• Reklama

[zakupy] Kilka pytań odnośnie pierwszych zakupów na Aliexpre

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[zakupy] Kilka pytań odnośnie pierwszych zakupów na Aliexpre

Postprzez othername » 14 maja 2013, o 10:53

Witam wszystkich.
Czytam od kilku dni tu na forum o zakupach na Aliexpress i w związku z tym mam kilka wątpliwości.

Na początku przedstawię moją sytuację bankową.
1. Mam konto w PKO BP z przelewami internetowymi iPKO.
? Czy w tym banku mogę uzyskać kartę do zakupów internetowych o której mowa w innych tematach? Czy na jednorazowe zakupy na Ali lepiej założyć w mBanku + karta? Ile trwa cała procedura od założenia eKonta do aktywnej karty internetowej?

Przejdźmy do zamówienia

Mam zamiar kupić Lenovo a820 lub ZTE v970 (jak 600zl staczy to a820)
Chciałbym, aby ktoś potwierdził mój tok rozumowania, bo może w czymś się mylę.

1. Szukam na forum jakiegoś polecanego sprzedawcy.
2. Zakładam konto na Ali (jak wygląda sprawa z polskimi znakami w imieniu i nazwisku przy odbiorze przesyłki?).
3. Wybieram swoją wersję paczki.
4. Piszę wiadomość do sprzedającego w której piszę o deklaracji przesyłki jako "gift" oraz o kwocie 30-50USD. Piszę mu to drogą mailową czy poprzez Aliexpress?
5. Dokonuję płatności w kwocie takiej jak przy zamówieniu.
6. Czekam na telefon lub informację z Urzędu Celnego...

7. Mógłby ktoś napisać czy coś pominąłem? Coś jeszcze napisać do Azjaty?
8. Jeżeli zamówię telefon za $168 co po przeliczeniu ~554zl to tylko tyle płacę jeżeli celnicy nie zatrzymają paczki?
9. W przypadku kiedy paczka zostaje na celnym to muszę im dopłacić 23% od 554zl czyli ~681zl + opłata celna która wynosi....(Właśnie, ile?)
10. Jak wygląda odbiór z celnego? Czy trzeba osobiście jechać do urzędu po odbiór czy wysyłają? Czy nie będzie problemu z odbiorem jak nazwiska na paczce i na dowodzie osobistym się będą różniły polskimi znakami?

To chyba tyle, mam nadzieję, że moje pytania są jasne ;D

A może ma ktoś na sprzedanie nowego A820 za 600zl w okolicach Bydgoszczy lub Ostródy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
othername

Reklama

Postprzez marx » 14 maja 2013, o 11:08

polecani i sprawdzeni sprzedawcy z aliexpress pozostałe pkt zgodnie z tym co piszesz.
paczkę dostarczy poczta lub kurier,
zapłacisz tylko dolar x cena jego zakupu, jak płacisz kartą.

koszt dolara zależny od karty, najtaniej karta rozliczana w $
bezpieczna i tania płatność w chinach
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez othername » 15 maja 2013, o 09:13

Mógłby mi ktoś jeszcze podpowiedzieć jaką przesyłkę wybrać?
Singpost czy HK Post

Chodzi mi o jak najmniejsze prawdopodobieństwo płacenia Vat. Czy to nie robi różnicy?
Podejrzewam, że nie ważne jaką pocztą jest wysłane to przechodzi to przez ten sam urząd, więc jak panom celnikom coś nie będzie pasowało to i tak zatrzymają?

I czy urząd nie robi problemów dla polskich znaków w nazwisku, których nie mam w Aliexpress?
othername

Postprzez marx » 15 maja 2013, o 09:41

swis post lub singa

Dla celników poczta nie ma znaczenia ani nazwisko
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez othername » 15 maja 2013, o 20:52

ok to dzieki za odpowiedzi, tematu jeszcze proszę nie zamykać w razie jakby coś mi się przypomniało. Mam nadzieję, że uda się ominąć vat i ogólnie podołam temu wszystkiemu. ;d
othername

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI