• Reklama

Kilka bolączek Coolpada F1

Kilka bolączek Coolpada F1

Postprzez aesd » 16 lis 2015, o 12:38

Wszystko mam oryginalne, nie zmieniałem systemu, nie wprwoadzałem żadnych zmian.

1. Nie działa mi GPS, a co za tym idzie Endomondo nie da się uruchomić, a Google Mapy się crushują[aplikacja została zatrzymana]

2. Nie dochodzą mi smsy z banku ani żadne inne z 4 cyfrowych numerów. Jakiś filtr je blokuje. Dzwoniłem do banku, wysłali mi logi że mają powierdzenie wysłania i dostarczenia wiadomości na mój numer, po przełożeniu sim do innego telefonu, smsy dochodzą. Zmiana aplikacji do smsów nie pomogła.

3. Szukam lektury o zmianie ROMa, interesowałby mnie artykuł dla jaknabardziej zielonych, czy występuje jakieś ryzyko? Da się w przypadku jakieś gafy w trakcie instalcji wrócić do ustawień fabrycznych albo utworzyć kopie zapasową?
aesd

Reklama

Re: Kilka bolączek Coolpada F1

Postprzez blue_voyager » 16 lis 2015, o 12:41

rom-y-i-modyfikacje-f165.html

Sporo wątków dotyczących róznych ROMów, poczytaj. Właściwie od tego powinieneś zacząć.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 225
Ostrzeżenia: -1

Postprzez simarik » 16 lis 2015, o 13:02

Odnośnie niedochodzących sms'ów z banków to miałem podobnie na moim Coolpadzie F1 przy romie z którym przyszedł telefon z Chin (bodajże Cool UI). Pomagał jedynie reset i czyszczenie ustawień aplikacji smsowej, ale tylko do odebrania pierwszych smsów - potem znowu blokowało smsy z banku.
Odkąd przeszedłem na MIUI moje problemy zniknęły - spróbuj miui, np 7 z needrom. - "Będziesz Pan zadowolony". Jak wgrać rom masz na forum w dziale, który podał mój poprzednik.
simarik
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez W1904 » 16 lis 2015, o 13:08

Proste rozwiązanie kwestii sms to zmiana ustawień, w taki sposób aby zapisywane były na kartę sim ;)
W1904

Postprzez DM70 » 13 gru 2015, o 19:11

Co do niedochodzący SMS'ów to rozwiązałem ten problem instalując Textrę ze sklepu Play i od tamtej pory nie miałem żadnych problemów.
DM70

Powrót do Pomoc techniczna