• Reklama

Kiedy urząd celny otwiera paczki?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kiedy urząd celny otwiera paczki?

Postprzez Frytu123 » poniedziałek, 10 października 2016, 15:07

Odnosząc się do tytułu, wiem że mogą to zrobić kiedy tylko chcą, pytanie kiedy robią to w praktyce.
Zatrzymano mi 3 paczki, w każdej z nich była spora ilość zegarków, takich których raczej nie powinno tam być. Mądry polak po szkodzie, zdaję sobie sprawę że źle, że nie dobrze, możemy pominąć tą kwestię.
A więc do rzeczy. Paczki raczej nie były jeszcze otwierane, bo przyszło mi pismo jedynie o dostarczenie FV itp, więc raczej nie ma podejrzeń. Nie chcę im nic podsyłać, nie chcę w to dalej brnąć, jakoś przełknę straty. Po 20 dniach odsyłają paczki do nadawcy, i tutaj jest pytanie. Czy takowa paczka byłaby otwierana przed wysłaniem? Jak wygląda to w praktyce, kiedy takowe przesyłki są otwierane?
Jakich kosztów się spodziewać? Jakaś opłata za magazynowanie? Na czyj koszt przesyłka jest odsyłana do nadawcy?
Pozdrawiam!
Frytu123

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Kiedy urząd celny otwiera paczki?

Postprzez clorox » poniedziałek, 10 października 2016, 15:14

Stawiam na to, że zanim cokolwiek otworzą to prześwietlają. Jak paczka wróci do nadawcy, to on odliczy sobie przy zwrocie pieniędzy za wysyłkę i zwrot paczki.
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez TediPower » poniedziałek, 10 października 2016, 15:22

Frytu123 napisał(a):Po 20 dniach odsyłają paczki do nadawcy,

20 dni? moja paczka była oddana praktycznie od razu bez powiadomienia mnie listownie mailowo telefonicznie czy inny sposób po 10-12 dniach miałem status wraca do nadawcy.
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez Frytu123 » poniedziałek, 10 października 2016, 15:28

TediPower napisał(a):
Frytu123 napisał(a):Po 20 dniach odsyłają paczki do nadawcy,

20 dni? moja paczka była oddana praktycznie od razu bez powiadomienia mnie listownie mailowo telefonicznie czy inny sposób po 10-12 dniach miałem status wraca do nadawcy.

20 dni jest napisane na powiadomieniu, a jak to jest w praktyce to nie wiem

Niemało kasy pewnie pójdzie w błoto, bo sprzedawca musiałby być wyjątkowo uprzejmy żeby zwrócić kasę. Zależy mi tylko żeby paczka dotarła bez otwierania, obojętnie czy do mnie czy z powrotem do Chin. Dzwoniłem dzisiaj do urzędu celnego (Warszawa), nie dali się zajść od tyłu z pytaniem czy paczka byłaby otwierana, bo procedura jest wyjątkowo prosta. Kazali podesłać "tylko" link do aukcji (albo screenshoota), dowód przelewu, ksero dowodu i ksero zawiadomienia które dostałem. Teoretycznie proste, problem tylko taki że na paczkach nabito wartość 6$ (choć wcale nie prosiłem)
Frytu123

Postprzez cebularz » poniedziałek, 10 października 2016, 15:32

Lepiej nic nie kombinować i niech odsyłają do sprzedawcy, zamawiając coś co jest nielegalne w obrocie bierzesz z góry na siebie ryzyko że jak celnicy złapią to nie będzie wytłumaczenia, więc niech odsyłają i się nie przyznawaj do przesyłki

Jak można zamawiać sporo "replik" zegarków w jednej przesyłce ? Wogule sporą ilość tego samego towaru w jednej przesyłce... z góry wiadomo że ilości hurtowe w przesyłce urząd celny łapnie...
cebularz

Pochwały: 7

Postprzez Frytu123 » poniedziałek, 10 października 2016, 15:39

cebularz napisał(a):Jak można zamawiać sporo "replik" zegarków w jednej przesyłce ? Wogule sporą ilość tego samego towaru w jednej przesyłce... z góry wiadomo że ilości hurtowe w przesyłce urząd celny łapnie...

Nie ustalałem ile ma być w paczce, myślałem że podzieli to jakoś sensownie, a poszło tak :/
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 października 2016, 15:50 przez Frytu123, łącznie edytowano 1 raz
Frytu123

Postprzez cebularz » poniedziałek, 10 października 2016, 15:42

Frytu123 napisał(a):
cebularz napisał(a):Jak można zamawiać sporo "replik" zegarków w jednej przesyłce ? Wogule sporą ilość tego samego towaru w jednej przesyłce... z góry wiadomo że ilości hurtowe w przesyłce urząd celny łapnie...

To było akurat przez nieuwagę. Zawsze szły małe paczki po kilka szt. a tym razem nie dopisałem ile maksymalnie ma iść w jednej, i tym sposobem 1 paczka doszła a reszta już nie :/

Nie przyznawaj się do przesyłki, no chyba że chcesz twój wybór
cebularz

Pochwały: 7

Postprzez poli5 » poniedziałek, 10 października 2016, 21:56

mam to samo macie jakis gotowy tekst do sprzedawcy zeby odliczyl koszty zwrotu?
poli5

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 10 października 2016, 22:30

Śmiesznie się czyta. Kupujecie chamskie podróby w pełni świadomie, a potem sracie w gacie przed urzędem celnym. Pogratulować rozumu.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez omi » poniedziałek, 10 października 2016, 22:40

Urząd celny generalnie nie otwiera paczek i jeśli ma jakieś niejasności to żąda dokumentów z zakupu.
Sam czasem mam pierdla czy zakupiony produkt ma CE i nie doczepią się do tego, bo niby ma, ale mogą mieć inne zdanie.
Podrób zaś nie kupuję, bo to idiotyzm. Jest masa chińskich rzeczy dobrej jakości, a na znaczkach mi nie zależy.
No chyba, że ktoś kupuje koszulki Manchester United i inne bzdety.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez blue_voyager » poniedziałek, 10 października 2016, 22:45

Otwiera, otwiera. Przypuszczam, że wtedy gdy przesyłka jest spora a obraz na skanerze nie jest zbyt jednoznaczny.
W ciągu ostatnich 2-3 miesięcy miałem jakieś 5-6 otwieranych przesyłek. Poznasz to po tym że są zaklejone taśmą PP, oraz jest dodana pieczątka rewizyjna z wagą przed i po otwarciu
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 10 października 2016, 23:01

Oczywiście że otwierają i to całkiem sporo. U mnie wer wawa ostatnio stopuje każda paczkę rejestrowaną. Albo mam takiego pecha albo trzepią dużo więcej niż kiedyś. Sporo paczek jest otwieranych i tu nie tylko tak że otworzą przesyłkę, ale też odfoliują towar (zamawiam telefonu oryginalnie zapakowane).
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI