• Reklama

Kim jest GearBest?

Promocje i oferta sklepu GearBest.com

Re: Kim jest GearBest?

Postprzez Mateusznik » sobota, 10 stycznia 2015, 18:40

marxxx napisał(a):Wyrabiacie sobie opinie na podstawie jednego zakupu i to w przedsprzedaży, Trzeba być świadomym że sklep nie ma telefonów jak jest przedsprzedaż i jest uzależniony od producenta. idąc waszym tokiem myślenia trzeba by wszystkie sklepy z forum usunąć, na aliexpress widziałem przedsprzedaże które zostały zrealizowane po pół roku od płatności. Wiem że każdy chciał by mieć telefon w 10 dni o zakupu, ale przypomnę że jeszcze niedawno przyjmowało się że średni czas zakupu dostarczenia paczki z chin to miesiąc od płatności.
Niedawno też była niesłuszna nagonka na sklep chinatronic, sugerowano że jego paczki wyłapują celnicy, co było tak samo bezpodstawnym oskarżeniem jak te teraz rzucane pod adresem Gearbest. Jak czytam te oskarżenia to mi jest za was wstyd.

czemu ich tak bronisz? czy wykasowałeś posty m.in. moderatorów z tego tematu? czy na aliexpress podczas tej przedsprzedaży wciskano kit klientom w dodatku niespójny?

gdy ja zamawiałem telefon już nie było przedsprzedaży (backorderu tym bardziej)

Jesteśmy oszukiwani za przyzwoleniem admina :)
Mateusznik

Pochwały: 3

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez dominiss1990 » sobota, 10 stycznia 2015, 19:21

marxxx napisał(a):Wyrabiacie sobie opinie na podstawie jednego zakupu i to w przedsprzedaży, Trzeba być świadomym że sklep nie ma telefonów jak jest przedsprzedaż i jest uzależniony od producenta. idąc waszym tokiem myślenia trzeba by wszystkie sklepy z forum usunąć, na aliexpress widziałem przedsprzedaże które zostały zrealizowane po pół roku od płatności. Wiem że każdy chciał by mieć telefon w 10 dni o zakupu, ale przypomnę że jeszcze niedawno przyjmowało się że średni czas zakupu dostarczenia paczki z chin to miesiąc od płatności.
Niedawno też była niesłuszna nagonka na sklep chinatronic, sugerowano że jego paczki wyłapują celnicy, co było tak samo bezpodstawnym oskarżeniem jak te teraz rzucane pod adresem Gearbest. Jak czytam te oskarżenia to mi jest za was wstyd.

Jak napisał TLasky w tym temacie:
"Dlaczego potraktowaliscie kilkudziesieciu uzytkownikow forum jak matolow, ktorym mozna wciskac glodne kawalki w nieskonczonosc.[...]
Nawet jesli opoznienie jest wina producenta, to nie potraficie tej sprawy jasno i szczerze postawic i zadoscuczynic osobom oczekujacym.[...]"

To chyba wystarczający powód, aby wyrobić sobie opinię nawet na podstawie jednego zakupu. Dlaczego ktoś ma u nich kupować po raz kolejny, skoro przy pierwszym zakupie (nawet w przedsprzedaży) został zrobiony w balona i nie dostał sprzętu na czas określony przez sklep, a sklep nie potrafi tego wyjaśnić, wytłumaczyć, zrekompensować tylko wciska jakieś bajeczki klientom. Dla mnie wystarczający powód - zasada "klient nasz Pan".
dominiss1990
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez bartazzz » sobota, 10 stycznia 2015, 20:03

Nie chodzi o to że sklep nie ma towaru z winy producenta tylko że nie ma odpowiedniej informacji że strony sklepu.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez wpc » sobota, 10 stycznia 2015, 20:20

Mateusznik napisał(a):Jesteśmy oszukiwani za przyzwoleniem admina :)

Tutaj to już trochę fantazja Cię poniosła, forum, a tym bardziej admin nie jest pośrednikiem w sprzedaży.
Piszesz że kupiłeś telefon już po preorderze, czyli co, nie wiedziałeś że sklep opóźnia wysyłki ludziom z wcześniejszych zamówień?
Kupiłeś bo cena była niska, i niska była dla wszystkich, nawet nie trzeba było rejestrować się na forum żeby odczytać kod zniżkowy, więc o co teraz masz żal do forum i admina. Kupowałeś z pełną świadomością że są jakieś opóźnienia i się na to zdecydowałeś, teraz możesz wylewać żale, ale co to zmieni?
Trzeba było anulować transakcję,założyć spór na paypalu i zakończyć sprawę.
I żeby zakończyć offtop, nie bronię sklepu, moim zdaniem załatwiają tę sprawę od d...y strony, ale to ich biznesy.
wpc

Pochwały: 10

Postprzez Mateusznik » sobota, 10 stycznia 2015, 20:23

wpc napisał(a):Tutaj to już trochę fantazja Cię poniosła

a jak nazwiesz kasowanie niepochlebnych opinii (całkiem zasłużonych) przez admina? Nie obwiniam forum i admina za zakup tylko mam pretensje o to, że admin prawdopodobnie kieruje się innymi pobudkami niż dbanie o interes forumowicza :)

Pochwały przyznane za posta: 2
Mateusznik

Postprzez wpc » sobota, 10 stycznia 2015, 20:37

...a jak można nazwać pisanie tych samych żali w każdym możliwym dziale mimo upomnienia przez moda?
Ja rozumiem Ciebie, rozumiem też innych czekających na telefon, żółć się Wam wylewa i słusznie, ale czemu zarzucasz oszustwo adminowi?

Pochwały przyznane za posta: 3
wpc

Postprzez Mateusznik » sobota, 10 stycznia 2015, 22:00

wpc napisał(a):...a jak można nazwać pisanie tych samych żali w każdym możliwym dziale mimo upomnienia przez moda?
Ja rozumiem Ciebie, rozumiem też innych czekających na telefon, żółć się Wam wylewa i słusznie, ale czemu zarzucasz oszustwo adminowi?

po upomnieniu moda napisałem mu PW z przeprosinami i napisałem jaki był mój zamiar: ostrzeżenie innych potencjalnych klientów przed nierzetelnym sprzedawcą (trochę w formie spamu jeśli chodzi o ilość wątków, ale zawsze było na temat, np. zgłoszenie się na testy, gdzie prosiłem o wysłanie telefonu który zakupiłem - notabene również skasowany...)

jeśli Ty zaczniesz kasować posty, które są 'niewygodne' to zacznę zarzucać oszustwo Tobie, na razie robi to admin, więc i zarzuty kierowane są w jego stronę.
Zrobił się znowu mały off-top...

czirs :)
Mateusznik

Postprzez fake4r » sobota, 10 stycznia 2015, 22:23

bartazzz napisał(a):Nie chodzi o to że sklep nie ma towaru z winy producenta tylko że nie ma odpowiedniej informacji że strony sklepu.

Dokładnie. I dodam ze jakoś wstawiac nowe tematy z promocjami to potrafi ale już nie raczy odpowiedzieć nic użytkownikom w tej sprawie. Zwyczajne olewanie.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez marx » sobota, 10 stycznia 2015, 22:46

wykasowałem posty w których moderatorowie ustalali że będą kasować nowe wpisy sklepu,nie tak się ze sklepem umówiłem, my dostajemy zniżki, czasem najlepsze w całej sieci www, ale w zamian sklep ma prawo w swoim dziale przedstawiać ofertę. Każdy ma rozum i wybiera najlepsza dla niego ofertę z dowolnego sklepu i miejsca w sieci. Nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie nakłania. Krytyka sklepu pozostała w tym i innych wątkach, choć w dużej mierze się z nią nie zgadzam.
Z informacji jakie dostałem ze sklepu wynikało że telefony mieli otrzymać na przełomie roku i niezwłocznie je wysłać.
Prawdopodobnie pierwsi je już otrzymują, a w przyszłym tygodniu spora grupa dostanie paczki.

Gdybym wiedział że z tym telefonem wyniknie taki problem to bym nie zgodził się na ten zakup grupowy.
Kupiło tam sporo osób dla których to był pierwszy zakup z chin, przedsprzedaż była do 15 lub 25 grudnia, a narzekanie się zaczęły zanim się ta przedsprzedaż zakończyła, bo trackingu nie widać.

Pochwały przyznane za posta: 3
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez blue_voyager » sobota, 10 stycznia 2015, 23:06

W sumie,gdyby Gearbest napisał dwa, trzy zdania, że jest im przykro, że dołożą starań itp. to nic by to ich nie kosztowało, a wrażenie byłoby lepsze. Ludzie oczywiście popadają w skrajności, sam musiałem naprostować parę osób, które zaczęły za bardzo szaleć, ale z drugiej strony, jakieś najskromniejsze nawet wyjaśnienie by im się należało. Tym bardziej, że chodzi nie tylko o kwestię wysyłek ale też o różnice w specyfikacji. To już co prawda wina producenta, ale tego nie ma na forum, więc normalne, że gromy spadają na sklep.

Pochwały przyznane za posta: 2
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez wpc » sobota, 10 stycznia 2015, 23:21

@Mateusznik, admin już odpowiedział jakie posty skasował, a zanim zaczniesz zarzucać komuś oszustwo przeczytaj może najpierw definicje tego w sumie prostego sformułowania i konsekwencje innego też na ''o''. Z mojej strony to wszystko.

@blue_voyager, to że spadają gromy na sklep, ja się nie dziwię, ludzie mają rację, tylko kolejny raz w kolejnym temacie czytam że forum i administracja jest winne tej sytuacji i nic z tym nie robią, w wręcz przeciwnie coś ukrywają i oszukują.
Trochę to nie bardzo...
wpc

Postprzez blue_voyager » sobota, 10 stycznia 2015, 23:29

wpc bo to wynika z tego, że co niektórzy tak zacietrzewiają się w swoich pretensjach, że tracą rozsądek. O oszustwie oczywiście nie można mówić, raczej o nieudolności sklepu. Zarzut oszustwa ze strony forum i administracji litościwie przemilczę.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GearBest.com