• Reklama

KingSing S2 recenzja, test klona LG G3

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

KingSing S2 recenzja, test klona LG G3

Postprzez marx » sobota, 27 września 2014, 21:41

KingSing S2
Obrazek

Na forum telchina.pl zazwyczaj nie polecamy zakupu podróbek, ale tym razem zrobiłem mały wyjątek i zakupiłem w sklepie GearBest.com telefon Kingsing S2 który jest inspirowany telefonem LG G3
Gdy otrzymałem paczkę ze sklepu byłem bardzo ciekaw co dostanę , tym bardziej ze telefon jest bardzo tani i kosztuje ok 400zł. W paczce dostarczonej przez DHL było pudełko z telefonem i dwoma mniejszymi pudełkami z ładowarka i kablem USB który służy do ładowania i do przesyłu danych.W zestawia była jeszcze folia ochronna na ekran.
Na kartonie jest nadrukowana instrukcja obsługi, dokładnie tak samo jak w UMI C1
Kingsing to mało znana marka, patrząc na specyfikacje S2 niczym się ona nie wyróżnia na tle innych budżetowych chińczyków. Ale zalety słuchawki kryją się w szczegółach takich jak Pulsometr, wybudzanie ekranu podwójnym kliknięciem, czy sterowanie gestami.

BUDOWA

Muszę przyznać, że telefon wygląda pięknie, jest o wiele mniejszy niż konkurencja z tej samej wielkości ekranu. Cały korpus jest wykonany z tworzywa sztucznego. Ma ultra wąski ramki 1,6 mm, powierzchnia ekranu to 76,4% powierzchni przedniego panelu telefonu. Co ciekawe nie ma żadnych przycisków na krawędziach. Wszystkie przyciski są umieszczone na tylnej ściance urządzenia, poniżej głównego aparatu. Są to przyciski zasilania i zmiany nastaw +/-. Telefon posiada również czujnik tętna obok głównego aparatu. Ogólnie rzecz biorąc, S2 jest naprawdę pięknym telefonem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

SPECYFIKACJA

SoC: MediaTek MT6582
CPU: ARM Cortex-A7, 1300 MHz, Rdzenie: 4
GPU: ARM Mali-400 MP2, 500 MHz, Rdzenie: 2
Pamięć RAM: 1 GB, 533 MHz
Pamięć wewnętrzna : 8 GB
Karty pamięci: microSD do 32GB
Wyświetlacz: 5 cali, qHD, 960 x 540 pikseli
Bateria: 2000 mAh Li-Ion
System operacyjny: Android 4.4 KitKat
aparat: 8 mln pikseli, przód 2-megapiksele
karty SIM: Micro-SIM, dual-SIM, SIM
Wi-Fi: b, g, n, Wi-Fi Direct
USB: 2.0, Micro USB
Bluetooth: 4.0
Pozycjonowanie: GPS
Wymiary: 135.2 * 69.2 * 8.5mm
Waga: 310 g (z baterią)

EKRAN

Kingsing S2 posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości qHD czyli 960 x 540 pikseli co daje 234 ppi . Wielu was powie, że ta rozdzielczość jest mała jak na 5 calowy wyświetlacz. Tez oczekiwał bym rozdzielczości HD, ale proszę mi wierzyć ekran jest całkiem niezły. Ostrość jest na wysokim poziomie, kolory są żywe, kąty widzenia są również doskonałe ponieważ wyświetlacz został wykonany w technologi IPS. Digitizer działa dobrze.

SYSTEM

Kingsing S2 po wyjęciu z pudełka ma zainstalowanego Androida 4.4 KitKat. Więc nie musisz czekać na aktualizacje ani szukać w internecie nowszej wersji ROM. Smartfon posiada interfejs użytkownika podobny do LG
Interfejs użytkownika ma możliwość aktualizacji przez Wi-Fi, jeśli w przyszłości będą dostępne aktualizacje. System jest spolszczony w 90% bez przekłamań, nie spolszczona jest część odpowiedzialna za ustawianie pulsometru, podwójnego kliku wybudzania i sterowania gestami. W telefonie znalazłem tylko 2 aplikacje dodane przez producenta, SammyDress - sklep dla kobiet i MyStore z aplikacjami.

Obrazek Obrazek

KAMERY I MULTIMEDIA

Kingsing ma ośmiomegapikselowy aparat fotograficzny z lampą LED . Ma ona standardowe funkcje w ustawieniach i kilka nowych funkcji. Niestety telefon robi słabe zdjęcia, mało ostre. Zdjęcie są na poziome aparatów z matrycami 5MPx . sądzę że firma mogła umieścić lepszy aparat, choćby taki jak w Doogee DG800. Szczerze mówiąc nie można było się spodziewać świetnego aparatu w tym przedziale cenowym. Jest jeszcze mała nadzieja że aktualizacja oprogramowania poprawi jakość zdjęć.

Przykładowe zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Przykładowy film.

Formaty plików
Dzwonki: Polifoniczny / MP3
Format plików audio :MP3 / WAV / AMR / AWB
Format pliku wideo 3GP / MPEG4
Obrazy: JPEG / BMP / GIF / PNG / GIF
E-book Format: TXT / CHM / DOC / HTML
Radio FM: Tak, potrzebne słuchawki

WYDAJNOŚĆ
Telefon ma taki sam sprzęt jak większości chińskich urządzeń klasy średniej. Posiada 1 GB pamięci RAM, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6582 z zegarem 1,3 GHz i grafika Mali-400. Do dyspozycji mamy 1GB pamięci operacyjnej RAM i 8 ROM.
W popularnym antutu telefon osiągnął 19292 pkt co pozwoli mu obsługiwać duże aplikacje, wielozadaniowość, słabszym punktem jest grafika 3D, ale pomimo tego powinien obsługiwać większość gier za sklepu play.

ŁĄCZNOŚĆ

Smartfon posiada dwa gniazda SIM, pracujące w zakresie częstotliwości- 2G: GSM 850/900/1800 / 1900MHz i 3G: WCDMA 850/2100 MHz. Niestety telefon nie obsługuje standardu WCDMA 3G na częstotliwości 900MHz który to staje sie w polsce coraz bardziej popularny i to nie tylko ze względu na darmowy internet AERO2.
Ponadto telefon obsługuje radio FM, Bluetooth i Wi-Fi b / g / n , GPS i MTK Hotknot.
MTK Hotknot to funkcja podobna do technologii NFC, można przesyłać dane przez poprzez zbliżenie dwóch urządzeń w nią wyposażonych.

Obrazek

GPS

GPS W tym telefonie działa, Fixa poza budynkiem łapie w miarę szybko, ale siła sygnału jak i ilość odnajdywanych satelitów jest mniejsza niż w iNew V8 czy doogee DG800
Na trasie GPS sprawuje się dobrze, na krótkim odcinku nie zgubił sygnału i był precyzyjny.

Obrazek Obrazek

BATERIA
Kingsing S2 według producenta posiada baterię o pojemności 2000 mAh, co wydaje się być wielkością prawdziwą. Intensywnie korzystając z telefonu energii wystarczy nam na cały dzień.
Test baterii przeprowadzonym poprzez godzinne odtwarzanie klipów wideo z youtube przy pełnej jasności ekranu i maksymalnej głośności telefon.
Telefon w tym teście pochłonął 40% baterii. Pod tym względem telefon wypadł dosyć słabo, podobnie jak Doogee dg800

PODSUMOWANIE

KingSing jest przykładem budżetowego telefonu którego konkurentami sa UMI X1 PRO , Doogee DG800 czy jiayu G3C
Lecz telefon się wyróżnia na tle podobnych mu cenowo pięknym wyglądem jak i funkcjami takimi jak pulsometr, wybudzanie podwójnym kliknięciem w ekran, sterowaniem gestami, czy technologią MTK Hotknot. Oczywiście telefon ma też wady jak słaby aparat, nie za trwała bateria i sterowanie na tylnej pokrywie do którego się trzeba przyzwyczaić. Pomimo tego sądzę że znajdzie wielu nabywców zwłaszcza wśród kobiet. Ja mój egzemplarz kupiłem za 380 zł tu: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_70920.html W sklepie tym dostajemy punkty za rejestracje i zakupy, dzięki którym obniżamy cenę kolejnych zakupów.
a płacimy tam tanio Paypal za pomocą tego sposobu.
UWAGA: telefon można teraz kupić za 103,99 dolara, przy zakupie wykorzystać Kod kuponu: GBKS2LM

Jutro dodam film z działaniem systemu.

Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator

Pochwały: 191

Reklama

Re: KingSing S2 recenzja, test klona LG G3

Postprzez marx » poniedziałek, 29 września 2014, 09:50

dziś otrzymałem od gearbest.com dobrą nowinę, sklep dla forumowiczów obniża znacznie cenę, telefon można teraz kupić za 103,99 dolara, przy zakupie wykorzystać Kod kuponu: GBKS2LM
marx
Administrator

Postprzez shog » poniedziałek, 29 września 2014, 13:09

może śmieszne pytanie, ale czy zapłacę tam kartą VISA mbank? Dotychczas robiłem tylko zakupy na Ali
shog

Postprzez Daro86 » poniedziałek, 29 września 2014, 15:32

Podepne sie pod pytanie powyzej ,a mianowicie chodzi mi o to czy moge na tej stronie zapłacic zwykla karta debetowa z racji tego ze nie posiadam konta PayPal ani walutowego i o ile wiecej zaplace za zakup Kingsinga S2 w takiej formie gdy bank sam przeliczy kurs z Pln na $ niz w przypadku gdybym takie konto posiadal? Zastanawia mnie tez czy mozna wymienic Pln na $ w kantorze i wplacic je na swoje konto a nastepnie w taki sposob za pomoca karty debetowej z $ na koncie dokonac zakupu tego tel na GearBest? Jestem zainteresowany tym tel., przeczytalem recenzje i mysle, ze pasil by mi taki sprzecic do codziennego uzytku i w zwiazku z tym mam prosbe do Markxxxa jesli moze aby dodal filmik z dzialania systemu o ktorym pisal w Sobote byl bym bardzo wdzieczny gdyz jestem ciekawy dzialania tego sprzetu i chcialbym sobie Kingsinga zamowic. Pozdrawiam
Daro86

Postprzez hellhammer » poniedziałek, 29 września 2014, 15:45

Gdyby nie ten kod to co podal autor, to cena taka sama jak na ali :)
hellhammer
VIP

Pochwały: 25

Postprzez Daro86 » poniedziałek, 29 września 2014, 15:56

Przegladajac forum jakies dwa dni temu natknalem sie na dzial Gearbest i tam autor postu podal kod ktory obniza cene do 103.99 wiec sie zainteresowalem,a z racji ze chce wymienic swojego Lg L9 na cos innego o troszke lepszych parametrach to pasuje mi taki fon tylko czy ktos z uzytkowników tego telefonu moglby sie wypowiedziec jak to sie sprawuje na codzien? i czy watro kupic tego Kingsinga czy lepiej tak do 120$ kupic cos innego?

Fakt gdyby nie ten kod cena bylaby taka sama jak na pozostalych serwisach:/
Daro86

Postprzez elephant_ml » poniedziałek, 29 września 2014, 16:32

Czyli chyba nadal najbardziej opłaca się kupić tu http://www.1949deal.com/catalogsearch/r ... ingsing+s2
No chyba że na gearbest też jest wysyłka za free
----------------

Marcin
elephant_ml

Pochwały: 2

Postprzez majkel_94 » poniedziałek, 29 września 2014, 16:50

Ultra cienkie ramki, ale obraz jest i tak w ramce :-P Słabo to wygląda przy białych telefonach ;-)
majkel_94
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Daro86 » poniedziałek, 29 września 2014, 17:06

elephant_ml napisał(a):Czyli chyba nadal najbardziej opłaca się kupić tu http://www.1949deal.com/catalogsearch/r ... ingsing+s2
No chyba że na gearbest też jest wysyłka za free

No wlasnie na Gearbest z tego co widzialem to jest za free wiec chyba od nich najbardziej sie oplaca kupic, choc roznica w cenie jest niewielka wiec w zasadzie to chyba jeden pies czy z Gb czy 1949deal. Wazne zeby bylo bez vat i szybko dotarlo

Ze wzgledu na te "ultra cienkie ramki" i to ze widac ten czarny pasek miedzy ramka a ekranem najlepiej wybrac czarny i taki wybieram dla siebie:)
Daro86

Postprzez elephant_ml » poniedziałek, 29 września 2014, 17:13

Ja go dzisiaj kupuję w jednym z tych 2 sklepów. W 1949 jako free gift dają tempered glass screen protector . Promocja niby do dzisiaj. Ale po promocji to może i jeszcze taniej będzie. Nigdy ich nie wiadomo.
Zastanawia mnie tylko jedno . Czy zapłacić bezpośrednio virtualną VISĄ mBanku (jak na ALI), czy przez PAYPAL z tejże samej podpiętej karty, żeby mieć zabezpieczenie PAYPAL.
Do tej pory nie wiem jak więcej stracę na przewalutowaniu. Nigdy nie płaciłem przez PAYPAL, tylko bezpośrednio karta, albo wcześniej MONEYBOOKERS.
----------------

Marcin
elephant_ml

Pochwały: 2

Postprzez marx » poniedziałek, 29 września 2014, 18:04

jak masz podpieta kartę tak jak w przewodniku to nic ci paypal nie skubnie. oba sklepy wysyłają za free, GearBest na chwile obecna tańszy o 4 dolary
marx
Administrator

Postprzez Daro86 » poniedziałek, 29 września 2014, 18:20

Ogromna prosba do osoby ktore zrobila recenzje tego telefonu o dodanie filmiku z dzialania systemu jesli to mozliwe. Chcialbym sobie ten telefon zamowic na dniach wiec bylbym bardzo wdzieczny
Daro86

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin