• Reklama

Kingzone Z1 Test, Recenzja , Opinie

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Kingzone Z1 Test, Recenzja , Opinie

Postprzez marx » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 22:00

Kingzone jest marką stosunkowo mało popularną poza Chinami, lecz od czasu do czasu można o nich usłyszeć za sprawą jakiegoś telefonu. Marka ma też swoich zadowolonych fanów w Polsce, ostatnim ich popularnym smartfonem był Kingzone K1. Postanowiłem przetestować urządzenie tego producenta i padło na najnowszy model , Kingzone Z1Obrazek
Telefon zakupiłem w sklepie everbuying.net i dotarł bardzo szybko, wybrałem przesyłkę DHL i zgodnie z oczekiwaniem zapłaciłem 23% VAT. Sama paczka była solidnie zabezpieczona, sklep dodał jeszcze silikonowe etui i folię na ekran.

BUDOWA
Kingzone Z1 ma nietuzinkowy wygląd, Ekran jest otoczony stalowym pierścieniem w jasno złotym kolorze. Urządzenie jest cienkie, z danych producenta ma wymiary 15.35 x 7.6 x 0.75 cm, jednak jago faktyczna grubość to 8,5mm, a w najgrubszym miejscu to 9mm. ramki zamiast deklarowanego 1 mm mają 3mm. Smartfon waży i tylko 139g. Niestety zaniżanie wymiarów smartfonów to dosyć powszechna praktyka, nie wiadomo na jakich zasadach i według jakich norm producenci mierzą swoje urządzenia. Telefon jest dostępny w dwóch kolorach, białym i ciemnopurpurowym. Przedni panel mieści 5,5 calowy wyświetlacz JDI IPS, nad którym po lewej stronie znajduje się kamera 8 megapikselowa kamera, następnie mamy czujniki światła, zbliżeniowy i do sterowania gestami. Po środku jest tradycyjnie głośnik do rozmów., u dołu znalazł się pojemnościowe przyciski nawigacyjne . W stalowej ramce urządzenia znalazły się odpowiedni, u góry gniazda microUSB i słuchawkowe, po prawej stronie przycisk załączania , po lewej przyciski regulacji głośności i u dołu mikrofon i atrapy otworów głośnikowych. Tylna pokrywa mieści od góry diodę doświetlająca LED, oko kamery 13 MPx, skaner lini papilarnych , w dolnej części logo producenta i poniżej otwory głośnika.
Całość jest solidną konstrukcją, nic nie skrzypi i nie odstaje. Wygląd urządzenia jest dosyć kontrowersyjny, złote elementy sprawiają, że dla części użytkowników będzie to element prestiżowy, a innym będzie się kojarzył z odpustową tandetą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

SPECYFIKACJA

CPU: MT6752 1.7GHz OCTA-CORE 4G LTE 28 nanometrów
GPU: ARM MALI-T760
Wyświetlacz: 5.5inch IPS, 1280 x 720 pikseli
Aparat: tył 13MP, przód-8.0MP
Dual SIM (Standard-SIM i Micro-SIM)
Bluetooth: 4.0
GPS, A-GPS
RAM: 2 GB
ROM: 16GB
System operacyjny: Android 4.4 KitKat OS

EKRAN

Z1 posiada 5,5-calowy wyświetlacz LCD IPS JDI, w rozdzielczości HD (1280 * 720 pikseli) co daję gęstości pikseli na poziomie 320 ppi . Ponadto ekran pokryty został hartowanym szkłem Corning Gorilla Glass 3 generacji. Ekran bardzo dobrze reaguje na dotyk i obsługuje jednocześnie 5 punktów dotyku. Podświetlenie ekranu jest równomierne na całej powierzchni. Technologia IPS gwarantuje szerokie kąty widzenia, wysoką jasność , kontrast i intensywne kolory, których wyświetlacz jest w stanie obsłużyć 16 milionów. Obraz robi dobre wrażenie.
Obrazek

SYSTEM
Kingzone Z1 pracuje pod kontrolą Androida 4.4.4 KitKat, który pozbawiony jest ciężkiej nakładki producenta. Android na tym telefonie działa bardzo stabilnie, baz jakichkolwiek zacięć i zawieszeń. 2 GB pamięci RAM i bardzo wydajny 64 bitowy procesor zapewnia komfortową pracę. System jest spolszczony w wysokim stopniu, jedynie obsługa gestów i wybór kolorów powiadomień jest w języku angielskim.
Smartfon obsługuje gesty , które pozwalają nie tylko wybudzić telefon bez naciskania jakiegokolwiek przycisku, ale umożliwiają także uruchomienie wybranych funkcji telefonu. Możemy przypisać siedem dowolnych aplikacji do liter "E" W" , "M" , " S" "O", ''Z" "^" Na przykład pisząc "z" na wyłączonym ekranie włączymy galerię w telefonie. Wybudzić ekran możemy pisząc od dołu znak "|" lub podwójnym tapnięciem w ekran. System oferuje też wysoki standard jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność, a to wszystko za sprawą Identyfikatora linii papilarnych. Ponadto telefon można zabezpieczyć za pomocą rozpoznawania twarzy, pin kodu, Hasła i narysowanego wzoru. Odblokować telefon po pierwszym skanowaniu palca nie jest proste, zazwyczaj to dwie lub trzy próby. Po trzech nieudanych skanowaniach odblokować telefon można wcześniej zdefiniowanym hasłem.
Smartfon poprawnie obsługuje kompas.

WYDAJNOŚĆ

Producent wyposażył telefon w tajwański ośmiordzeniowy 64 bitowy procesor MT6752A o taktowaniu zegara 1.7GHz ze wsparciem sieci 4G LTE i wykonanym w 28 nanometrowym procesie technologicznym. Za grafikę odpowiada układ Mali T760 . Smartfon wyposażono również w 2GB pamięci RAM, 16 GB pamięci ROM z opcją rozszerzenia pamięci za pomocą karty microSD do 64 GB. Takie zestawienie powinno zagwarantować nam stabilną pracę i to nawet po dłuższym okresie używania telefonu. W czasie testów nie udało mi się zawiesić telefonu, wielozadaniowość działa poprawnie. Uruchomienie wielu aplikacji i wielu stron w przeglądarce nie spowodowało zabicia innych procesów.
W popularnym benchmarku Antutu telefon osiągnął wynik na poziomie 41637
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Porównanie wydajności do innych telefonów:

Obrazek Obrazek Obrazek

KAMERA
Smartfon wyposażono w dwie kamery, przednia ma 8MPx, zaś główna kamera to 13 megapikselowy czujnik SONY. Jakość zdjęć nie powala, spodziewałem się lepszej jakości , jeszcze gorzej jest w słabym oświetleniu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Aparat jest w stanie nagrywać wideo 1080p Full HD z szybkością 30 klatek na sekundę. Niestety jakość Wideo jest słaba.

ŁĄCZNOŚĆ
Smartfon, podobnie jak większość chińskich telefonów posiada wsparcie DUAL SIM dla sieci GSM 850/900/1800 / 1900MHz, WCDMA dla sieci: GSM 850/900/1800 / 1900MHz WCDMA 850/900/1900/2100MHz, FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz. Telefon bez problemu obsługuje darmowy internet AERO2. Obsługuje też łączność Bluetooth 4.0, NFC, FM, GPS i Wi-Fi (5 GHz) 802.11b / g / n . Urządzenie obsługuje też OTG , dzięki czemu jesteśmy w stanie zrobić z naszego telefonu coś na miarę „przenośnego komputera" , mamy możliwość podłączenia do smartfonu każdego urządzenia, które posiada interfejs USB. Innym dobrym dobrym modułem jest NFC który zapewnia nam wsparcie płatności bezgotówkowych i transfer plików
Obrazek Obrazek

GPS
GPS w tym telefonie działa bardzo dobrze, pierwszego fixa złapał po kilkunastu sekundach. W pochmurny dzień błyskawicznie znajduje kilkanaście satelitów. Po uruchomieniu modułu lokalizacji i następnie wpisaniu w nawigacji docelowego adresu , telefon zna już nasze położenie i prowadzi nas do celu. Dokładność lokalizowania jest na wysokim poziomie.
Obrazek Obrazek

AUDIO
Telefon ma bardzo głośne obydwa głośniki, jakość dźwięku jest na dobrym poziomie. Jest zdecydowanie głośniej niż w niedawno testowanym Meizu M1 Note. Bardzo czuły jest też mikrofon. Dobra jakość dźwięku to z całą pewnością zasługa wbudowanego układu Yamaha. Szkoda tylko że podstawowy głośnik jest odwrócony na tył telefonu, co prawda na bocznej dolnej krawędzi są dwie atrapy głośnikowe, lecz przez nie wydobywa się przytłumiony dźwięk.

BATERIA
Kingzone Z1 posiada wymienną baterię o pojemności 3500mAh co powinno być wartością optymalną dla telefony z 5.5 calowym wyświetlaczem w rozdzielczości HD. Przeprowadziłem godzinny test, odtwarzałem materiały z Youtube z maksymalną głośności i jasnością ekranu. Urządzenie pochłonęło 24 % baterii.
Przeciętnemu użytkownikowi pozwoli to korzystać bez potrzeby podpięcia do ładowarki co najmniej jeden dzień, a osoby które nie graja i nie przeglądają często internetu w smartfonie będą mogły z ładowarki korzystać co dwa, trzy dni.

DOSTĘPNOŚĆ
Telefon nie jest dostępny u polskich dystrybutorów, nie ma też oficjalnego przedstawicielstwa Kingzone w Polsce. Oczywiście telefon kupić możemy bez problemu w Chinach. Ja zakupiłem Kingzone Z1 w sklepie http://www.everbuying.net/
Obecnie można skorzystać ze zniżki na ten telefon, kupon EBKZZ, obniża cenę do 179.99$,kupon ważny jest do 21 Kwietnia.

PODSUMOWANIE

Smartfon pomimo kilku niedociągnięć ma wiele cech telefonów z wyższej półki, dzięki skanerowi linii papilarnych urządzenie
zapewnia bezpieczeństwo i prywatność, oferuje też NFC z obsługą płatności bezgotówkowych i transferem plików. Telefon posiada również duży akumulator o pojemności 3500mAh. Kinzone Z1 posiada swój interfejs użytkownika o nazwie KOS v.12 która jest delikatną nakładką na Android 4.4 KitKat i oferuje nam rozpoznawanie gestów na wygaszonym ekranie.
Do tego dochodzi wsparcie Dual SIM dla sieci 4G LTE (FDD-LTE). Dostępne są też inne opcje łączności, takie jak Dual Band Wi-Fi (5 GHz), Bluetooth 4.0 i NFC.
Kingzone Z1 jest również Ultralekki , wazy zaledwie 139g i jest bardzo cienki. Obudowa jest wzmocniona ramką ze stopu metalu.Wyświetlacz HD 720p czyni z telefonu urządzenie średniej klasy, K1 byłby mocnym konkurentem dla Jiayu S3 gdyby zastosowano ekran FHD. Pomimo wszystko jest to propozycja warta przemyślenia przy wyborze owego telefonu. To tani , wydajny i stabilnie pracujący telefon, a największa jego wada jest aparat. Dla miłośnika robienie zdjęć i filmów to zła propozycja.

PLUS:
Dźwięk
Bateria,
NFC i OTG
Skaner linii papilarnych

Minus:
Aparat

Pochwały przyznane za posta: 2
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Kingzone Z1 Test, Recenzja , Opinie

Postprzez Maltis » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 12:09

Serio wy wierzycie że ten aparat to Sony? Raczej bym się nie nastawiał na taki aparat. Jeszcze ta różowa plama na środku większości zdjęć.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez marx » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 15:00

Może się okazać że to OmniVision tak jak w części telefonów Ulefone Be Pro
marx
Administrator

Postprzez davneson » niedziela, 17 maja 2015, 17:56

ma ktos ten telefon? Może sie wypowiedziec?
Jiayu G3----->Iocean X7 HD----> Meizu M1 Note
davneson
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez KarlosW » poniedziałek, 27 lipca 2015, 01:17

Ponawiam pytanie poprzednika. Ma ktoś?
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Postprzez marx » poniedziałek, 27 lipca 2015, 10:57

A jakim temacie?
marx
Administrator

Postprzez roundoup » sobota, 8 sierpnia 2015, 02:39

Czy można wybudzić telefon przez czytnik linii papilarnych?
roundoup

Postprzez marx » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 11:18

wydaje mi się że nie można
marx
Administrator

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin