• Reklama

KINGZONE K1

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Re: KINGZONE K1

Postprzez Grech » czwartek, 3 lipca 2014, 13:12

Grech napisał(a):
wampum napisał(a):Obrazek

Co to za złącze te 4 piny?

Sam sobie odpowiem. To są piny dla filpcovera do bezprzewodowego ładowania.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Reklama

Postprzez darekm13 » niedziela, 20 lipca 2014, 22:49

Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Pisałem już w innym wątku ale myślę, że tu też mogę liczyć na odpowiedź. Zainteresowany jestem mocno zakupem Kingzone K1 Turbo. Wszystkie parametry mi pasują ale chciałbym mieć urządzenie, które będzie mogło korzystać z internetu 3g u naszych polskich operatorów ( no i ewentualnie aero2). Natrafiłem tak mi się wydaje na dwie sprzeczne informacje:
http://allegro.pl/kingzone-k1-turbo-2gb ... 56550.html
aukcja, na której jest informacja, że aero2 działa
oraz opis z aliexpress:
http://www.aliexpress.com/item/2014-New ... 24535.html
gdzie nie ma mowy o WCDMA900.
Proszę więc osoby znające ten model lub znające temat o rozwianie moich wątpliwości co do łączności 3g i aero2 w modelu Kingzone K1 Turbo? Z góry dziękuję za pomoc.
darekm13

Postprzez filozof71 » niedziela, 20 lipca 2014, 23:03

@up
Wygląda na to, że nie ma WCDMA 900. Jest na yt recenzja gdzie gość wchodzi w service mode i listuje pasma i nie ma tam UMTS 900MHz. Większość źródeł podaje, w jednym ze sklepów uzyskałem wprost informację, że nie ma. Łączę sie z Tobą w bólu bo też się napaliłem na ten telefon. Teraz warto już pomysleć o tych z LTE IMHO. Nubia Z7 Mini ma wszystko jeśli chodzi o nasze pasma, przynajmniej tak wszędzie jest podawane.

Dodam, jeszcze że IMHO jak ktoś mieszka w miarę blisko dużych miast to lepiej już celować w LTE. Jest sporo ciekawych ofert na tani LTE a np. w Play czy Redbull jest do końca roku wręcz za free.

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez darekm13 » niedziela, 20 lipca 2014, 23:50

Twoja odpowiedź filozof71 strasznie boli :). A ja tak się napaliłem na ten model. Ale mówisz, że nie będzie wcale 3g czy tylko aero2?
......
Może to trochę pocieszy. Znalazłem przed chwilą stronę producenta:
http://en.kingzone.cc/products_cs.aspx?Id=23
i wg niego obsługuje pasmo UMTS 2100 więc 3g powinno chodzić, ale .... według tej recenzji (6min59sec):
https://www.youtube.com/watch?v=FwRKzqFBGd4
tego pasma nie ma.
I co ty na to. Wierzyć stronie producenta czy realnym zdjęciom na filmie?
Czym więcej czytam tym wiem mniej.
darekm13

Postprzez filozof71 » poniedziałek, 21 lipca 2014, 03:33

Tam jest pokazane pasmo WCDMA-IMT-2000. Znalazłem info, że jest to równoważne z WCDMA 2100. Nie chce mi się wklejać linka, poszukaj sam. Zresztą 2100 mają chyba wszystkie telefony oprócz tych na rynek USA. Tak więc będziesz miał 3g ale tylko 2100. Niektóre sieci oprócz Areo2 też nadają na 900. Według mnie bez LTE i bez WCDMA 900 nie warto tego telefonu kupować. Chyba, że siedzisz w jednym miejscu, masz tam zasięg 2100 i mało korzystasz z netu w podróży. Uwierz mi, że też już miałem płacić za ten fon w hiszpańskiej hurtowni Antelife ale ostatecznie zdyskwalifikowałem go. WCDMA 900 daje ci zasięg w granicach 10-12 Km od wieżyczki, 2100 o wiele mniej, więc jak pojedziesz na zadupie z tym telefonem nie połączysz się do netu. Sprawdź mapy zasięgu operatorów lub swojego obecnego jeśli wiąże Cię umowa.

Jesli chodzi o tego fona to ja sobie jeszcze wytłumaczyłem, że raczej nie dostanie update na KitKat i wolę już wejść w LTE.

Nie dubluj tematu w różnych wątkach.

pozdr Filzof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez darekm13 » poniedziałek, 21 lipca 2014, 10:15

Ok. Już coraz bardziej mnie przekonujesz do rezygnacji z tego fona. Ale poleć mi proszę coś o podobnych parametrach, z ekranem 5,5'' w podobnej cenie. Nubia Z7 mini ma 5 cali a Nubia Z7 z 5,5 calowym ekranem kosztuje na ali 680 $. No i ten design "biznesowy" w K1 jest super. Chciałbym pójść w tym kierunku.
darekm13

Poprzednia strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin