• Reklama

Klon S5 problemy z telefonem i chińczykiem - doradźcie coś.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Klon S5 problemy z telefonem i chińczykiem - doradźcie coś.

Postprzez Justa » 12 lip 2014, o 15:38

Witam.
Przepraszam, jeśli wątek już był, ale nie znalazłam go więc zakładam nowy.
Otóż, chciałam się poradzić bo Wy się pewnie znacie a ja nie.

Kupiłam klona Galaxy S5 na Aliexpres u sprzedawcy LemonLau. Telefon przyszedł, ale...
- na aukcji u gościa było oszukane zdjęcie z Benchmarka, odinstalowałam tego co był, zainstalowałam nowego i pokazywał inne wyniki. (Parametry typu RAM i procesor się zgadzają, więc to najmniejszy problem - ale jest to pewne oszustwo)
- ekran dotykowy jest jakby źle skalibrowany - wciskam "5" włącza się "9" itp, ciężko pisać lub wybierać nr.
- aplikacje typu asystent głosu, detektor oczu, czujnik zmierzchu nie działają. Są niby zainstalowane (widac ikonkę oka na górze wyświetlacza) ale nie działa nic.
- flesz w aparacie świeci, ale nie działa. To znaczy jak robiłam zdjęcie w nocy to się flesz zaświecił, ale zdjęcie wyszło czarne. Zainstalowałam więc latarkę i pojawił się komunikat, że nie mam flesza z tyłu.
- język polski jest w mniej więcej 50% - część jest nieprzetłumaczona, po angielsku.

Napisałam do chińczyka, ale on zbył moje uwagi i jedynie odpisał że języki nie zawsze są tłumaczone i że mogę zwrócić fona lub odda mi część pieniędzy, jeśli go zostawię.
Zaproponował 10$ :mrgreen:
Telefon kosztował 78euro, VAT 75 zł no i odesłanie pewnie też koło 70 dyszek.

Moglibyście poradzić, co robić? Jesteście doświadczeni a ja nie, to był mój pierwszy zakup na ali. Tzn kupowałam wcześniej jakieś małe pierdółki i nie było problemów.
Czy powinnam rozpocząć spór? Oddać telefon czy można go jakoś apgrejdować?

Jeszcze jedna sprawa: kupiłam w międzyczasie u tego chińczyka jeszcze jeden telefon na inny adres. Zapytałam go czy tez będzie taki lipny, ale nie odpisał nic, więc pewnie tak.
Czy jeśli go w ogóle nie odbiorę i zwrócą go do chińczyka, to odzyskam kasę z ali? czy chińczyk musi sam mi oddać? Szkoda mi go odbierać, płacić VAT i odsyłać. Wolałabym w ogóle nie odbierac, jeśli wiem że będzie taki sam.

Z góry dziękuję za pomoc i poradę. Justyna
Justa

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Klon S5 problemy z telefonem i chińczykiem - doradźcie c

Postprzez mrergie » 12 lip 2014, o 15:45

Nic się nie da zrobić niestety. A strach jest coś mieszać bo jak się uwali takie cudactwo to później graniczy z cudem znalezienie odpowiedniego oprogramowania aby jakoś to na nowo postawić.

Naprawdę szkoda że nie wpadłaś tutaj do nas na forum przed zakupem, myślę że odeszłabyś od pomysłu zakupu podróbki bardzo szybko ;-)
Najlepiej walcz o chociaż częściowy zwrot albo odeślij jeśli możesz dzięki temu odyskać więcej (wysyłka do Chin - 20zł). Później kup jakiegoś prawdziwego, markowego chinczyka :-)

Co to jest to coś co dodatkowo kupiłaś? Najlepiej jakbyś dała link do oferty.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez Justa » 12 lip 2014, o 15:55

To jest ten telefon, który kupiłam:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6126504770.html

Zanim przyszedł (niestety mądry polak po szkodzie), zamówiłam drugi taki sam dla kogoś znajomego i jest w drodze.

Nie spodziewałam się oczywiście cudów po tym telefonie, ale chciałam żeby przynajmniej dobrze działał :)

Macie może doświadczenia z procedurą zwrotu? Pakuję paczkę, wysyłam i chińczyk musi oddać kasę?
Zostało mi 16 dni ochrony transakcji przez Alibabę, czy jak sie skończy ochrona to odzyskam pieniądze jeśli odeślę telefon?
Kasa jest póki co u Ali, nie u Chińczyka bo nie potwierdziłam odbioru paczki jeszcze.
Justa

Postprzez mrergie » 12 lip 2014, o 16:08

Podróbki już z założenia nie mają dobrze działać. Mają dobrze wyglądać żeby ktoś mój wrabiać znajomych ile to on kasiory włożył w ten sprzęt.

Powinno wystarczyć jeśli nie odbierzesz przesyłki, zawrócą do nadawcy a wtedy napiszesz o zwrot swoich €.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez basa » 12 lip 2014, o 18:14

Drugi telefon oczywiscie nie odbieraj iech wraca spowrotem potem otworz spor i powolaj sie w nim na swoj pierwszy zakup ze zostalas w nim oszukana Ali powinno zwrocic kase z automatu jak chinczyk tylko odbierze nieodebrana przesyłkę.

Co do pierwszego zakupu to możesz najpierw spróbować powalczyc o full refund bez odsyłania , czy zamówiony klon ma na telefonie loga Samsunga ? bo na zdjeciach ich nie ma,
Moze jednak sprobuj tez opcji z partial refund , olalbym juz te czujniki ze nie dzialaja i ten flesz w aparacie ktory i tak pewnie uzywalabys bardzo rzadko a samo doswietlenie w takich aparatch i tak nie jest zadawalajace. Najwazniejsze te sporbowac jednak skalibrowac jakos ten ekran tak by telefon dalo sie normalnie uzywac wtedy jakby sie udala kjalibracja - walczyc o jak najwiekszy refund - nie zgadzalbym sie na twoim miejscu na refund 10$ od chinczyka tylko powalczylbym o cos wiecej poprzez eskalacje na ali nawet naciagajac lekko dowody i wymienic jak najwiecej funkcji ktore nie dzialaja.

Opcja 3
Z odsyłką sprawa wyglada tak , napewno nie zmiescisz sie w 300g wiec odpada wysyłka za 19 zł , do 500g powinnaś się zmiescic wiec 29,30 poleconym piorytetowym wysylasz , zakladasz spor podajesz w sporze numer trackingowy odeslanego towaru jak chinol odbierze Ali powinno sporze przyznac ci refund o ile przeylka dojdzie w miare szybko , nie wiem jak dlugo mozna przeciagac taki spor.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez mlb » 12 lip 2014, o 18:44

Ze tez sie zgodzilas kupic telefon za tyle kasy u sprzedawcy , ktory ma tylko 4 komentarze ! Ja bym u takiego nawet majtek Kleina za 3$ nie kupil.

Napisz mu , ze zglaszasz do Ali sprawe, ze sprzedaje podrobki z logo Samsunga. Dodatkowo nie dziala wiele funkcji , a opis na Ali nie jest prawdziwy. Zobacz ile Ci zaproponuje zwrotu kasy bez odsylania fona.
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez Maltis » 12 lip 2014, o 19:07

Nie kupuj podrobek. Podrobki są dla świadomych ludzi.

Kupować trzeba umieć.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez Justa » 12 lip 2014, o 19:10

Dzięki za radę, tak zrobię.
Telefon oczywiście miał ukryte pod zdrapka logo Samsunga więc ewidentnie jest podróbką (akurat tego nie wiedziałam bo na zdjęciach faktycznie nie ma loga i się go tam nie spodziewałam).
Gościu póki co zamilkł jak mu napisałam że 10$ to zdecydowanie za mało.
Nie otworzyłam jeszcze sporu. A co do tych komentarzy to szczerze mówiąc jak przeglądałam inne aukcje to trafiałam na takich co to żadnych nie mieli i mi się wydawało że ten będzie w porządku.
Czy powinnam zatem otworzyć spór i w nim opisać wszystkie problemy i bezpośrednio do ali zgłosić prośbę o zwrot chociaż części kosztów?
Czy najpierw u chińczyka powalczyć o zwrot więcej niż 10$?
Justa

Postprzez mlb » 12 lip 2014, o 21:49

Pisz do chinczyka, ze chcesz zwotu przynajmniej 50$ . Nie wiem ile bys chciala, mozesz tez chciec wiecej. Spor juz teraz otwieraj, Ty nic na tym nie tracisz, a on zobaczy ze nie zartujesz . Napisz mu tez, ze zglosisz do Ali sprzedaz podrobek wklejajac kilka fotek otrzymanego towaru .

I na przyszlosc - nie kupuj u sprzedawcow z takim malym kontem komentarzy. Moze Ci nowi maja najnizsze ceny, ale gra nie warta swieczki . Znajdziesz sporo innych sprzedawcow oferujacych podobny towar o 5-10$ drozszy.
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez Maltis » 13 lip 2014, o 10:26

Jeju...
Tak to jest jak sie nie wie co sie kupuje. Ja bym Ci żadnych pieniedzy nie oddał na miejscu sprzedawcy. Kupujesz perfidną podróbę za 100$ i masz pretensje że nie działa jak S5.

No może za tego niedziałającego flasha bym ci te 10$ dał.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez basa » 13 lip 2014, o 16:25

Maltis troche wyrozumialosci , wszyscy jestesmy tylko ludzmi robimy bledy zwlaszcza przecierajac szlaki w pierwszych zakupach w chinach , forum jest po to by pomagac a nie hejtowac innych. I jeszcze stajesz po stronie chinczyka sprzedajacego wybrakowane produkty, jak bedziemy akceptowac takie rzeczy to na ali sie ich rozmnozy a taki chinczyk jak sie go nie ukróci na starcie to po swiadomych podrobkach s5 zacznie czujac sie bezkarny sprzedawac podrobki mniej swiadome np xiaomi , lenovo czy innych cenionych azjatyckich marek.

Justa zakladaj spor i nie czekaj zrob foty z logiem dorzuc do sporu wypisz jak najwiecej niedzialajacych rzeczy w opisie oraz niezgodnosc z opisem i zdjeciami aukcji z zakrytym logiem i na starcie zazadaj full refund i negocjuj az sie spotkacie w polowie jak nie to eskaluj a ali napewno uzna partial refund wiekszy niz marne 10 dolarow przy okazji chinczykowi dajac ostrzezenie czy moze nawet zamknac mu sklep. Niezaleznie od wyniku sporu na koniec wystaw negatywa ku przestrodze innym.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez filozof71 » 14 lip 2014, o 01:42

basa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie jest problemem jeśli aukcja jest opisana tak, że kupujący wie, że jest to podróbka. Problem jest kiepska jakość i znacznie oszukane parametry. Dziwne, że to HDC bo myślałem, że to w miarę "markowe" podróbki.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI