• Reklama

Kiedy urząd celny otwiera paczki?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Kiedy urząd celny otwiera paczki?

Postprzez omi » poniedziałek, 10 października 2016, 23:05

@ blue_voyager: dzięki ;-)
Miałem sytuację, gdy Chińczyk zrobił mnie w konia.
Zamówiłem 6 produktów i Chińczyk podzielił to na dwie paczki w/g własnego widzimisię.
Trzy przesyłki wysłał razem w jednej przesyłce i dotarły cało, zaś pozostałe trzy przesyłki poszły na oVat-wanie.
Po otrzymaniu pierwszej przesyłki już wiedziałem co w drugiej, być powinno. Mogłem komkinować, ale zdecydowałem, że niech się nażrą i OVatowali mi całą resztę o tym samym trakingu.
Dwie i pół stówki w plecy, ale uznałem, że ograniczenie strat do połowy nie warte fatygi. Paczka nie była otwierana, ale po tym zakupie unikam już Poczty.
Najgorsze w tym, że tak załatwił mnie sklep firmowy producenta i miał to w doopie. Jedynie przeprosili i na tym koniec.
Poza tym na razie, żaden Chińczyk mnie nie przekręcił i generalnie uważam, że są znaczniej bardzie uczciwi niż wielu naszych sprzedawców.
Nawiasem sklepy netowe nie robią takich wałków. To był sklep producenta i nie zależało mu na dobrych opiniach. Produkt sprzeda przez Gearbest czy inne.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Reklama

Postprzez marcoos1 » wtorek, 11 października 2016, 00:12

Omi, w tym przypadku co napisałeś nie widzę by ktoś cię zrobił w konia. Kupiłeś 6 sztuk i mógł to wysłać tak jak chciał.
Chcesz mieć wysłane pojedynczo to kupuj pojedynczo i tyle.
marcoos1
VIP

Pochwały: 40

Postprzez omi » wtorek, 11 października 2016, 00:29

Sęk w tym, że kupowałem pojedynczo. Chińczyk sam połączył zamówienia, bo tak mu pasowało.
Gdybym zapłacił VAT o od sześciu przesyłek to nie miałbym pretensji. Zaś w tym przypadku pozostaje mi cieszyć się, ze były tylko o trzech ;)
O sprawie dawno temu zapomniałem, ale z pewnością był to kiepski deal. Poza tym nie chciało mi się kombinować z PayPal-em.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez TediPower » środa, 12 października 2016, 07:58

A jednak znalazłem fotke
Obrazek
Po długiej rozmowie oddali kasę pomniejszona o koszta wysyłki 2,40€.
PS. Jak pisałem nie miałem: awizo w skrzynce, listonosza w domu, emaila, telefonu, nikt mnie nie informował o paczce itp. A paczkę chciałem i na nią czekałem.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 15

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI