyba nie spełnia wymagań (aero2)
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez kaol » 6 lip 2014, o 16:12

Truflada napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trochę kupowałem i na allegro i na aliexpress i powiem, że zakupy (jak dla mnie) na aliexpress są bezpieczniejsze.

Na allegro zostaniesz oszukany i nikt za to nie bierze odpowiedzialności (zgłosisz na policję? nawet jak znajdą osobę która Ci nie wysłała towaru kasy nie odzyskasz, wiem bo sam zostałem oszukany i kasy nie mam)

Mówisz o tym, że masz pecha ale pech to max zapłata VAT(23%) co i tak wyjdzie taniej niż kupno na allegro bo ceny to zazwyczaj VAT+(sprzedawcy widzimisię) no i trzeba też brać pod uwagę, że jednak telefon jest zazwyczaj używany

Jak nie wiesz co i jak popytaj na forum jestem pewny, że Ci sporo osób pomoże i pokieruję by udowodnić, że zakupy od Chińczyków jest prostsze niż na alledrogo ;)

A co do serwisu to jak wiadomo tylko na aukcji, a jak przyjdzie co do czego to co wyślesz telefon do obcej osoby by Ci naprawiła?

A gwarancję z Chin masz bo już kilka tematów na forum było i ludzie opisują jak to wygląda (chociaż jest to dość długoterminowe ale naprawiają)
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez ddr » 6 lip 2014, o 16:21

Na alledrogo nawet firmy oszukują a alledrogo ma to w głębokiej dupie. 1gb styka jeśli nie ma miui. Tylko na rr 1s trzeba się bawić w tweaki

Wysłane z mojego HM 1SW
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Truflada » 9 lip 2014, o 21:36

Chciałam podziękować wszystkim za pomoc, dzięki Wam wybrałam i zamówiłam Zenfona 5 :-)

Temat można zamknąć :)
Truflada

Powrót do Jaki telefon kupić ?