• Reklama

Klon Samsu^g S6? Czy klon może być tak dobry jak koreańczyk?

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Klon Samsu^g S6? Czy klon może być tak dobry jak koreańczyk?

Postprzez ra-vau » czwartek, 9 kwietnia 2015, 23:12

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku znani producenci z chin, trudniący się jakże znanym nam wszystkim fachem 'inspirowania' się innymi produktami, przygotowują dla osób uboższych, alternatywę w postaci klonów, które mają przypominać najnowszego flagowca, koreańskiego producenta. Samsung S6 trafi do naszych rąk już niedługo, sam gigant na naszym forum, to raczej temat tabu, zresztą, większość użytkowników posiadających już sprzęt firm pokroju Xiaomi, OPO, czy ZTE, zdaje sobie sprawę, że w przypadku znanej marki, płacimy znaczną sumę za logo, które nie zawsze było gwarantem tego, że w parze z jakością nie szła adekwatna cena (nie przez przypadek do modelu S3 przylgneła opinia mydelniczki... ;) )

Obrazek

Sama tematyka klonów, replik, czy jak kto woli... różnie nazywanych produktów które głównie mają wizualnie przypominać oryginalny produkt, przewija się na forum nie rzadko. W większości przypadków sprzęt taki jest odradzany, z powodu kiepskiej jakości wykonania, braku wsparcia, awaryjności, czy nawet mnogości producentów, ... kupując podróbkę, nie mamy pewności czy nie wchodzimy w posiadanie 'podróbki podróbki', jakkolwiek kuriozalnie by to nie brzmiało...

Jednak, wracając do sedna tematu, trzech dużych graczy, pokazuje swoje produkty które można już zamawiać i w momencie debiutu robić 'wrażenie na otoczeniu, w związku z posiadaniem flagowca w swych dłoniach'.

NO. 1 S8 (MT6572 Lite, MT6582 Legend, MT6592 Spark)
GooPhone S6 (MT6572 Lite / MT6582 Elite, MT6592 Pro)
HDC Halaxys S6 (SOC jak NO.1)

Dla mnie, najbardziej godnym zainteresowania (GooPhone Pro pewnie bedzie lepszy, ale spodziewać się można ceny dużo większej niż 200$) na chwilę obecną jest No.1 S8, ponieważ pojawiają się na niego romy, jest krąg zainteresowanych na znanych forach, którzy potrafią upichcić coś ciekawego ;) - a przedewszystkim można się spodziewać akceptowalnej jakości, a zarazem w przypadku modelu SPARK który dopiero pojawi się w ofercie, mamy do czynienia z całkiem dobrą specyfikacją (pomijając ekran 96@540 i baterię 1800mAh :P ):

MTK6592 Octa Core Clocked at 1.7GHz
1 gb ram, 8 gb rom
8mpx/3mpx

Po cichu liczyłem, że tym razem producenci uraczą nas nowymi 64bit jednostkami i doczekamy się LTE i pasma wcdma 900, ale niestety... chyba jeszcze nie pora... :lol:

To pierwszy raz, gdy pozwalam sobie na sklecenie coś z własnymi przemyśleniami, zapraszam do dyskusji, chętnie poznam wasze zdanie na temat "klonów", a przede wszystkim omawianych egzemplarzy.

linki:
http://www.hdc-mobile.com/index.php?rou ... duct_id=82
http://www.no1phone.net/100019
http://www.goophoneshops.com/100003
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Reklama

Re: Klon Samsu^g S6? Czy klon może być tak dobry jak koreańc

Postprzez Caminero » czwartek, 9 kwietnia 2015, 23:24

ja stanowczo mowie NIE.... szkoda kasy na te wiowe/zacne klony
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez shayk » czwartek, 9 kwietnia 2015, 23:29

Klony 1:1 są daleko... i jeszcze dalej za oryginałami. Więc się nie opłaca, trzeba coś szukać w podobiznach, lub brać coś od topowych firm.
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez secretsanta » piątek, 10 kwietnia 2015, 00:11

Prawda, koledzy dobrze prawicie, smartfon może być podobny do "czegoś tam markowego i drogiego" ale to jakość wykonania i podzespoły są najważniejsze. Ale jeżeli producent skupia się tylko na wiernym skopiowaniu obudowy to ja dziękuję.
secretsanta
NewsMan

Pochwały: 20

Postprzez Alexypk » sobota, 11 kwietnia 2015, 23:33

krąk

Popraw proszę, bo aż razi. I jednak lepiej sobie klony odpuścić, a szukać czegoś normalnego, by przynajmniej mieć jakąś tam gwarancję jakości np. od Xiaomi.
Alexypk

Postprzez dominiss1990 » niedziela, 12 kwietnia 2015, 12:09

Wolę kupić dobrego oryginalnego chińczyka niż jakiegoś tandetnego klona. Lepiej mieć coś czego nie ma nikt inny :)
dominiss1990
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez leoxxx » niedziela, 12 kwietnia 2015, 19:22

dominiss1990 napisał(a):Wolę kupić dobrego oryginalnego chińczyka niż jakiegoś tandetnego klona. Lepiej mieć coś czego nie ma nikt inny :)

Mój Iocean cieszy się większą popularnością niż Iphon 6 :) wśród znajomych. Każdy jest zaskoczony, że za taką cenę można nabyć super smartfona. Chociaż, przy obecnym kursie dolara nie jest tak dobrze, lecz nadal opłacalnie.
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez szymon_rysiu » wtorek, 14 kwietnia 2015, 09:37

Nigdzie na youtube nie ma żadnego filmu z tymi klonami wieć bardziej to kogoś wymysł niż rzeczywista produkcja klona.
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez Maltis » wtorek, 14 kwietnia 2015, 10:35

Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez szymon_rysiu » czwartek, 16 kwietnia 2015, 15:02

Nie doprecyzował mojej wypowiedzi, chodziło mi o SGS6 EDGE! Że klony SGS 6 są to widziałem.
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez kukusiek » środa, 29 lipca 2015, 07:05

Ja posiadam od 1,5 roku goophone i5s i jestem zadowolony działa bez zarzutu, pewnie miałem szczęście ....
kukusiek

Postprzez zwierze » środa, 29 lipca 2015, 15:10

Mam klona s5. Rozdzielczość inna niż w opisie. Aparat słaby. Po ok roku użytkowania padł całkiem. Wgranie oprogramowania nie pomaga. Nie polecam. W podobnych pieniądzach można kupić 2 razy lepszy telefon.
zwierze

Pochwały: 1

Powrót do INNE MARKI