• Reklama

[aliexpress] Kilka pytań - początkujący

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Kilka pytań - początkujący

Postprzez rebrov » 25 lip 2013, o 15:25

Witam

Dopiero zaczynam kupowanie na aliexpress, dużo czytam. Założyłem konto walutowe na aliorsync i czekam na kartę. Szykuje się dolce które wymienię na walutomat (podobno najlepszy) .. Moje pytania

Kupując np telefon mam opcje Bundle i przy nich mogę wybrać tylko jedną opcję np black and gift - czy to oznacza że chińczyk wysyła mi to jako prezent i nie muszę mu o tym przypominać ? Czy również napisać do niego żeby nie zapomniał ?
Druga sprawa że jak wybiorę np dwie baterię lub add 16GB to nie mam możliwości zaznaczenia tego gift-a? Czemu tak jest ?

Która poczta jest najbezpieczniejsza i najpewniejsza China Post Air Mail jest przeważnie darmowa z innymi dopłata około 4$. Lepiej dopłacić i mieć pewność np do Hongkong lub Singapur ?
rebrov

Reklama

Postprzez spink90 » 25 lip 2013, o 15:35

Polecam Ci kupować u Chinatronic mają 3 rodzaje darmowych przesyłek przeważnie do tego są bardzo szybcy jeśli telefon znajduje się na "stanie" w ich magazynie.
Dwa przykładowo zamówione przeze mnie telefony w ciągu ostatnich dni ,darmową pocztą Singapurską już dotarły do Warszawy od 20 do 25 lipca cały proces ,pewnie dłużej potrwa dostarczenie paczek przez naszą pocztę niż transport z Azji.

O wszystko czego nie jesteś pewny pytaj sprzedawcę Chińczycy są bardzo skorzy do współpracy zwłaszcza jak chcesz im płacić ,jeśli czegoś na aukcji nie rozumiesz do końca to wal śmiało do nich meila na wszystkie pytania a czasem nawet więcej niż pytasz Ci odpowiedzą.

Gift przeważnie jest dołączony do zestawu nie zależnie jaką opcje wybierzesz jest to tak jak by "podstawowy" skład zestawu więc po prostu przy zaznaczeniu add battery lub TF4,8,16 GB nie jest to podkreślane ale znajduje się w zestawie przynajmniej tak to wygląda przy zakupach na Chinatronic.

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
spink90

Postprzez ebola1972 » 25 lip 2013, o 15:38

gift to prezent typu folia na ekran, etui i przeważnie są dawane do każdego telefonu gratis i nie są związane z opisem etykiety paczki
karty na ali nie kupuj, trafi ci się podróba i nie warto jej potem nawet odsyłać, można co najwyżej pomęczyć chińczyka, żeby zwrócił parę $
jak chcesz drugą baterie wybierz opcję z drugą baterią, jest dodatkowo płatna, gift i tak dostaniesz, no chyba, że kupujesz telefon, który ma standardowo 2 baterie, jest to zaznaczone w opisie aukcji
lepiej dopłacić te parę $ do SG/HG Post i mieć przesyłkę szybciej, CH Post to loteria
zawsze lepiej przypomnieć w mailu, żeby paczkę oznaczył jako gift i zadeklarował niską wartość
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez bartazzz » 25 lip 2013, o 15:56

tryliard tematów o tym było, użyj funkcji SZUKAJ!!!!
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI