Klon iPhone 5 lub 5S lub 5C - pomocy!

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Klon iPhone 5 lub 5S lub 5C - pomocy!

Postprzez DoYouLikeCh3rry » niedziela, 10 listopada 2013, 19:13

Witam,

Czy mógłbym prosić o pomoc w wyborze chińskiego klona iPhona 5 / 5S / 5C ?
Zależy mi na tym by zawierał on na obudowie logo apple, miał na pokładzie androida z nakładką upodobniającego go do iOSa, obsługiwał polskie sieci i oczywiście by płynnie chodził.
Maksymalnie mogę wydać na niego 250$.
Co zaproponujecie?
DoYouLikeCh3rry

Reklama

{COUNT_CLICK}

Re: Klon iPhone 5 lub 5S lub 5C - pomocy!

Postprzez zriel » niedziela, 10 listopada 2013, 20:30

Nie ma takiego czegoś takiego, Klony iphone to tani crap który kupują ludzie którzy myśłą że będą bardziej "cool" z podróbką iphone. Niestety jest to sprzęt kiepskiej jakości(głównie goophone) który lubi się częto psuć. Chińczycy w tym przypadku się nie starają bo po co skoro zawsze znajdą się naiwniacy chcący zaszpanować logo iphone na których można zbić łatwą kasę? Troszkę lepiej jest z podróbkami Samsungów galaxy lub note oraz HTC. Jeśłi chodzi o obsługę polskich sieci to wszystkie ją mają(rozmowy przez GSM) ale 3G tylko w mieście(częstotliwość WCDMA 2100) poza miastem z racji braku wsparcia WWCDMA 900 3G brak. Co do nakładki upodabniającej do IOS - zapomnij, najbliższe co wyglądem przypomina (lekko ) IOS to MIUI ale MIUI to porządny system i nikt go na taki crap nie portuje. Poza tym nawet jak chińczyk wgra coś przypominającego iOS to będzie to kulało i będą problemy, kiepska jakość,duża awaryjność , brak płynności działania oraz brak wsparcia oprogramowania(aktualizacji systemu) to standard w podróbkach iPhone. Poza tym sprawa się szybko rypnie - wystarczy próba połączenia przez bluetooth z innym iPhone,iPadem (sprzęt apple łączy się przez bt tylko z innym sprzętem apple), brak typowego dla apple złącza komunikacyjnego(zamiast niego jest standardowe micro USB) czy też próba podłączenia u innej osoby posiadającej oryginalnego iphone podróbki do iTunes. A już zupełny obciach będzie jak ktoś poprosi żeby mu pokazać jak działa siri. Dodatkowo żadna podróbka najnowszego iPhone 5S nie posiada czytnika linii papilarnych - to za drogi gadżet żeby go do takiego szajsu ładować. Najłatwiej kupić podróbkę iPhone 5C, ale i one(bazujące na tandetnych Goophone) będą sprawiały problemy. Podsumowując : odpuść sobie. Poproś rodziców żeby Ci iPhone 4 lub 5(poprzednia generacja) w abonamencie wzięli, albo na raty poprzez payu na allegro. A jak nie ma takiej możliwości to weź coś porządnego Chińskiego - dziś chińskie marki nie mają się czego wstydzić.

Jedyne co przypomina iPhone(ale bez logo itp.) to Techdy Bear(na razie jest tylko przedsprzedaż) i w cenie ok 200 $ będzie nawet lepszy niż oryginalny iPhone 5C - Techdy na pokładzie ma mieć snapdragona 600 i 2 GB RAM. Także 5C może się przy nim chować.

Ale jak już bardzo chcesz to tu masz jedyne godne w miarę polecenia(chociaż zapomnij o wsparciu) podróbki i klony - tyle że przy swoich parametrach są warte realnie połowę swojej ceny :
http://www.aliexpress.com/item/Goophone ... 98577.html
http://www.aliexpress.com/item/3G-mobil ... 38220.html
http://www.aliexpress.com/item/Full-1-1 ... 25019.html

Pochwały przyznane za posta: 2
zriel
VIP

Pochwały: 31

Postprzez DoYouLikeCh3rry » niedziela, 10 listopada 2013, 20:47

zriel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wielkie dzięki za taką dokładną odpowiedź ale powiem Ci że słyszałem o Techdy Bear lecz jak to napisałeś nie wiadomo jeszcze kiedy wyjdzie także można czekać i czekać.
Po twojej wypowiedzi zdecydowałem się na klona 5C więc ten temat raczej będzie się odnosił teraz tylko do tego modelu.
Czy jest jakiś telefon ( klon iPhone 5C ) trochę lepszy parametrowo od tego co podałeś (chodzi o tego: http://www.aliexpress.com/item/3G-mobil ... 38220.html ) ?
Ponieważ ten co ty podałeś kosztuje 158$ a ja mam do dyspozycji 250$ więc myślę że znalazło by się coś lepszego, hm?
DoYouLikeCh3rry

Postprzez DoYouLikeCh3rry » niedziela, 10 listopada 2013, 22:27

Mogę liczyć na pomoc?
DoYouLikeCh3rry

Postprzez zriel » poniedziałek, 11 listopada 2013, 04:45

Nie ma -to co podałem jest najlepsze parametrowo, a większość klonów/podróbek ma jeszcze słabszy MT6515 na pokładzie. Tak jak pisałem klony/podróbki iphone to sprzęt słaby jakościowo i parametrami. Jedyne co możesz spróbować znaleźć to wersję z 1GB RAM. Są co prawda oferty gdzie sprzedawcy piszą że to quad core(albo nawet i 4 rdzeniowy mt6589) ale to ściema i na pokładzie wszędzie są 2 rdzeniowce.
zriel
VIP

Pochwały: 31

Postprzez michaelred » poniedziałek, 11 listopada 2013, 15:07

Nie no czlowieku za 250 $ to ty mozesz miec fona takiego ze ci z ajfonami beda sie wstydzic go wyciagac... a ty chcesz kupic slaba podrobke ktora i tak co bardziej rozgarniety przeciez w 5 sec rozkmini ze cos nie tak. Kup sobie lepiej cos takiego http://www.aliexpress.com/item/Pre-orde ... 78685.html z jakims fajnym futeralem i jeszcze ci kasy zostanie:P
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Utioz » poniedziałek, 11 listopada 2013, 15:16

Kup sobie ZOPO C2, Jiayu G4 czy Cubot T9.
Utioz
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez DoYouLikeCh3rry » poniedziałek, 11 listopada 2013, 16:02

Jestem zdecydowany na ZOPO C2, czy mogę prosić o jakieś opinie posiadaczów tego telefonu?
DoYouLikeCh3rry

Postprzez Utioz » poniedziałek, 11 listopada 2013, 18:09

Idź do działu ZOPO, ewentualnie video recenzje na YT.
Utioz
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez kubajanus25 » niedziela, 9 lutego 2014, 22:09

http://www.youtube.com/watch?v=CqrbZCweYuE

Ogarnijcie się ludzie!!
Te telefony są bardzo dobrej jakośći działają szybko .Mój kolega ma takiego już pół roku i nic się nie zawiesza

Jeszcze dużo osób mówi że to dla szpanu
Ja lubie ten wygląd ale lepszy jest android i to fajne połączenie
kubajanus25

Postprzez Lector » niedziela, 9 marca 2014, 22:56

Właśnie też szukam połączenia wyglądu iPhona ale funkcjonalność android.

Ale jeszcze nie wpadło mi nic ciekawego w oko.
Lector

Powrót do Jaki telefon kupić ?